[#1] GV-R 925128DE F1
Kupiłem za niewielkie pieniądze kartę graficzną. w OFie objawia się tak:
113-AA54801-100 w tej samej linii jest jeszcze pięć znaków w
rzedzie przypominajacych male zera.
W następnej linii poniżej:GV-R 925128DE F1.
Byłbym szczęśliwym posiadaczem, ponieważ daje ladny, klarowny obraz i szybka jest w porownaniu do mojej starej R7500/64. Ta ostatnia mogla pracowac tylko w 16bitach przy rozdziałce 1920 X 1440 i nie dalo sie wycisnąć wszystkiego z MOSa. Teraz jest o niebo lepiej z jednym małym wyjątkiem - pojawiają się niewielkie odbicia podobne do odbic tv w terenie zabudowanym. Nie muszę wspominać, ze jest to denerwujące.
Pytania są następujace:
1. Czy moze mi ktos powiedzieć coś wiecej na temat tej karty?
2. Czy możliwe jest usunięcie tych "odbić", jeśli tak to w jaki sposób? W obydwu przypadkach używam sterownika do monitora Iiyama VisionMaster Pro513 (MA203DT)

[#2] Re: GV-R 925128DE F1

@Zbysiuk, post #1

Używasz wyjścia VGA czy DVI?

[#3] Re: GV-R 925128DE F1

@Grzegorz Kraszewski, post #2

VGA - mam CRT Della 21'

[#4] Re: GV-R 925128DE F1

@Zbysiuk, post #3

Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tego efektu może być wymiana monitora na sprzęt z wejściem DVI. Niestety.

[#5] Re: GV-R 925128DE F1

@Zbysiuk, post #1



A te odbicia występują przy dużych częstotliwościach odświeżania ?

Bo jeśli przy np. 60Hz jest lepiej to może być wina kabla VGA,

no chyba, że masz porządny kabel, taki minimum 9 mm średnicy to nie wiem ...

nie znam tej karty.
[#6] Re: GV-R 925128DE F1

@Zbysiuk, post #3

Dodam również, że kupiłem ją (kartę) jako R9250, ale w preferencjach systemowych pokazywana jest jako Radeon9200PRO 24Bit 1920 x 1440.

[#7] Re: GV-R 925128DE F1

@ede, post #5

W tym momencie naprowadzilescie mnie na trop. Otoż ten model jest niskoprofilowy i aby na sledziu sie wszystko miesciło zastosowano połączenie "taśmowe" z kary do śledzia. Jeśli poruszać taśmą to odbicia słabną, bądź nasilają się. W dolnej części śledzia jest wyjście DVI a ja mam gdzieś przelotkę - lecę szukać.

[#8] Re: GV-R 925128DE F1

@Zbysiuk, post #7

Hehe, jak w Bvision, pamiętam jak kiedyś badałem ten objaw, i w rezultacie przylutowałem pęsetę chirurgiczną (po okręceniu jej końców drucikiem miedzianym) do masy przy gniazdku VGA karty co zmniejszyło odbicia
[#9] Re: GV-R 925128DE F1

@ede, post #8

Dokładnie właśnie tak się dzieje. Też pamiętam ten objaw - ale tam go tylko zauwazylem, po zamontowaniu BV w obudowie bylo ok.
Co wstępnie mogę powiedziec, to to, ze udalo mi sie zlikwidowac 90% tych odbic i ze karta jest duuużo szybsza.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem