[#1] GMPlayer i napisy PL
Mam pewien problem z GMPlayerem (MPlayer z GUI). Chodzi o to, że z plików zewnętrznych (.txt) nie mam znaków PL. Co ciekawe, w substreamach, gdzie stary MPlayer znaków PL nie miał, GMPlayer ma.
Czyli że jest na odwrót. Czy ktoś ma podobny problem?

Edit: jest to dla mnie o tyle ważne, że obecnie robię tłumaczenie napisów do pewnego filmu. A nawet nie mam jak tego dobrze obecnie sprawdzić ;)



Ostatnia modyfikacja: 09.03.2009 03:20:12
[#2] Re: GMPlayer i napisy PL

@Solo Kazuki, post #1

ok, już nieważne. Dzięki pomocy Fab'a udało mi się zmusić program do wyświetlania napisów PL. Wystarczy dodać w pliku konfiguracyjnym

subcp cp1250

lub odpalić program z opcją (mniej wygodne)

-subcp cp1250

[#3] Re: GMPlayer i napisy PL

@Solo Kazuki, post #2

albo uzywac normalnego kodowania a nie cp-1250
[#4] Re: GMPlayer i napisy PL

@Valwit, post #3

Co w praktyce oznacza konwertowanie wszystkich napisów do np. ISO-8859-2. Chyba jednak wolę sobie do MPlayera wrzucić to nieszczęsne CP-1250 i mieć ten problem z głowy. :)



Ostatnia modyfikacja: 09.03.2009 14:41:04
[#5] Re: GMPlayer i napisy PL

@MDW, post #4

To jeszcze nie masz wrzuconych ? ;)
[#6] Re: GMPlayer i napisy PL

@MDW, post #4

a tego to nei wiem, jak juz ogladam z napisami to wole angielskie, a sa w ascii :) te kilka polskich co z napisy.pl mialem to w iso byly jednak
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem