[#1] USB w MorphOS-ie 2.x - obejście problemu
Na stronie http://www.pegasosforum.de/viewtopic.php?p=38077 Mario Kuban przedstawił sposób na obejście problemu z działąjącym nieprawidłowo USB - przydatne dla wszystkich którym urządzenia na USB działały z MorphOS-em 1.4.x, a przestały z wersją 2.x.

Sztuczka polega na tym by wyłączyć w OF - w poleceniu startującym system sterownik pciusb.device. Np. w taki sposób:

boot boot.img mf=pciusb.device

(chodzi o dodanie mf=pciusb.device na końcu) a zamiast tego zainstalować w systemie ehciusb.device w wersji 50.9 (VIA) lub ohciusb.device 50.11 (NEC/ALI) autorstwa Nicolasa Deta, a także zastąpić uhciusb.device wersją 51.4 (autorstwa Franka Mariaka).

Nie próbowałem czy to działa bo nie mam problemów ze swoimi urządzeniami pod USB ;)

[#2] Re: USB w MorphOS-ie 2.x - obejście problemu

@grxmrx, post #1

Czy ktoś mógłby to potestować? Z chęcią by to zrobił, nawet się do tego przymierzałem. Ale na dzień dobry widzę pewne problemy. Najgorsze zaś jest to, że czuję się trochę jak saper - odkąd nawaliły mi interfejsy PS/2 w Pegu, nie mogę sobie pozwolić na błąd w konfiguracji USB. Bez myszy i klawiatury byłoby to trudne do naprawienia... :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem