[#1] Botowanie efiki przez sieć
Witam wszystkich!!!

Chciałbym się dowiedzieć jak można zabotować efikę przez sieć?
Co trzeba wpisać, żeby uruchomić przez neta img?
Dziękuję z góry za pomoc.

[#2] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Leon, post #1

Jest to ładnie pokazane na filmie z PowerDev Meeting :)

[#3] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Leon, post #1

Prawdopodobnie chodzi Ci o bootowanie MorphOSa... ale ja wczoraj bootowalem linuxa tak:
boot eth:192.168.0.10,kernel_efika,192.168.0.57 kernel_efika console=ttyPSC0 ip=192.168.0.57
panic=10 root=/dev/nfs nfsroot=192.168.0.10:/nfsroot/efika


Gdzie 192.168.0.10 to adres serwera TFTP oraz NFS, a 192.168.0.57 to adres Efiki. kernel_efika to nazwa obrazu z kernelem. Katalog rootowy znajduje się na serwerze NFS w katalogu /nfsroot/efika.

Istnieje możliwość skrócenia tej komendy poprzez odpowiednie poustawianie zmiennych w firmware.

:D

[#4] Re: Botowanie efiki przez sieć

@strim, post #3

Po wpisaniu tej długiej komendy wyskakuje po około minucie komunikat:
"ARP send failed. Check Ethernet cable and tranceiver.
error: network time out."
Dodam, że internet mi działa bo mogę otworzyć stronki WWW na sputniku.
W ustawienia/systemu/hosts pisze:
IP: 127.0.0.1 (używam switcha z 5 gniazdkami)
nazwa sieciowa: local host
Po wpisaniu mojego IP 127.0.0.1 zamiast 192.168.0.57 w tej długiej komendzie pisze: Unknown error:8
Co robię źle?

[#5] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Leon, post #4

A masz postawiony serwer TFTP z plikiem morphos-2.2-efikainstall.img? Jaki jest adres tego serwera?

[#6] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Jakiego programu (pod XP) najlepiej użyć do założenia serweru TFTP?

[#7] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Leon, post #6

[#8] Re: Botowanie efiki przez sieć

@Leon, post #4

Dodam jeszcze, że adres 127.0.0.1 jest adresem interfejsu loopback (pętli zwrotnej), a nie faktycznym adresem Twojej maszyny. Sprawdź adres interfejsu ethernetowego komendą ifconfig w shellu.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem