[#1] Podkręcanie G4
Podkręciłem sobie G4 w pegzie so 1.2GHz, stabilnie śmiga, prędkość oczywiście większa temperatura na radiatorze 45 stopni w obciążeniu. I mam takie pytanie: dlaczego Morphos2.1 nie pokazuje że procek ma inne taktowanie tylko nadal jest 1GHz?
[#2] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #1

Ja się właśnie zastanawiam nad overclockingiem, ale chyba się nie zdecyduję (chyba żeby udało mi się kupić jakiś szybszy 7447 i dałbym do przelutowania)
[#3] Re: Podkręcanie G4

@wali7, post #2

E nie było tak źle. Zbysiuk podciągnął do 1133MHz ja pojechałem na 1197MHz. I temperatura w normie. Zawsze jakieś ryzyko ale odezwała się we mnie dusza amigowego grzebacza we wnętrznościach:)
[#4] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #3

A da sie podkręcić Pegaza 1?

[#5] Re: Podkręcanie G4

@Pero, post #4

A tego nie wiem. Musisz sprawdzić czy płytka z prockiem są podobnej budowy i gdzie ma mnozniki do przelutowania.
[#6] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #5

Chyba będę się musiał uśmiechnąć do znawców...

[#7] Re: Podkręcanie G4

@Pero, post #6

To może nie zadziałać, jeśli nie jesteś ponętną blondynką...


[#8] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #1

coz za skrajna nieodpowiedzialnosc ;)

spalisz i co zrobisz? kupisz nowa karte? a zysk predkosci na pewno jest ogromny i wykorzystuje go cale mnostwo procesozernego softu :)
[#9] Re: Podkręcanie G4

@nelson, post #8

Hmm częściowo masz rację na MOSie tego nie widać. Szybciej jest około 20%. Ale Fedora (która jednak muliła na 1GHz)i Ubuntu jakby drugi procek dostały. A jakbym bardzo chciał ryzykować to ciachnąłbym na 1.4GHz :)



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2008 15:55:09
[#10] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #9

Nie wiem czy jest sens w kręceniu procka w pegazie. To nie pecet za 50 zł na którego skopcenie się machniesz ręką ;).

PS. do linuksa to x86 :>



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2008 16:13:03
[#11] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #9

Zdajesz sobie sprawę z faktu, że taki proc pociągnie pewnie około roku, a później mogą pojawić się błędy? Producent gwarantuje 10 lat bezawaryjnej pracy na niepodkręconym, dobrze chłodzonym rdzeniu. Po podkręceniu ten czas drastycznie leci w dół.
[#12] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #1

Hmm..A jak podkręcałeś ??.Mnożnikiem (o ile G4 ma taką mozliwość) czy magistralą - to drugie niesie za sobą pewną niedogodność.Ze wzrostem taktowania magistrali rośnie częstotliwość taktowania slotów AGP i PCI(nie sądze żeby Pegas miał blokade AGP/PCI) co w skrajnych przypadkach może powodować uszkodzenia urządzen np.grafiki czy karty dzwiękowej.
[#13] Re: Podkręcanie G4

@waldiamiga, post #12

Mnożnikiem kręcony
[#14] Re: Podkręcanie G4

@Jacek Piszczek, post #11

Na pewno masz rację ale patrząc na przykłady kręconych powerek do ami można pomyśleć że ten czas aż tak bardzo się nie skraca. Chociaż tam się kręciło o góra 30MHz a nie o 200
[#15] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #14

Ja mysle, ze to jest podobnie jak z paleniem papierosow - niby wiadomo, ze szkodza ale ciagle siegasz po nastepnego....

[#16] Re: Podkręcanie G4

@MinisterQ, post #7

Z tym może być problem

[#17] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #14

ja mam podkręcony o 40MHz

[#18] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #9

Rety, co te Linuxy wyrabiają z procesorem. Tak w normalnym używaniu widać aż takie przyspieszenie? To co się tam dzieje? Cały czas system ciśnie 100% z procesora? To kluczy RC5 się za dużo nie policzy na tym skoro to cały czas tak ciśnie. ;) :) Matko... jak tego używać. To nawet Windows tak nie morduje procesora...



Ostatnia modyfikacja: 13.10.2008 20:44:04
[#19] Re: Podkręcanie G4

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

Napisałem tak bo mi więcej niż o 30 MHz nie dało rady
[#20] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #19



[#21] Re: Podkręcanie G4

@MDW, post #18

No nie wiem, pod XP z 1Ghz na 2.5Ghz skacze mi przy byle czym (przesuwanie okienek chociażby), a pod Debiankiem zwykle trzyma 1Ghz, chyba że odpalę coś trochę wymagającego (DOSBox, Q3 albo Opera zawisająca na Youtube ;) ).

[#22] Re: Podkręcanie G4

@MDW, post #18

Zestaw Fedora + Pegaz na starcie bierze tylko 3 do 5% czau procesora, ale jak zapuszczę Ktorrenta i 3 pliki do ściągania to już zabiera ok. 30% jak dołożę Firefoxa+25% no i jeśli w międzyczasie braknie fizycznej pamięci i zacznie jechać na swapie to jest wtedy masakra
[#23] Re: Podkręcanie G4

@Arbuz, post #22

No to sorry, ale to nie ma nic wspólnego z prockiem, tylko z pamięcią...
A przyśpieszenie jakie odczułeś to pewnie efekt placebo. ;)

[#24] Re: Podkręcanie G4

@MinisterQ, post #23

Żadne placebo, widzę różnicę zanim braknie pamięci fizycznej (to dodatkowo spowalnia Fedorę). Taki Kadu po odpaleniu zabiera 10% mocy. Niektóre programy jak np. OOffice zwracają pamięć a niektóre blokują. Poprostu Fedora nie jest dobrze dostosowana do Pega i tyle (na pięciumie z 1GHz zegarem lepiej działa). Ale można na niej działać. Dla mnie jest uzupełnieniem MOSa.
[#25] Re: Podkręcanie G4

@MDW, post #18

Właśnie, że drapnięty Linux, to chciałbym wcisnąć swoje i zapytać :), czy Linux jest strasznie wrażliwy na mały cache L2 procesora, typu Duron @1.9GHz, jądro Applebread, L2 cache 64 KB, na 256 KB nie da rady odblokować.
XP-ek chodzi przyzwoicie, a każdy Linux, po krótszej pracy przypomina emulator. Teraz na c2d, wiadomo, ale Duron z XP sobie radził, a pole linuksowe... Ramu mam 640 MB, a grafikę Radka 9600 agp. Wiem, że offtop, ale jak ktoś mógłby szybko odpowiedzieć, a wiem, że są fachury, jak np. Michał Szulc i Marek Szyprowski i jakoś nie chce mi się pytać po linuksowych forach. Wszystkie DMA włączane i inne rady z for linuksowych, tweaky, preloady... RAM sprawny, wiele distr przejechanych ...



Ostatnia modyfikacja: 14.10.2008 12:46:10
[#26] Re: Podkręcanie G4

@Dave, post #25

Wiem, że offtop

To cieszę się, że wiesz, a dalej proszę kontynuować w dziale HydePark.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem