[#1] patch do Mosa-2.1
Witam. Mam na płycie wypalonego Mosa 2.0 i podczas uruchomienia Mosphos-2.1-efikainstall.img ( oczywiscie chodzi o efike ) pokazuje się okienko z Wizardem żądającym jakiegoś PATCHa.
Moje pytanie :

1. Czy da się jakoś oszukać instalator i zainstalować mosa 2.0 ?
( próbowałem zmienić mu pole "Source" podając ścieżkę do CDROMu . Wizard ładnie zeskanował sobie ( odczytał zawartość płytki ) CDROM, po czym wywalił błąd , że potrzebuje PATCHA ) .

2. Jeżeli rzeczywiście muszę zainstalować tego patcha , to skąd go pobrać ?

Będę jeszcze potrzebował dobrego opisu połączenia Efiki przez kabel NULL Modem i ustawień po jednej stronie kompa i po drugiej .

Pozdrawiam

[#2] Re: patch do Mosa-2.1

@Piotr Myszkowski, post #1

Ale po co chcesz instalowac 2.0 ?
Instaluj 2.1

[#3] Re: patch do Mosa-2.1

@Piotr Myszkowski, post #1

bez sensu. chcesz instalowac 2.0 to uzyj obu plikow do 2.0 a nie kombinujesz jak kon pod gore.
[#4] Re: patch do Mosa-2.1

@Valwit, post #3

Witam
Mam pytanie.

A jakim plikiem botujecie efiki ( Mos 2.1 ) ?

pytam się bo ja botuję tylko z jednego pliku ( Morphos_2_1_efikainstall.img ) reszta czyli ( bootefika.img i boot.img ) nie działają .

[#5] Re: patch do Mosa-2.1

@Piotr Myszkowski, post #4

Do instalacji systemu służy plik "morphos-2.1-efikainstall.img". Bootujemy z nim z USB, po sieci, albo z dysku twardego o ile mamy okazję go tam umieścić. Potem za pomocą programu IWizard instalujemy z pliku "morphos-2.1.iso" pełny system. Installer kopiuje wtedy (z pełnego ISO) plik "bootefika.img" i zmienia jego nazwę na "boot.img". Z tego właśnie "boot.img" powinien startować system w czasie normalnej pracy.

[#6] Re: patch do Mosa-2.1

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Dzięki
wygląda na to że coś pokrzaniłem podczas instalacji ( najpierw Mos 2.0 , a potem poprawiłem jeszcze Mosem 2.1 ) .

[#7] Re: patch do Mosa-2.1

@Piotr Myszkowski, post #6

Witam

wygląda na to , że jest dalej lipa z plikiem botującym , więc mam prośbę !!

Czy mógłby ktoś podesłaś swój plik botujący z efiki na moją poczte ?
email: papamysz@tlen.pl
pozdro

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem