[#1] wiatrak
Moj wiatrak na procesorze w Pegu II wydaje dziwne dzwieki - chrobocze tak jakoś jakby mial niedługo zejść. W związku z tym mam pytanie czy w PPC są jakieś zabezpieczenia temperaturowe i skad taki wiatraczek wziąć?
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym związane?

[#2] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #1

poszukaj na forum, temat wiatrakow byl juz walkowany kilka razy
[#3] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #1

Ja kupiem w sklepie elektronicznym. Typowy wiatrak 40 mm. Stary odkręcamy, zakładamy nowy, podłączamy. Wszystko.

[#4] Re: wiatrak

@Grzegorz Kraszewski, post #3

Zaraz sie wybiore. Tylko tu u mnie maja czasem dziwne pomysly - np. 50e za zasilacz do normalnej obudowy. Dlatego pytam czy mozna go jakos "podtrzymac" przy zyciu zanim pojade do kraju.

[#5] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #1

[#6] Re: wiatrak

@Lorak, post #5

Ok - dostrzegam zasadnicza różnicę, chociaż założenia pozostaja te same. W przyszłości postaram się uwagę kolegi zastosować w praktyce.

[#7] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #6

Ja piszę magisterkę o wiatrakach ale moja wiedza widzę, że nie jest wystarczająca a i nigdzie w literaturze nikt o Pegu nie wspominał więc nie pomogę <-- spam2



Ostatnia modyfikacja: 25.02.2009 18:27:29
[#8] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #4

Można mu w łożysko wpuścić kroplę rzadkiego oleju maszynowego, albo delikatnie zapuścić spray smarujący w rodzaju WD-40. Na kilka miesięcy pomoże.

[#9] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #6

wiatrak raczej nie sluzy do chlodzenia;) a co do wentylatora na procesorze to poprostu montujesz byle jaki dzialajacy wentylator o odpowiedniej srednicy i bedzie dzialac, mozesz sobie poszukac jakiegos takiego pro, co go slychac nie bedzie.

[#10] Re: wiatrak

@Zbysiuk, post #4

A jak już go kupisz to nie podłączaj go do gniazdka na karcie procesora tylko bezpośrednio do zasilacza. Najbezpieczniej.



Ostatnia modyfikacja: 25.02.2009 19:31:21
[#11] Re: wiatrak

@Arbuz, post #10

Dzieki za informacje. Właśnie się zastanawiałem czy można tam nalac oleju, czy nie.
Tak myślalem, żeby tego nie podłanczać do tej karty. Na razie wysmarowalem wentylator i jest ok. Mam tez nowy, wiekszy. Musze wymyslic jak go przymocować.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem