[#1] ML
Od czasu do czasu używam MLdonkey. Ostatnio zdarzyło się, że chciałem go uruchomić z consoli, jakież bylo moje zdziwienie, kiedy stwierdziłem, że program nie startuje. Wyodrębniłem dwa przypadki:
1. Moja:ścieżka/MLdonkey/mlnet - otrzymuje:
2009/03/04 09:31:13 [cO] Starting MLDonkey 2.9.3 ...
2009/03/04 09:31:13 [cO] Language EN, locale ISO-8859-1, ulimit for open files 256
2009/03/04 09:31:13 [cO] MLDonkey is working in ./.mldonkey

2009/03/04 09:31:13 [cO] creating new MLDonkey base directory in ./.mldonkey

2009/03/04 09:31:13 [cO] loaded language resource file
2009/03/04 09:31:13 [DNS] Resolving [pegasos2_2] ...
2009/03/04 09:31:13 [DNS] Resolving [www.mldonkey.org] ...
2009/03/04 09:31:13 [cO] Logging in ./.mldonkey/mlnet.log
Fatal error: exception Sys_error("./.mldonkey/mlsubmit.reg: No such file or directory")
2. Kiedy jednak probuje uruchomic program z jego wlasnego katalogu (Moja:scieżka/MLdonkey> mlnet), wszystko wygląda normalnie.
Czy ma ktoś pomysł, dlaczego tak jest? Oczywiście plik o który ML upomina się w pierwszym przypadku jest w katalogu programu.

[#2] Re: ML

@Zbysiuk, post #1

A w jakim jesteś katalogu gdy uruchamiasz Moja:ścieżka/MLdonkey/mlnet ?
Logiczne jest, że aby program, który odwołuje się do ścieżek względnych (czyli te kropeczki jakie widać w komunikacie z błędem) odczytywał z nich pliki prawidłowo musi być z tej właśnie ścieżki uruchomiony, więc jeśli uruchamiasz Moja:ścieżka/MLdonkey/mlnet np. z Ram Disk: to nic dziwnego, że nie działa bo program szuka mlsubmit.reg w katalogu mldonkey w Ram Disku, a takiego katalogu tam raczej nie ma.
Czyli najpierw musisz wykonać cd Moja:ścieżka a później urichomić mlnet.

[#3] Re: ML

@grxmrx, post #2

Np. w Ram: lub dowolnym innym, jednak nie w katalogu z ML.

[#4] Re: ML

@grxmrx, post #2

Ok - dzieki za informacje.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem