[#1] Parę pytań o pegaza
Witam

Jako że chyba uda mi się nabyć tą maszynkę, mam parę szybkich pytań do obeznanych z tematem (mowa o wersji 2, g4 1ghz):

1. Jaką kartę wifi polecacie, co by bez problemu zadziałała z mosem a może i z aos4?

2. Czy są programy które potrafią odczytywać (lub też edytować) .doc oraz .xls z piecowego offica?

3. Maszynka posiada kartę: Radeon Saphire 9100 64 MB , czy polecacie zmienić na coś lepszego?

4. 512 MB pamięci to chyba nie za dużo, jakie kości obsługuje pegaz i jakie kostki polecacie?

5. Czy USB 2.0 obsłuży mój przenośny dysk 250gb sformatowany pod ntfs?

6. Czy łatwo i czy warto robić overclocking pegaza? :)

Narazie tyle pytań przychodzi mi do głowy. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2009 23:20:56
[#2] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #1

ad. 2) OWB i najnowszy Sputnik :) Mam na myśli Google Docs :) Możesz otwierać, edytować, tworzyć samemu doce, ale nie tylko, również ODT, ODS itd. A także zapisywać je jako PDF.
ad. 3) Najlepiej 128 mb, czyli maksimum jakie wykorzysta MorphOS w tej chwili.
ad. 4) Daję 90% szans, że zadziała ci każda kość DDR z pierwszego, lepszego sklepu za przysłowiowym rogiem. Ja mam 256 mb marki Elixir i nie ma problemów. Dla Linuksa trochę mało i to odczuwam, ale MorphOS na tym śmiga jak rakieta.
[#3] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #1

ad1: ja mam nie kartę ale acesspointa podłączonego do sieciówki i śmiga ładnie
ad2: mozesz z łatwoscią zainstalować jakiegoś linucha i masz OpenOffice do tego
ad3: mam radeona 9250 128bit/128MB i nie narzekam
ad4: u mnie siedzi 1GB 400MHz Kingstona i działa bez problemów
ad5: obsłuży
ad6: ja sobie podciągnąłem do 1199MHz ale Fazior zdaje się podciągnął do 1264MHz. Tylko trzeba sobie zadać pytanie czy jeśli nie bedziesz instalował linucha to czy to ci potrzebne :)

[#4] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #1

To ja się dołączę, aby nie zakładać nowego wątku.

Czy taka przelotka:
http://allegro.pl/48940_pcmcia_na_pci.html?order=t&view=gtext


i karta na wifi pod pcmcia na czipie Prism2 zadziałają w Pegazie?



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 01:00:07
[#5] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #1

5. Czy USB 2.0 obsłuży mój przenośny dysk 250gb sformatowany pod ntfs?

Najpierw musisz trafić kartę USB 2.0, która będzie poprawnie działać z Poseidonem. A to bynajmniej proste nie jest. Pegasos na płycie ma tylko USB 1.1.

[#6] Re: Parę pytań o pegaza

@Grzegorz Kraszewski, post #5

A karta DENEB USB? Ona jest obsługiwana przez Poseidona pod OS4 to chyba powinna też działać pod MorphOSem?

[#7] Re: Parę pytań o pegaza

@Deftronic/..., post #6

Tyle, że Deneb jest kartą do slotu Zorro II/III, więc jak chcesz ją zainstalować w Pegasosie?

[#8] Re: Parę pytań o pegaza

@Grzegorz Kraszewski, post #7



Fakt. Sorry, dopiero wstałem... Ale wtopa, he...
Obudził mnie parę minut temu listonosz - przyniósł paczkę (niestety nie Pega, który stoi w kraju :( )



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 08:43:32
[#9] Re: Parę pytań o pegaza

@Sir_Lucas, post #4

Na pewno zadziała wifi np Orinoko na Prism 2,5. U mnie to funkcjonuje.

[#10] Re: Parę pytań o pegaza

@R-Tea, post #2

Mam przez to rozumieć, że nowa wersja Sputnika, obsługująca m.in. Google Docs tuż, tuż? Czyżbyś testował coś takiego?

[#11] Re: Parę pytań o pegaza

@Pero, post #9

A trochę jaśniej może co to za sprzęcik?Pero napisał(a):

> Na pewno zadziała wifi np Orinoko na Prism 2,5. U mnie to
> funkcjonuje.
>
>

[#12] Re: Parę pytań o pegaza

@Kamul, post #10

Osobiście nie, ale widziałem skrinszoty :)



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2009 19:05:28
[#13] Re: Parę pytań o pegaza

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Tu http://www.ppa.pl/karta.usb.2.0.nec.dla.pega,1103;graffiti.html znajdziesz zdjęcie mojej karty USB 2.0 PCI, która bezproblemowo działa pod MOSem i Linuksem w Pegu2 (miałem dwie takie karty - jedną lekko przypaliłem... teraz jest u innego użytkownika Pega, teraz mam drugą identyczną)
[#14] Re: Parę pytań o pegaza

@wali7, post #13

I u tego "innego uzytkownika" tez sprawuje sie dobrze - smiga i "inny" jest zadowolony.

[#15] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #11

Dopisuję Ci więc: karta pod PCI Orinoko na chipie Prism 2,5 zakupiona swego czasu na Allegro. Pracuje pod prism2.device. Dodatkowo trzeba uruchomić programik setprism2default z parametrami sieci wifi. U mnie pracuje toto z routerem wifi w sieci domowej. Internet z kabla.

[#16] Re: Parę pytań o pegaza

@Pero, post #15

U mnie rowniez pracuje karta Prism2.5 PCI (dzieki Pero)
Karta musi pracowac przez router, bo nie ma kodowania WPA (tylko WEP)



Ostatnia modyfikacja: 20.02.2009 09:42:32
[#17] Re: Parę pytań o pegaza

@Norbert, post #16

Routerek jest, czy coś takiego ma szansę zadziałać?

http://allegro.pl/item557556778_minipci_prism_2_5_senao_200mw_nl_2511mp.html

[#18] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #17

To minipci, wiec potrzebna bylaby jeszcze przejsciowka ktora zwiekszy koszt i nie wiadomo czy zadziala ze sterownikiem.
Cena standardowej karty PCI to ok. 30zl
[#19] Re: Parę pytań o pegaza

@Norbert, post #18

A wiesz gdzie można ją dostać, bo przeszukałem allegro oraz ebaya uk i ani widu ani słychu :(

[#20] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #19

Dlatego w poście czwartym zapytałem czy może ktoś używa przejściówki z pci na pcmcia i do tego karta wifi pcmcia. Jeśli nie to czy takie rozwiązanie ma szanse zadziałać.

[#21] Re: Parę pytań o pegaza

@Sir_Lucas, post #20

Chyba jednak będę musiał się zadowolić kabelkiem od routera :)

[#22] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #21

Coś się uparł na tą kartę? Nie możesz jak pisałem założyć AcessPointa? I WiFi będzie. :)

[#23] Re: Parę pytań o pegaza

@pampers, post #21

Jest na allegro na PCI karta Sparklan z Prism`em 2,5...

[#24] Re: Parę pytań o pegaza

@Arbuz, post #22

Głupio się przyznać ale nie czaję tej idei AccessPointa. Mam w domu router wifi i tyle wiem :/

BTW: Płyta pega2 jest w standardzie microatx jak się nie mylę - wejdzie w takie coś?

http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=335088



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2009 01:11:22
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem