[#1] MorphOS2.2 jak stworzyć Pamele :)
Mam problem z utworzeniem panelu. Po wybraniu z menu dodaj panel pojawia się "strzałka".
Niestety przy próbie przeciągnięcia jakiejkolwiek ikony nie zostaje ona dodana do panelu.
W poprzedniej wersji MorphOSa nie miałem problemów z utworzeniem panelu.
Może jest jakaś opcja domyślne w systemie wyłączona?

Ps. Tylko mi nie piszcie, że jest to ładnie pokazane na filmie z PowerDev Meeting. :)
[#2] Re: MorphOS2.2 jak stworzyć Pamele :)

@Leon, post #1

Tego akurat na filmie nie ma. Jak już masz tę strzałkę, to na niej klikasz prawym przyciskiem i wybierasz "Dodaj do panelu". Pojawia się okienko z listą różnych rzeczy, jakie do panelu można dodać. Klikasz w "Przycisk" i przeciągasz myszą na świeżo stworzony panel. Pojawi się na nim wtedy puste miejsce. Na to puste miejsce można teraz zrzucić wybraną ikonę.

To był skomplikowany sposób. Na #ppa zauważono, że wystarczy po prostu ikonę zrzucić na tę "strzałkę". I faktycznie pojawia się. Muszą być jednak spełnione dwa warunki:

- Ikona musi być prawdziwa (plik *.info) a nie domyślna. Jak zrzucisz domyślną, dostaniesz puste miejsce.
- Nie da się zrzucić "samotnej" ikony bez pliku.



Ostatnia modyfikacja: 08.01.2009 14:11:19
[#3] Re: MorphOS2.2 jak stworzyć Pamele :)

@Grzegorz Kraszewski, post #2

Ten sposób, który opisałeś z przeciąganiem przycisku na utworzoną "strzałkę" działa bez zarzutu. OK
Wielkie dzięki za pomoc.
ps. Czy jest szansa, że w następnej wersji MorphOSa będzie można włączyć przeźroczystość w panelu?

[#4] Re: MorphOS2.2 jak stworzyć Pamele :)

@Leon, post #3

Aha, czyli jednak nie ma takiej opcji, tzn przeźroczystości.

A czy w Polynet NG da się włączyć przeźroczystość panelu?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem