[#1] Morphos2.1 pytania
1. Jak domyślnie mogę ustawić, aby wszystkie okna w ambiencie otwierały się z parametrem "lista+wszystkie pliki"?
2. Jak mogę włączyć opcję przesuwania okien poza ekran?
3. Jak mogę włączyć opcję "łamanie zdań" w systemowym ED?
4. Czy muszę konwertować polskie znaki, żeby przenosić dokumenty napisane w ED na Notepada z windowsa?
5. Dlaczego domyślnie ustawiona czcionka systemowa Bitstream vera sans niema polskich znaków?
Po zamienieniu czcionki Bitstream vera sans na Dejavu sans wszystko jest ok. Mam ustawione domyślnie ISO-8859-2.
6. Jakie mam ustawić parametry w configure filetype actions, aby po kliknięciu na ikonkę filmu odtworzył się MPlayer z filmem?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cfdb782928601cbc.html
7. Dlaczego filmy odtwarzane z pendriva "skaczą" a po przekopiowaniu na HD chodzą płynnie?
Przecież to nie jest wina prędkości USB1.1 w efice.
8. Zainstalowałem Warp3dPPC4.2a przy próbie uruchomienia gry Wipeout2097demo pobranej z aminetu wyskakuje komunikat:
Failed to open Warp3DPPC.libraryV2 jeżeli to wina posiadana nowszych bibliotek to gdzie mogę znaleźć odpowiednie WarpPPC?
9. Czy w programie TVPaint 3.59 mogę jakoś ustawić wielopoziomowe UNDO?
10. Dlaczego podczas wczytywania TV Painta pojawia sie okno z ARexxem, że muszę zainstalować orygianalną rexxsyslib.library mimo posiadana takiej w katalogu libs?
[#2] Re: Morphos2.1 pytania

@Leon, post #1

8. Nie ma potrzeby instalowac warp3dPPC na mosie.
Wystarczy zainstalowac goa3d z katalogu
contribution. I pobrac małego patcha ze strony
http://bigfoot.morphos-team.net/files/WipeoutLoader.lha


10. Ponieważ natywy nie jest skonczony. I dlatego wyamganie jest przegranie teh biblioteki w wersji 68k

[#3] Re: Morphos2.1 pytania

@Leon, post #1

1. Nie możesz. Tryb listera ma to do siebie, że otwiera się w tym samym oknie.
2. Przytrzymaj CTRL, lub Ustawienia Systemu -> IControl -> Ekrany i pulpit.
3. Nie możesz. Męcz Jacę lub korzystaj z lepszego edytora.
6. http://img407.imageshack.us/img407/8070/ambientmimevideosa9.png RUN >NIL: zapobiega otwarciu okna wynikowego oraz zablokowaniu okna Ambienta. %sp to pełna ścieżka do pliku, korzystaj z HELPa.

[#4] Re: Morphos2.1 pytania

@Korni, post #3

1. Jak to nie można tak zrobić? U mnie każdy lister domyślnie otwiera się z ustawieniami "wszystkie pliki" i "lista". :)

[#5] Re: Morphos2.1 pytania

@MDW, post #4

1. Pytał się o okno, a nie o lister, spróbuj otworzyć nowe okno z listera. Tak przynajmniej zrozumiałem zadane pytanie. Ogólna zasada to "utrwal pozycję okna", zapisuje tryb w ikonce :).

[#6] Re: Morphos2.1 pytania

@Leon, post #1

2. Jak mogę włączyć opcję przesuwania okien poza ekran?

Wejdź do ustawień systemu, ikonka "IControl". Wybierz zakładkę "Okna i ekrany" i włącz opcję "nie pozwalaj na umieszczanie poza obszarem ekranu jeżeli klawisz Control wciśnięty". Wtedy będziesz mógł normalnie wysuwać okna poza ekran, a jak wciśniesz Control to tylko do brzegów ekranu. Oczywiście zamiast controla można wybrać Alt lub Shift.

[#7] Re: Morphos2.1 pytania

@Korni, post #5

@ Drako^lM:
Po zainstalowaniu Goa3d gra działa. Wielkie dzięki.
@ Korni:
Filmy teraz działają po 2x kliknięciu na ikonkę. Dopisałem jeszcze -gui 1 żeby Mplayer otwierał się z nowym panelem. Jeśli chodzi o problem z zapisaniem ustawień okna wygląda tak. Po 2x kilknięciu na partycję DANE otwiera się okno w którym za każdym razem muszę zmieniać ręcznie lista+wszystkie pliki. Nawet wybranie opcji UTRWAL POZYCJE-IKON,OKNA,WSZYSTKIEGO nie pomaga.
@Grzegorz Kraszewski :
Już działa przesuwanie okien dzięki za pomoc.



Ostatnia modyfikacja: 07.11.2008 20:20:13
[#8] Re: Morphos2.1 pytania

@Leon, post #7

Czy masz na tej partycji disk.info na pewno?

[#9] Re: Morphos2.1 pytania

@Korni, post #8

Bardzo słuszna uwaga. Przyczyną może być brak disk.info. :)

U mnie Snapshot All zapamiętuje ustawienia.

[#10] Re: Morphos2.1 pytania

@Korni, post #8

Jutro sprawdzę czy mam na partycji DANE disk.info. Jeżeli nie będę miał to przekopiuję z partycji systemowej. Na partycji z systemem działa zapisywanie ustawień. Jutro będę na 100% znał odpowiedź. Dzięki za pomoc.
[#11] Re: Morphos2.1 pytania

@MDW, post #9

A wie ktoś jak ustawić stałą szerokość okna listera, który otwiera się po dwukliku na katalog, z wciśniętym altem. (W trybie listera-przeglądarki).

U mnie każdy kolejny lister, otworzony w ten sposób, im 'głębiej' w drzewie katalogów się znajduje, tym otwiera się szerszy. Denerwuje mnie to, że listery sa potem paskudnie rozciągnięte ;)

W ustawieniach ambienta/okna/pobierz rozmiary... zapamietuje się tylko wysokość okna. Też tak macie?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem