[#1] Instalacja Linuxa na Pegasosie 1
Ściągnąłem linuxa stąd:
http://www.pegasosforum.de/dload.php?action=file&file_id=613

- wypaliłem na płytce, na 1 partycji nagrałem "install" i pegxlin"
- pod MOS'em zrobiłem partycje root i swap
- wystartowałem boot /pci/ide/disk@0,0:0 install video=radeon hdb=ide-scsi
- doszedłem do momentu "INSTALACJA SYSTEMU PODSTAWOWEGO" i potem "Wybierz nośnik zawierający system"

i teraz tak:

1. jak wybieram CD to wyskakuje:

"nie ma pliku! Program instalacyjny nie jest w stanie zlokalizować żadnego katalogu zawierającego plik basedebs.tar lub dists/woody/main/binary-powerpc/Release"

albo wyskakuje:

"Failed getting release file file:/instmnt/dists/woody/Release"

2. jak wybieram SIEĆ to wyskakuje:

"Wybierz serwer który posłuży do instalacji", i standardowo jest wpisany "ftp://ftp.pl.debian.org/debian"

daję na DALEJ i wyskakuje:

"Serwer był niedostępny lub nie zawierał pliku Release"


Wie ktoś jaki adres wpisać, albo ma ktoś inny przepis na instalację Linuxa?

Na ppa jest opis:
http://www.ppa.pl/artykul-Instalacja.Debiana.PPC.na.Pegasosie-2_16_100.html

Ale link:
http://people.debian.org/~luther/d-i/images/
nie działa....

[#2] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@kjb, post #1

Sorry za umieszczenie w dziale MorphOS zamiast LinuxPPC

[#3] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@kjb, post #1

Witam

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to ściągnąć sobie Debiana "Sarge" ( ze 2 lub 3 płyty i wypalić )

Drugą rzeczą jaką powinieneś zrobić to dać adres do korespondencji , żebym mógł ci wysłać pocztą płytę z instalatorem ( kernel w wersji 2.4.27 plus kernel 2.6.8 ).

Adres możesz mi wysłać na mojego meila " papamysz@tlen.pl " po skopiowaniu płyty wyśle ci egzemplaż pocztą . Jest to jedyna udostępniona kopia systemu podstawowego linuxa służąca do zainstalowania Sarge i Etcha na Pegu 1 .

ps. link jest już nie aktualny , a kto zdążył sobie pobrać ten się cieszy tak jak ja :D

po instalacji Sarge można apdejtnąć sobie do Etcha i wyżej .

jak coś to pytaj , ale już na forum Linuxowym ( www.ppa)

ps2. Ściągnij sobie " ThePegasosBook v 2.3 " tam jest dużo przydatnych rzeczy lecz nie wszystko , reszte trzeba robić metodą prób i błędów .

[#4] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@Piotr Myszkowski, post #3

Dzięki, adres posłałem.

Mam jeszcze pytanie - obojętnie jaka wersja Debiana Sarge PPC ?

edit -----------------

A może być wersja na DVD? np:
http://cdimage.debian.org/cdimage/archive/3.1_r8/powerpc/iso-dvd/



Ostatnia modyfikacja: 11.12.2008 16:53:30
[#5] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@Piotr Myszkowski, post #3

Fakt w pegasosbook jest dużo potrzebnych rzeczy ale problemu instalacji z dvd fedory 7,9 i 10 to nie rozwiązali. Tak jakby takiego problemu nie mieli. Fedora 8 instaluje się ładnie.

[#6] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@kjb, post #4

Witam

Tak, jest to obojętnie , która wersja !! Czy CD czy DVD to zależy od twojego CD-Romu
jaki masz w kompie.

ps. w sobotę lub w niedziele nagram ci płytke z installerem i w poniedziałek postaram
ci wysłać .

pozdrawiam. ;)

[#7] Re: Instalacja Linuxa na Pegasosie 1

@Piotr Myszkowski, post #6

Witam :)

Niestety list nie dotarł, za to udało mi się zainstalować Debiana co linka do niego podałem w pierwszym poście.

Poprostu nie doczytałem do końca instrukcji instalacji zamieszczonej na CD.
Zamiast wybierać źródło miałem wybrać "uruchom powłokę", potem "cd bin" i "hdinstall". Na koniec tylko edycja "etc/fstab" i Linux stoi. :)

Tyle że przedpotopowa wersja i będę musiał upgrade zrobić, ale najpierw powalczę z sieciówką bo o dziwo net nie działa mimo iż mam kartę na realteku...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem