[#1] ANR vs MPlayer
Zauważylem dużą różnicę w odtważaniu mp3 między ANR a MPlayer, ANR ma jakby 'szumy własne'.

Niezależnie od jakości pliku mp3 w tle słychać szum (nie taki żeby nie dało się słuchać), do czasu kiedy
nie posłuchałem na MPlayer nie przeszkadzało mi to - myślałem, że mp3 takie są ...

Da się coś z zrobić żeby ANR tak nie szumiał ?



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2009 23:17:20
[#2] Re: ANR vs MPlayer

@ede, post #1

Hmm... ja tam szumów nie zauważyłem, ale może jestem głuchy, lub to dzięki mojemu SBL! (układy muzyczne na płycie Pega są baaaardzo "szumiące" ;) ).

A co do ANR, to sprawdź ustawienia w ANR. Może coś masz źle skonfigurowane?

[#3] Re: ANR vs MPlayer

@Solo Kazuki, post #2

Zapomniałem dodać, że różnica jest zauważalna/odczuwalna w słuchawkach (jak dla mnie spora jednak jest).
A faktem jest też że AC97 jest ciutek szumiące (u mnie na słuchawkach i 0 db bez uruchominego źródła dźwięku szum jest minimalnie odczuwalny),
za to zakłucenia od zasilacza to inna sprawa (u mnie tego akurat nie ma).


Rzeczywiście to kwestia ustawień ANR. Po przełączeniu na AHI Music Unit i wybraniu (W ANR) Pegasos:HiFi 16 bit stereo++ szumy ucichły jak ręką odjął.

Rzecz w tym że przy takim ustawieniu MPlayer (podczas gdy ANR sobie gra) uruchamia się bez dżwięku i prawdopodobnie każdy inny program nawet nie kwiknie

Do tej pory aby mieć dźwięk przy ANR w reszcie softu urzywałem ustawienia w ANR AHI Unit 0.
W AHI nie ma znaczenia czy dla Unit 0 wybiorę tryb HiFi czy zwykły (jeśli chodzi o ten szum przy odtwarzaniu).


PS.Nie ma znaczenia też czy to bedzie Wave czy mp3. ahi.device v.6.7
Niebawem sprawdze jeszcze pod MOS2.2.



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 01:40:58
[#4] Re: ANR vs MPlayer

@ede, post #3

"W AHI nie ma znaczenia czy dla Unit 0 wybiorę tryb HiFi czy zwykły (jeśli chodzi o ten szum przy odtwarzaniu)."

ANR ma własne ustawienia AHI, nie korzysta z systemowych. Przy device.audio (unit 0) zawsze bedą szumy dopóki ktoś nie weźmie się za mikser i resampler w AHI :).

[#5] Re: ANR vs MPlayer

@Korni, post #4

Albo za nowe api do tego :)

[#6] Re: ANR vs MPlayer

@Korni, post #4

W obec tego na dzień dzisiejszy nie ma możliwości aby mieć dźwięk dobrej jakości w ANR i jednocześnie w innych programach ?
Czy może posiadanie dodatkowej karty muzycznej rozwiązuje sprawę ?
[#7] Re: ANR vs MPlayer

@ede, post #6

Ja używam SB Live i jakość dzwięku jest dużo lepsza niż tego na płycie



Ostatnia modyfikacja: 10.01.2009 18:46:12
[#8] Re: ANR vs MPlayer

@Drako^lM, post #7

True. Karta ta to dziś wydatek rzędu 20-30zł (jak trafisz na nią, oczywiście), a dźwięk z karty jest znacznie lepszy (choćby pozbawiony "przebić" z innych układów, powodujących cichy szum/pisk).



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2009 11:38:41
[#9] Re: ANR vs MPlayer

@Solo Kazuki, post #8

Jaką kartę należy ustrzelić do Pega 1? Kiedyś miałem na próbę jakiegoś SB, ale było "pult!" czyli nic...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem