[#1] Mocy przybywaj!
Mozg mi sie lasuje bo przesiedzialem w robocie juz 7h i 45 min i tak sie zaczalem zastanawiac czy dalo by sie na karcie procesorowej pega wymienic procesor na np 7447 A lub B, przestawic mnoznik na x11 i cieszyc sie taktowaniem 1464 MHz. Czy ktos z Was orientuje sie jak wygladalaby taka operacja? W sensie czy wystarczylo by isc do serwisu gsm z plytka procesora, nowym prockiem i tekstem na ustach "wymiana psze pana".

[#2] Re: Mocy przybywaj!

@Fazior, post #1

Ten pan zapewne dostanie zmarszczke na czole jak zobaczy karte procesorowa.
[#3] Re: Mocy przybywaj!

@ede, post #2

Kij mu w twarz, place zadam - powiem lutuj albo guma:), pytanie brzmi czy to bedzie dzialac:)? No moze inaczej, czy te procesory sa ze soba na tyle zgodne jak nie przymiezajac 040 i 060 ze wystarczy podmienic 7447 na 7447 z literka A lub B i cieszyc sie przyrostem predkosci?



Ostatnia modyfikacja: 05.11.2008 15:27:56
[#4] Re: Mocy przybywaj!

@Fazior, post #3

Jak myślisz, kto prócz konstruktorów tejże karty procesorowej jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, nie pozostawiając żadnego cienia wątpliwości? ;)

[#5] Re: Mocy przybywaj!

@MinisterQ, post #4

Heh bez "cienia" nie bylo by dreszczyku emocji:), wiec poprosze o przyblizona odpowiedz, tak pi razy drzwi.

[#6] Re: Mocy przybywaj!

@Fazior, post #1

Kiedyś pisałem do twórców w Niemczech (jak był do kupienia Pegasos z uszkodzona karta na Ebay), ale niestety nie odpisali, czy naprawią i czy jest możliwa podmianka procesora na karcie na szybszy.

[#7] Re: Mocy przybywaj!

@Fazior, post #3

czy te procesory sa ze soba na tyle zgodne jak nie przymiezajac 040 i 060 ze wystarczy podmienic 7447 na 7447 z literka A lub B

Nie chce mi się, więc nie sprawdzę, ale czy przypadkiem nie da się znaleźć w necie specyfikacji tych procesorów? Specyfikację 604e znalazłem bez problemu, kiedy miałem podobne dylematy odnośnie Cyberstorma.
[#8] Re: Mocy przybywaj!

@Fazior, post #1

Schematy Pega, Dokumentacja 7447 i 7447A.
Podziel się wrażeniami po wszystkim.
[#9] Re: Mocy przybywaj!

@Torn, post #8

Znalazlem ciekawszy dokument http://www.freescale.com/files/32bit/doc/app_note/AN2656.pdf?fpsp=1&WT_TYPE=Application%20Notes&WT_VENDOR=FREESCALE&WT_FILE_FORMAT=pdf&WT_ASSET=Documentation ale w procesorologii to ja nie najlepszy jestem:). Dokument krotki i tresciwy i patrzac z perspektywylaika nie powinno byc problemow, te same napiecia w 7447 i 7447A, nowe sygnały w 7447A spokojnie moga pozostac niepodlaczone, wiec wymiana proca, ustawienie mnoznika i speed:). Skad zdobyc MPC 7447A:D?



Ostatnia modyfikacja: 06.11.2008 08:01:02
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem