[#1] Transfer danych na Pegu I
Przed chwilką czytałem właśnie post poświęcony przejściówce ide sata i co mnie zaciekawiło to trasfer danych rzędu około 50 Mb/s na pegazie II. Czy mógł by się ktoś wypowiedzić jaki transfer przy przegrywaniu danych na jednym dysku miedzy partycjami osąga na pegu I? Bo u mnie jest to rząd wielkości około 12 Mb/s. Jeśli to są za małe wielkości to w czym może tkwić przyczyna? Dysk twardy jakim dystponuje to 320 Gb Seagate Baracuda 720 rpm. cache 8 Mb.

[#2] Re: Transfer danych na Pegu I

@ZED^lM, post #1

U mnie na PegII, dysk jak u Ciebie tylko mniejszy, przy długich plikach
transfer oscyluje w granicach 25 Mb/s. 50 Mb/s ciekawe :P,
podpisuję się pod tematem.

PS.co prawda temat dotyczy PegI ale też jestem ciekaw choćby z uwagi na porównanie do II.



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 14:10:25
[#3] Re: Transfer danych na Pegu I

@ede, post #2

Te 50Mb/s to transfer z dysku do RAMu. Transfer między partycjami jest znacznie mniejszy (odczyt+zapis+machanie głowicą).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem