[#1] MOS 2.x i gra
Witam! Mam pytanie - czy ktoś z forumowiczów przygrywa sobie na morphosie 2.2 w grę Freeciv?
Próbuję to coś uruchomić kolejny raz i za każdym nie wczytuje się grafika. Na Mosie 1.4.5 chodzi bezbłędnie.
Popodstawiałem nawet biblioteki z 1.4.5 do 2.2 ale efekt jest ciągle ten sam. Używam Pegaza 1.
Przymierzam się do zakupienia Mos`a 2, ale muszę mieć pełną możliwość wykorzystania go do moich celów.
Ta gra jest jednym z nich :D :D :D

[#2] Re: MOS 2.x i gra

@Pero, post #1

To ja dołączę do pytania. Czemu nie działa poprawnie na MOS-ie 2.2 Biedronka Zuzia i Chromium. Z grafiki w tych grach zostają tylko różnokolorowe poskręcane pasy.

[#3] Re: MOS 2.x i gra

@Pero, post #1

Dopisuję : swego czasu do mosa 1.4.5 odpalałem z boot.img od mosa 2.0. Efekt był taki sam. Czy gdzieś tu w ustawieniach nie ma pomyłki?

[#4] Re: MOS 2.x i gra

@Pero, post #3

Jest możliwe, że 3DLayers robi takie szopki. Nie byłyby to jedyne programy, jakie mają trudności. Ze swej strony mogę jeszcze dodać RDesktop i Earth 2140. Proponuję testowo wyłączyć 3DLayers, używając (przy kernelu 2.2) opcji "2D" w parametrach bootowania w OpenFirmware.

[#5] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #4

mi rdesktop szopek nie robi

[#6] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Dzięki, spróbuję jeszcze dzisiaj zmienić parametry. Ale co w zamian stracę?

[#7] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Czyżby 3DLayers zjadały za dużo pamięci karty graficznej i nie wystarcza na inne rzeczy? Ja jeszcze na takie problemy nie trafiłem ale niedługo będę miał okazję, bo będę zapychał pamięć graficzną i zobaczę.

[#8] Re: MOS 2.x i gra

@MDW, post #7

Tu nie chodzi o brak pamięci. W tych przypadkach, które wykryłem coś jest skopane z blitami, jakby się offsety nie zgadzały. Widać to np. gdy w RDesktopie się windowsowe okienka przesuwa jedno nad drugim, albo przewija stronę w przeglądarce.

[#9] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #8

U mnie RDesktop nie ma tych objawów

[#10] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Uruchomiłem z 2D i jest tak samo. Chromium działa w okienku a już w fullscrenie jest sieczka na ekranie a Biedronka Zuzia dalej kaszani obraz.

[#11] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #10

Sprawdziłem przed chwilą Chromium i działa na pełnym ekranie całkowicie poprawnie (sprawdzałem 800 x 600 i 1024 x 768 ). Może masz starą albo zdublowaną wersję powersdl.library?



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2009 09:47:03
[#12] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Nie ma dubla. PowerSDL wersja 12.0

[#13] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #11

Czy ma ktoś starsze wersje PowerSDL i czy mógłby mi je podesłać na mail`a? Po zainstalowaniu na Mosie 1.4.5 nowszych wersji obraz zaczął się kaszanić, ale na Mosie 2.x obraz jest OK. Niestety na "demo" nie można normalnie pracować. Stare wersje - archiwum - mi padło razem z dyskiem.

[#14] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #2

Ciekawy problem. Aż pobrałem Chromium i sprawdziłem - zero problemów. Biedronka Zuzia chrzani się jeśli w prefsach SDL jest włączony "Antialiased display", ale na Chromium jest dobrze i tak i tak. Napisz, czy wyłączenie wspomnianej opcji pomaga.
[#15] Re: MOS 2.x i gra

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Zmieniłem na 2D i efekt jest ten sam. FreeCiv nie działa. Co jeszcze może być przyczyną?
System za to chodzi zdecydowanie szybciej...



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2009 20:01:35
[#16] Re: MOS 2.x i gra

@recedent, post #14

Te gry u mnie działają extra z 2D

[#17] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #2

Chromium działa u mnie OK zarówno na fullscreen, jak i w oknie, natomiast przekłamuje grafikę, gdy z trybu
w oknie przełączę na fullscreen (w drugą stronę jest ok, domyslnie grę startuję w fullscreen)
Co do Biedronki, to rzeczywiście działa nie do końca dobrze - obiekty mam ok, natomiast sama biedronka jest jakaś
"inna" ;) - dam znać autorowi.

PS. Sprawdziłem w trybie 2d - jest tak samo.



Ostatnia modyfikacja: 23.01.2009 23:55:37
[#18] Re: MOS 2.x i gra

@recedent, post #14

Cały czas mam wyłączoną tą opcję. A jak włączę to ekran jest podzielony na pół i do góry kołami.

[#19] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #18

Miałem kiedyś to samo z Robin Hoodem. Tez obraz był do góry nogami. :) Zapytałem wtedy na tym forum co się dzieje, dostałem odpowiedź i pomogło. Oto ten wątek:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=12756&t=12738#reply_12756

U mnie Chromium na MorphOS 2.2 z włączonymi 3D layerami działa poprawnie.



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2009 10:13:29
[#20] Re: MOS 2.x i gra

@MDW, post #19

Dobrze, tyle że ja mam odptaszkowaną opcję "antialiased display". A jak Chromium odpalę poprzez chromium -f to owszem wtedy w fullscreenie dobrze już jest ale jak przejdę na okienko i spowrotem na fullscreen to znowu kaszanka. Ale ważne że na pełnym ekranie działa. Dzieciak przynajmniej ma zabawę choć woli biedronkę Zuzię, która wymaga chyba jakiejś poprawki autora niestety

[#21] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #20

Jak przejdziesz w Chromium na okienko to przed powrotem do fullscreen zmień rozdzielczość na 1024x768 i dopiero na full. U mnie po tym śmiesznym zabiegu działa poprawnie.

[#22] Re: MOS 2.x i gra

@AS, post #21

Fakt działa. Dzięki. W takim razie jest to mała niedoróbka którą Kiero powinien poprawić. Oczywiście jakby mu się chciało :)

[#23] Re: MOS 2.x i gra

@Arbuz, post #22

Kurcza, może odświeżę temat i popróbuję jeszcze z FreeCiv u siebie, bo bardzo chętnie chciałem pograć w FreeCiv już od dawna (z tym, że na classicu) a gra nie odpalała mi się wcale.

Powiedzcie mi: fajny ten FreeCiv? Tak z praktycznego punktu widzenia - dobre to to na długie wieczory?

[#24] Re: MOS 2.x i gra

@BagoZonde, post #23

Bardzo fajny OK . Ciężko byłoby policzyć ile czasu przy nim zmarnowałem...



Ostatnia modyfikacja: 24.01.2009 15:24:55
[#25] Re: MOS 2.x i gra

@strim, post #24

Wezmę to pod uwagę, dzięki strim, brzmi wiarygodnie :D. Powiedzcie mi bo sam nie wiem czy jednak nie pożegnam się z Amigą, która mi się zhajczyła -> da się neta podłączyć pod WinUAE, etc.??

[#26] Re: MOS 2.x i gra

@BagoZonde, post #25

Da się. Ustawiasz w opcjach emulację bsdsocket.library i nawet nie musisz żadnego stosu odpalać. Ciągnie net z Windy jak mała pijaweczka.

A, i pamiętaj, że wisisz mi jedno turbo (Superfrog bez niego nie chodzi :) ). I kabelek.

A odnośnie wątku: Może by się ktoś podzielił działającą wersją FreeCiv? Zarchiwizował katalog i podrzucił na rapidshare na ten przykład?
Chyba, że to nielegalne :D
[#27] Re: MOS 2.x i gra

@recedent, post #26

Recedencie, wypisuję Ci co nieco na dżi-dżi, ale Cię tam nie ma! Oczywiście wszystko chętnie bym pooddawał w tygodniu najbliższym, bez Super Froga rady nie da :}.

Dzięki za info z WinUAE i bsdsocket.library!!

Co do działającej wersji FreeCiv, sam postaram się zczaić zaniedługo jak problem ugryźć, chyba, że ktoś miły się znajdzie, myślę, że jeśli Free(Civ) to i Free jest więc nie będzie problemów z prawami autorskimi :).

[#28] Re: MOS 2.x i gra

@strim, post #24

Ja gram w zasadzie tylko w tą jedną i grę i nie uważam, że marnuję czas :D. Szlag mnie tylko trafia, że nie ma pod Mosa czy też Ami najnowszych wersji.

[#29] Re: MOS 2.x i gra

@Pero, post #1

Spróbuję jeszcze raz podrążyć ten temat :D
Czy ktoś uruchomił to cudo pod Mosem 2.x ?
Czy ktoś z twórców nowego Mosa może udzielić pomocy?
Nie napiszę, że od tego w dużej mierze zależy zakup nowego systemu. Przecież ta gra jest skompilowana pod Mosa, gra jest systemowa i korzysta z MUI. Dlaczego mam więc z tym problem?


[#30] Re: MOS 2.x i gra

@Pero, post #28

Odpowiadam sam sobie i niektórym zainteresowanym:
Na MOS`ie 2.x we FreeCiva da się zagrać!!! Niestety trzeba zainstalować wersję AMIGOWĄ.
Jest ona zdecydowanie wolniejsza. Ale podmieniając pliki doszedłem do wersji MOS server`a oraz klienta z wersji 14.0 dla Amigi.
Gra chodzi szybko jak natywna na 1.4.5 i jak na razie się nie wiesza.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem