[#1] Licencja MOS 2.x
Czy ktoś z przedstawicieli MOSTeamu na PPA orientuje się, czy jest możliwe przeniesienie rejestracji MorphOS 2.x w przypadku zmiany Pegasosa z I na II?

[#2] Re: Licencja MOS 2.x

@lord_spider, post #1

o ile mi wiadomo, to nie.

[#3] Re: Licencja MOS 2.x

@kiero, post #2

Znaczy się, że jak, dajmy na to, miałbym w domu Peg2, Efikę i Amigę klasyczną to musiałbym zakupić 3 szt. (licencje) MorphOS-a?
[#4] Re: Licencja MOS 2.x

@lord_spider, post #1

Moim zdaniem powinna być zniżka dla osoby, która już zakupiła wcześniej system.

[#5] Re: Licencja MOS 2.x

@R-Tea, post #3

na amige klasycna nie ma i nie sa planowane nowe wersje systemu. co do reszty to tak. dwie licencje.

[#6] Re: Licencja MOS 2.x

@R-Tea, post #3

mosteam uważa swoich klientów za złodziei i musi sie zabezpieczyć jakoś

[#7] Re: Licencja MOS 2.x

@kiero, post #5

Ale ktoś tam negocjował specjalne ceny przy zakupie kilku licencji dla siebie. Gdzieś mi się obiło o uszy, że ktoś ma kilka MOS-owych maszyn i był zainteresowany chyba 4 licencjami. Nie mam pojęcia po co mu 4 takie urządzenia ale sprawa była ciekawa. Niestety jak zwykle nie wiemy jak się zakończyła. Tak samo zresztą jak nie mamy pojęcia ile mniej więcej się sprzedało MorphOS-ów 2.x. A szkoda, bo ja na przykład jestem bardzo ciekawy. :)

[#8] Re: Licencja MOS 2.x

@rzookol, post #6

Nie wiem jak z systemu licencjonowania MorphOS-a wyprowadziłeś ten wniosek o złodziejach, ale pewnie nam to tu wyjaśnisz. W przeciwnym wypadku, cóż, to zwykłe oszczerstwo. Punkt 14 regulaminu się kłania.



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 08:03:34
[#9] Re: Licencja MOS 2.x

@MDW, post #7

Kilka osób (w tym ja) miało dwie maszyny pod MOSa2.x - Pega i Efikę. Co najmniej dwie osoby (w tym ja ;) ) zrezygnowały z jednej z maszyn m.in. z powodu konieczności zakupu drugiej pełnej licencji (i dobrze, bo po co ma się u mnie kurzyć Efika z niezarejestrowanym MOSem, skoro kolejny właściciel wesprze swoimi pieniędzmi MOS-Team).
[#10] Re: Licencja MOS 2.x

@Grzegorz Kraszewski, post #8

z wielokrotnych wypowiedzi członków Mosteamu jednoznacznie wskazujących, że możliwość tańszej rejestracji 2 lub kolejnej kopii spowoduje iż jedna osoba bedzie rejestrować 3, 4 kolejne kopie dla innych osób po niższej cenie co samo w sobie jest złodziejstwem, oszustwem etc. etc. Nie wiem dlaczego mosteam traktuje tak swoich klientów, w dużej części ludzi, których zna ale uważam (i nie tylko ja tak uważam), że raczej na tym (s)traci niż zyskuje(zyska).



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 10:45:37
[#11] Re: Licencja MOS 2.x

@rzookol, post #10

możliwość tańszej rejestracji 2 lub kolejnej kopii spowoduje iż jedna osoba bedzie rejestrować 3, 4 kolejne kopie dla innych osób po niższej cenie

To jest słuszna obawa. Mi to od razu przyszło do głowy. Ale co się dziwić - jestem Polakiem i kombinowanie odziedziczyłem po znamienitych przodkach. :)

Mimo wszystko MorphOS-a tak bym nie zarejestrował. Jakiegoś Windows-a jak najbardziej. Ale MOS-a używam dla przyjemności i mam głupią radochę z tego, że go kupiłem. :)

[#12] Re: Licencja MOS 2.x

@MDW, post #11

To jest słuszna obawa. Mi to od razu przyszło do głowy. Ale co się dziwić - jestem Polakiem i kombinowanie odziedziczyłem po znamienitych przodkach.

He, he nic dodać, nic ująć chyba też jetem Polakiem OK
[#13] Re: Licencja MOS 2.x

@MDW, post #11

no to ja chyba nie polak, bo dopiero po przeczytaniu tego posta przyszła mi na myśl taka opcja :P



Ostatnia modyfikacja: 05.01.2009 16:30:37
[#14] Re: Licencja MOS 2.x

@Malin, post #13

W sumie to ja też o takich kombinacjach nie pomyślałem.
Dodam jeszcze, że MorphOSa zarejestrowałem zarówno na swoim Pegasosie 2, jak też Efice (czyli opłaciłem 2 licencje).

[#15] Re: Licencja MOS 2.x

@nex_t, post #14

Mnie też dopiero MDW naprowadził na to, że można by zakombinować w ten sposób. I muszę przyznać, że teraz popieram obawy MOS Team-u.
nex_t pozdrawiam! Pamiętam jak kupowałeś w Łodzi na Amiga Meeting chyba jakieś Zorro II do swojej Ami, a teraz Peg2 i Efika nawet :)
[#16] Re: Licencja MOS 2.x

@R-Tea, post #15

Czyli jeśli zarejestruję MOS'a i za jakiś czas padnie mi mój Pegasos, to nie mogę odsprzedać systemu ani wykorzystać go na innej platformie MOS'owej ?

[#17] Re: Licencja MOS 2.x

@kjb, post #16

Nie, ale jeśli padnie Ci sprzęt, to możesz zwrócić się do MOS-Teamu o nowy klucz do swojej innej maszyny. Temat był już wałkowany na MZ...
[#18] Re: Licencja MOS 2.x

@kjb, post #16

Generowaliśmy już nowy klucz w takim przypadku. Każda sprawa rozpatrywana jest indywidualnie - wystarczy skontaktować się emailem.
[#19] Re: Licencja MOS 2.x

@Jacek Piszczek, post #18

A ja mam inne pytanie - czy w przypadku chęci sprzedaży Pega (o ile będzie MOS na maca mini :) ) istnieje możliwośc "przegenerowania" klucza na nazwisko nabywcy maszyny? Skoro klucz "przywiązany" jest do konkretnej płyty to i tak nie jest możliwe używanie ich na dwóch maszynach, a zapewne potencjalny nabywca wolałby widzieć w okienku "O Systemie" swoje nazwisko w miejsce mojego...
[#20] Re: Licencja MOS 2.x

@wali7, post #19

Nie widzę problemu, żeby coś takiego załatwić. Ale jak wyżej: email :)
[#21] Re: Licencja MOS 2.x

@Jacek Piszczek, post #20

A muszę coś takiego zrobić? Własnie zakupiłem efikę z zarejestrowanym Morphos-em? Szczerze to mi to aż tak nie przeszkadza. Chyba, że będą jakieś problemy z instalowaniem nowszych wersji systemu ?

[#22] Re: Licencja MOS 2.x

@ender, post #21

Nie ma takiej potrzeby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem