[#1] MorpOS na PowerBook-u
http://bigfoot.morphos-team.net/test/powerbook_insert_forbidden_message_here_display.jpeg

http://bigfoot.morphos-team.net/test/powerbook_insert_forbidden_message_here_display_2.jpeg

[#2] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Ale wypas, a ja polowalem na minimacka mini z 64 megsow grafy:D. Mos na lapcioku, when dreams come true:). Edit: sprawdzilem allegro i straszna nyndza jest w powerbookach



Ostatnia modyfikacja: 13.01.2009 09:11:10
[#3] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Ciekawe czy takie ficzery jak hibernacja, albo zarządzanie energią są/będą obsługiwane...

[#4] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Cool, no to widzieliśmy to na macmini i powerbook'a, a jak z imac'ami i ibook'ami??
[#5] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Chaos, post #4

Wspaniala wiadomosc!!
Kiedy to bedzie i jaki sprzet trzeba kupic? Wyjdzie razem z MOSem na MacaMini?
Troche mnie martwi data ukazania sie wiadomosci, zeby tylko nie zapeszyc...

[#6] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Zbysiuk, post #5

Z tego co tu widac to jest najmocniejszy powerbook g4 1,67 ghz i grafa ze 128 megsami.

[#7] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

WoW! Na to czekałem.. lapka z "systemem amigowym"! Czekam na detale. OK
[#8] Re: MorpOS na PowerBook-u

@BULI, post #7

Mam pytanie - jak uwazacie, juz kupowac sprzet czy odczekac do pojawienia sie systemu ?

[#9] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Zbysiuk, post #8

To chyba oczywiste. ;) Lepiej poczekać.
Pojawienie się MorphOSa na ten sprzęt nie podniesie bynajmniej jego ceny. ;) Chyba że do tego czasu chcesz się zapoznać z MacOSX, i ostatecznie w razie czego z nim pozostać. ;)

[#10] Re: MorpOS na PowerBook-u

@MinisterQ, post #9

i ostatecznie w razie czego z nim pozostać.


nie obrażaj człowieka

[#11] Re: MorpOS na PowerBook-u

@rzookol, post #10

W sumie fakt, może go jeszcze sprzedać w cholerę ;)

[#12] Re: MorpOS na PowerBook-u

@MinisterQ, post #11

No właśnie rządam przeprosin. Nie wiem jak PPA jeszcze cie nie wywaliło (ban). Dziekuje za rady.

[#13] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

hmmmm to może naprawię jednak matrycę w swoim powerbook'u (nawet taki sam jak bigfoot'a) :) a już myślałem, że czeka go zasłużony odpoczynek. Ciekawe tylko jak z dzałaniem wszystkich komponentów (muzyka, wifi etc)

[#14] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Fajnie to wygląda. Nareszcie sensowna ilość pamięci i szybki procesor we w miarę nowym sprzęcie. Mmmmmm...

Chociaż akurat ja nie lubię laptopów. Nosić MorphOS-a nie muszę nigdzie, a kalekiej klawiatury przyklejonej do malutkiego monitora nie lubię używać w domu jako komputera stacjonarnego. W chacie ma być wygodnie. Ciekawe czy byłyby jakiekolwiek przeciwskazania przed używaniem tego z jakąś stacją dokująca pozwalającą podłączyć normalną klawiaturę i monitor o normalnej rozdzielczości (od 1600x1200) i wielkości (od 21 cali).

[#15] Re: MorpOS na PowerBook-u

@MDW, post #14

Ale czy z drugiej strony nie brzmi paradoksalnie, że najmocniejszą maszyną na której uruchomiono Morphosa (i mam nadzieję, że wkrótce będą mogli uruchomić użytkownicy) jest laptop? (bądź co bądź komputer przenośny zaprojektowany tak, aby spełnić surowy kompromis między wydajnością, rozmiarami i poborem prądu)
Oczywiście to tylko takie małe spostrzeżenie, bo wiadomość jest megapozytywna i bardzo się cieszę.



Ostatnia modyfikacja: 14.01.2009 09:02:12
[#16] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Klawka z myszką już działa??

[#17] Re: MorpOS na PowerBook-u

@MDW, post #14

Mi wygoda bynajmniej nie kojarzy się ze sztywnym przywiązaniem do jednego miejsca, i kloców w rodzaju monitora 21 cali w jednym pomieszczeniu. ;)
Laptop to świetna sprawa. Można nawet do kuchni wziąć, i przy śniadaniu poczytać jakiś brednioserial. ;)

[#18] Re: MorpOS na PowerBook-u

@arti4-92, post #16

W PowerBooku klawiatura i touchpad to urządzenia USB. Niestety touchpad reklamuje się jako kilkadziesiąt punktów nacisku, więc trzeba dorobić driver ;)
[#19] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Jacek Piszczek, post #18

W ogóle to cale przedsiewziecie kojarzy mi sie z rodzajem zawodow, przecież nie unikniemy porównań z X. To jest rzeczywiście cieżki orzch do zgryzienia, dotąd nie myślałem w ten sposób...

[#20] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Jacek Piszczek, post #18

Hej a nie potzreba wam testerów z PowerBookami (konfig podobny jak na obrazkach). Jeśli chodzi o licencję to chętnię kupię aby tylko móc coś takiego uruchomić :).

[#21] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

A widzieliście datę tego screenshota??

[#22] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

Tak sie troche przygladalem tym PB na Allegro i powiem, ze wielkiego wyboru nie ma. W kazdym razie takiego modelu jak pokazano tutaj (128MB dla grafiki) nie stwierdzilem.
Mam jeszcze pytanie/watpliwosc, otoz zauwazylem, ze w niektorych starszych modelach byly montowane GForce. Ciekaw jestem czy beda wspierane przez MOSa?

[#23] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Zbysiuk, post #22

Na razie nie ma planów wspierania maszyn z chipsetami innymi niż R100/R200/R300.
[#24] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Jacek Piszczek, post #23

Tak też myślałem. To była mała prowokacja. I tak z tym co zamierzacie jest kupa roboty. Powoli uświadamiam sobie ile...

[#25] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Drako^lM, post #1

A co to jest tak właściwie MorpOS, jakiś fork MorphOS'a??
[#26] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Fazior, post #2

@ Fazior
sprawdzilem allegro i straszna nyndza jest w powerbookach

Biednym Amigowcom zawsze wiatr wiał w oczy. Z dobrą wiadomością zawsze musi przyjść jakaś zła :/
[#27] Re: MorpOS na PowerBook-u

@R-Tea, post #26

I tam... Na eBayu pierwszy z brzegu niemiecki ma 128 MB...
[#28] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Chaos, post #25

Oczywiście, Morpos to gałąż na maki PPC, Morxos na x86, jeszcze będzie Moros do zastosowań wojskowych (ma stanowić duszę elektroniki nowego NATOwskiego bombowca Big Brutal Blue Butterfly, czyli B-4 )
[#29] Re: MorpOS na PowerBook-u

@wali7, post #28

na maki to ja bym to nazwal iMorpOS, albo iMorphOS jak kto woli:P

[#30] Re: MorpOS na PowerBook-u

@Banderas, post #29

Wydaje mi sie, że lepiej brzmi IMos...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem