[#1] USB 2.0 + USB 1.1
Odkąd mojego PegaII wzbogaciłem o kartę kontrolera USB2.0 (NEC), USB zintegrowane na płycie przestało działać. Dokładnie to ono działa, ale tylko pod OF. Gdy tylko MorphOS przejmie nad tym kontrolę, jest klapa. Czy da się jakoś obejść problem?

Zależy mi na działającym USB1.1, ponieważ swego czasu padł mi kontroler klawiatury PS/2. Jak wiadomo, obsługa klawiatury USB przez OF nie jest zbyt dopracowana, ale obsługa klawiatury USB podłączonej pod kartę PCI to już totalna porażka. Mało, że nie jestem w tanie wpisać pod OF nawet pojedynczego znaku, to jeszcze OF jest strasznie zmulony, co znacznie wydłuża start systemu.

[#2] Re: USB 2.0 + USB 1.1

@Kamul, post #1

Jaka wersja mosa.
Jesli 2.x to czy zastosowales metode wylaczenia obslugi USB w OF i zastosowanie sterowników z 1.4.5?
[#3] Re: USB 2.0 + USB 1.1

@Norbert, post #2

Wyłączenie obsługi USB w OF nie bardzo ma u mnie sens, bo USB2.0 na sterownikach z 1.4.5 nie chce działać. Ale już dołożenie tych sterowników, aby ruszyło USB1.1 zintegrowane na płycie - tak.

Serdeczne dzieki za naprowadzenie. :) Kiedyś już tych sztuczek próbowałem, ale wtedy chciałem uzyskać poprawę działania USB2.0. Nie udało się, ale eksperymentowałem wtedy bardzo ostrożnie, bo przy padniętym kontrolerze PS/2 rozbrojenie USB oznacza problemy. ;)

[#4] Re: USB 2.0 + USB 1.1

@Kamul, post #1

Jak się objawia to, że przestało działać? Może nie masz dodanego odpowiedniego wpisu kontrolera/unitu w Posejdonie (a karta z usb 2.0 "weszła" na miejsce tej z 1.1)?

[#5] Re: USB 2.0 + USB 1.1

@Marek Szyprowski, post #4

Po prostu w prefsach USB/Controllers nie było widać niczego poza kontrolerem USB2.0 na karcie. Dwukrotne dodanie uhciusb.device (unity 0 i 1) rozwiązało problem - zintegrowane USB ruszyło. Więc już po sprawie, ale dzieki. :)

Próbowałem jeszcze podmienić pciusb.device device'ami napisanymi wcześniej, ale z nimi USB nie chce działać. A szkoda, bo liczyłem, że to by rozwiązało moje problemy m.in. ze zwieszaniem się USB podczas kopiowania plików z/na urządzenie Mass Storage.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem