[#1] Kontroler USB PCI i Mos 2.1
Stalem sie szczesliwym posiadaczem kontrolera usb na pci na procesorze VIA. Karta jest wykrywana przez system, pendrive podpinene, ale przy kopiowaniu skopiuje tylko 3 - 5 mb danych i dalej nie kopiuje. Mosa mam zarejestrowanego. Co mozna zrobic by byly kopiowane wszystkie wybrane dane?

[#2] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

To jest w ogole dziwna sprawa. Kilaka tyg. temu kupilem cos co bylo na procesorze ALI (jest w specyfikacji Poseidona) i mialem troche mniej szczescia niz ty. Kontroler byl widziany, ale jesli chcialem wykonac jakas operacje na plikach wywalalo blad i wieszalo system. Wreszcie dzieki uprzejmosci Walego (otrzymalem od niego NECa) moge sie cieszyc USB 2.0. Sam kontroler byl ponoc licencja NECa, tak zapewnial mnie dystrybutor, niemniej jednak nie chcial dzialac. Wali obiecal mi ze sprawdzi jeszcze raz to urzadzenie - zobaczymy.

[#3] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

U mnie dzieje się podobnie. Czasem da się skopiować grube megabajty, a czasem potrafi się zatrzymać już po paru MB. Mam przeczucie, że winny jest Poseidon/MorphOS 2.0.

[#4] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Kamul, post #3

A to przeczucie cie nie myli, to na 100% jest Poseidon. Jak do tej pory sprawdzilem 3 urzadzenia i tylko ostatni NEC chodzi poprawnie.

[#5] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

Też tak miałem nawet z NEC-kiem ale zniknął ten objaw po kręceniu ustawieniami Poseidona. Konkretnie w ustawieniach pendriva zmieniłem max transfer na 128KB i tyle. Miałem też kontroler na Via ale poszedł do grzyba bo nie chciał współpracować z Pegiem

[#6] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Arbuz, post #5

Jak miałem kontroler na NECu to też w ogóle komp nie chciał nawet wystartować. Dzięki za sugestie jak coś będę informował o postępach.

[#7] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #6

Bo NEC-a trzeba mieć prawdziwego a nie na licencji jak Zbysiuk.

[#8] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

To jest chyba normalne (?). U mnie nawet rozruch z tą kartą trwał dużo dłużej...A pod Mos`em 2,1 takie same efekty ...

[#9] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #6

A mam jeszcze pytanie - gdzie macie, szanowni koledzy podlaczona klawiature (jesli uzywacie USB)? U mnie, po zainstalowaniu karty USB i podpieciu klawiatury do jednego ze zlaczy na karcie, Peg dziwnie startowal. OF stal sie ospaly i nie moglem zabootowac komputera "z reki", tak, ze np. tryb 3D nie byl dostepny. Kiedy klawiature przylaczylem do starego portu 1.1 wszystko wrocilo do normy - tez tak macie?

[#10] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Zbysiuk, post #9

Taka "ospałość" OF występuje również i u mnie, gdy podłączę klawiaturę do USB. Na szczęście moje klawiszcze działają też z PS2, więc w zasadzie problemu udało się ominąć.

[#11] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Marek Szyprowski, post #10

Ominolem to w podobny sposob, niemniej jednak jest to blad w OFie - jak sadze, poniewaz USB na plycie jest obslugiwane poprawnie (przynajmniej u mnie).

[#12] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Zbysiuk, post #11

Ja cały czas się zastanawiam w czym klawiatura USB jest lepsza od ps2. Po co to kombinować i szukać dziury w całym

[#13] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Arbuz, post #12

klawiaturę USB można podpinać i odpinać na gorąco, pod Poseidonem możesz beż używania żadnego dodatkowego oprogramowania obsłużyć wszystkie klawisze (np. uruchamienie najczęściej używanych programów)

minusy też ma - np. nie da się zmienić rozdzielczości ekranu OF za pomocą klawiszy funkcyjnych (pod PS2 działa)
[#14] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@wali7, post #13

Ja tam w pegazie odpinam klawirę jak muszę rozbebeszyć Pega ale wiem że w Efice to często jest wykorzystywane

[#15] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@wali7, post #13

minusy też ma - np. nie da się zmienić rozdzielczości ekranu OF za pomocą klawiszy funkcyjnych (pod PS2 działa)

Nie jestem jakimś szczególnym fanem klawiatur USB, ale jak na moje oko to jest to minus OF, a nie klawiatury. ;)
[#16] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

[...]kontrolera usb na pci na procesorze VIA[...]

Pegasos I,[...]
Jeśli mnie pamięć nie myli, to kontrolery USB 2.0 nie pójdą z Pegasosem I, bo ichnia wersja firmware nie zainicjalizuje poprawnie takiej karty. Mogę się jednak mylić...
A VIA, to ogólnie jest słaby pomysł, bo nawet Peg II i jego firmware miewa z nimi problemy(again,IIRC).
[#17] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Kamul, post #15

oczywiście, ale nie mając możliwości wyboru OF muszę wybierać miedzy klawiaturami ;)
[#18] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Arbuz, post #5

Przy max transferze 128kb jak kopiowałem plik o wielkości 800 mb to udało się nawet skopiować około 140 mb z tego pliku także jest lepiej. Czy ktoś prubował jak wygląda sprawa z zapisem danych na pendriva? Osiągi jake zobaczyłem na tym kontrolerze są bardzo zachęcające , także miejmy nadzieję, że w końcu będzie wszystko działać poprawnie.

[#19] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #18

Toteż pokombinuj trochę w opcjach poseidona. Ja tak grzebałem i zaczęło działać z tym że na Peg2

[#20] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #18

Nieraz przerzucałem pliki rzędu 1 GB między HDD na USB a Pegiem (pod MOSem), kilka dni temu robiłem backup części danych z MOSa - na ten dysk poszło kilka GB dużych plików bez absolutnie żadnych problemów. Ustawienia Poseidona mam domyślne, a karta USB to NEC: http://www.ppa.pl/karta.usb.2.0.nec.dla.pega,1103;graffiti.html

Z Pendrivami (i aparatami foto) też działa dobrze, tyle że nie mam kilkugigowego pena co by duże pliki tam zostawiać.



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 11:27:55
[#21] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #6

NECe chyba po prostu nie działają z pegasosem I. U mnie też system z tą kartą nie chciał startować. Oddałem tę kartę Kamulowi, który ma pega II i działa tam normalnie (poza problemami, które opisał).

@ZED^|M: Mógłbyś podać dokładny modlel Twojej karty, która z pegiem I Ci zadziałała? Ewentualne namiery, gdzie ją kupiłeś również byłyby mile widziane ;)

@Pero: Tobie też działa karta pod VIA. Miałbym tę samą prośbę, co do poprzedniego kolegi...
[#22] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@Adam_K, post #21

Gdybyś przyjechał na Amizaduszki, to mógłbym przywieźć dwie karty USB: Via (używałem w Pegu jako USB1.1) i Ali (ta od Zbysiuka). Może któraś by ruszyła u Ciebie. I oczywiście mógłbyś potestować mojego NECa (z tym że tej karty się nie pozbędę :) ).
Aha, gdybyś przyjeżdżał, to daj mi znać, cobym te karty zabrał ze sobą.



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 11:33:27
[#23] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@wali7, post #22

Właśnie myślałem sobie, że przyjadę, do czasu, gdy zerknąłem na datę...:(
Szkoda, że akurat 15 wypadło, bo w ten dzień zupełnie mi nie pasuje.

W ostateczności przyjdzie czekać do maja ;)

PS. Dzięki wielkie za propozycję! :)



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 11:41:04
[#24] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #1

Przed chwilką właśnie nagrałem na pendriva plik o wielkości 700 mb i nie było żadnych problemów. To dlaczego są problemy z przekopiowaniem pliku na inny nośnik?

[#25] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@ZED^lM, post #24

Trochę odświeżę temat. Mam podobny problem z MOSem 2.2 i kontrolerem VIA USB 2.0

Przy kopiowaniu wszystko zaczyna się wyśmienicie, leci tak że aż miło ale po około 500MB wszystko staje i muszę robić reset. Dane kopiuje na dysk przenośny na fat32. Pod USB 1.1 wszystko działa jak trzeba ale ten transfer mnie poraża..
Chwilowo szybciej mi idzie podpinając dysk pod mój router (mac mini) i kopiując poprzez ftp na dysk usb.

Czy da się coś zrobić czy muszę poczekać na MOS 2.3?

[#26] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@pampers, post #25

Kup kartę USB z chipsetem NEC - na przykład taką: http://www.ppa.pl/karta.usb.2.0.nec.dla.pega,1103;graffiti.html i problemy powinny się skończyć.



Ostatnia modyfikacja: 29.05.2009 22:10:17
[#27] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@wali7, post #26

Jestem w oczekiwaniu na Mac Mosa, więc chyba nie będę dokładał do Pegaza skoro za jakiś czas zastąpi go wydajniejszy Mini. Niestety w czasach dekoniunktury nie stać mnie na 3 kompy. Pegaz chyba zasponsoruje mi 2 tygodniowy urlop w Polsce. Pensje Irole tną i trzeba lecieć po kosztach :/

[#28] Re: Kontroler USB PCI i Mos 2.1

@pampers, post #27

Jak bedziesz sie pozbywac Pegazosa II to daj znac, chetnie go lykne dla amiga OS 4.1. Jak co sam moge przyjechac. Mieszkam w Dublinie.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem