[#1] RUN bez nowego procesu
Piszę skrypt AmigaDOS gdzie muszę odpalić zewnętrzny program. Program powinien startować z ustalonym przeze mnie priorytetem i stosem oraz nie powinien być tworzony nowy proces. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, w jaki sposób to osiągnąć?

[#2] Re: RUN bez nowego procesu

@Kamul, post #1

To chcesz, aby skrypt zatrzymał sie do momentu az ten zewnetrzny program skonczy prace?
A moze cos wiecej na temat tego skryptu?
Moze uda sie to inaczej rozwiazac.



Ostatnia modyfikacja: 02.11.2008 11:41:24
[#3] Re: RUN bez nowego procesu

@Kamul, post #1

Program powinien startować z ustalonym przeze mnie priorytetem i stosem oraz nie powinien być tworzony nowy proces

Jeśli ten program sam manipuluje priorytetami, stosem, i tworzy nowy proces, to nijak tego nie przeskoczysz.

[#4] Re: RUN bez nowego procesu

@Kamul, post #1

nie powinien być tworzony nowy proces

Czyli tak jak napisł kolega dalsza część skryptu (chyba, że jest to ostatnie polecenie) zostanie wykonana dopiero po zamknięciu tego programu (skrypt zostanie zatrzymany na czas działania wywołanego programu), rozumiem, że tego właśnie chcesz?
[#5] Re: RUN bez nowego procesu

@Norbert, post #2

To chcesz, aby skrypt zatrzymał sie do momentu az ten zewnetrzny program skonczy prace?

Tak, właśnie o to mi chodziło.

Póki co problem wyeliminowałem w inny sposób (nijak się mający do AmigaDOS), ale prędzej czy później pewnie znów stanę przed koniecznością takiego uruchomienia jakiegoś programu. Jeśli ktoś wie, jak tego dokonać, to nadal z chęcią poznam tą tajemnicę. :)

[#6] Re: RUN bez nowego procesu

@MinisterQ, post #3

Jeśli ten program sam manipuluje priorytetami, stosem, i tworzy nowy proces, to nijak tego nie przeskoczysz.

Z tego zdaję sobie sprawę, ale mój przypadek nie jest aż tak wydumany. :)

[#7] Re: RUN bez nowego procesu

@BULI, post #4

Tak, dokładnie to mam na myśli.
[#8] Re: RUN bez nowego procesu

@Kamul, post #7

Nie wiem czy dobrze rozumuję, ale jeśli tak to:
ustalasz stos i priorytet tuż przed wywołaniem danego programu, (jeśli te ustawienia maja być inne tylko dla tego programu), następnie podajesz ścieżkę programu wykonywalnego- program powinien uruchomić się z parametrami zdefiniowanymi dla tego procesu, czyli podany "stack" i priorytet, po zakończeniu programu i przy wykonywaniu dalszych linijek skryptu możesz znowu zmienić stos i priorytet..

Coś za banalnie to wygląda.. czy o to Ci chodziło?



Ostatnia modyfikacja: 02.11.2008 13:59:01
[#9] Re: RUN bez nowego procesu

@BULI, post #8

Dokladnie tak to wlasnie ma wygladac.
Od siebie dodalbym jeszcze przez zwiekszeniem priorytetu i stosu zapisanie ich do zmiennej.
Po powrocie ustawilbys takie parametry jakie byly przed wykonaniem programu.

A moze napiszesz Kamul na czym "pracujesz"
[#10] Re: RUN bez nowego procesu

@BULI, post #8

Genialne w swej prostocie! :) Dzięki. Nie mam pojęcia czemu, ale wyobraziłem sobie, że takie coś nie zadziała w skrypcie. Coś takiego utkwiło w mojej podświadomości i nawet nie spróbowałem... :)

[#11] Re: RUN bez nowego procesu

@Norbert, post #9

Od siebie dodalbym jeszcze przez zwiekszeniem priorytetu i stosu zapisanie ich do zmiennej.
Po powrocie ustawilbys takie parametry jakie byly przed wykonaniem programu.


Dobry pomysł. Przy czym to ma znaczenie tylko wtedy, gdy chcę aby pozostałe komendy/programy zostały wykonywane ze standardowym priorytetem i stosem, tak? Innymi słowy, te zmiany miały wpływ tylko podczas wykonywania się skryptu. Skrypt się zakończył i zmieniona wartość stosu i inny priorytet nie mają już żadnego znaczenia dla czegokolwiek.

A moze napiszesz Kamul na czym "pracujesz"

Gdyby to było coś, co mogłoby się komuś przydać, na pewno bym upublicznił. :) Ale tym razem tak nie jest. To jest kilkulinijkowy skrypcik do konwersji 4-bitowych plików wav do postaci mp3. Po prostu chciałem zautomatyzować. :)
Dzięki.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem