[#1] Problemy z dyskiem?
Przed chwilą coś mi się stało z partycją w moim Pegasosie. Przejechałem partycję SFSDoctorem ale nie znalazł błędów. Potem ją jeszcze raz sformatowałem i też nic. Problem objawia się tak, że jak próbuję pokazać w Ambiencie liste dysków to dostaję komunikat:


==============================================================
SmartFilesystem request

Volume 'Progs' (HD1: ide.device, unit 0)

This volume tried to access a block
outside its partition.
(blockoffset = 1684283456, blocklength = -1621339970)
===============================================================


Jak kilka razy dam OK (te długie liczby się zmieniają za każdym OK to
dostaję komunikat:


===============================================================
HD1
has a blockid error in block 29376189.
Expected was blockid 0x4F424A43,
but the block says it is blockid 0x00000000.
===============================================================


Ciekawe, że jak wchodzę na tę partycję bezpośrednio klikając na ikonę
Progs (HD1) to da się wejść i komunikatu nie ma. Tylko gdy pokazuję listę
dysków.

Mam rozumieć, że ten dysk już zakończył żywot?

[#2] Re: Problemy z dyskiem?

@MDW, post #1

Może taśma do HD padła . Sprawdz z inna

[#3] Re: Problemy z dyskiem?

@Drako^lM, post #2

A to bardzo słuszna koncepcja. Że też na to nie wpadłem. ;) Ciekawe, że te taśmy tak potrafią padać. Nikt ich nawet nie dotyka, nie są narażone na absolutnie żadne działanie jakichkolwiek czynników szkodliwych, a mimo to padają. Ech...

Za chwilę sprawdzę. Dzięki!

[#4] Re: Problemy z dyskiem?

@MDW, post #3

Ja miałem takie przypadki że nowe ze sklepu były już walnięte :)

[#5] Re: Problemy z dyskiem?

@Drako^lM, post #4

Miałem jedną nową nieużywaną taśmę, która była w komplecie z płytą główną do peceta (tam używam sATA). Spróbowałem na tej taśmie i... problemy zniknęły. :) Właśnie wrzuciłem znów całą zawartość backupa z drugiego dysku (robię co kilkanaście dni backup) i wygląda na to, że wszystko działa bez problemów. :) Rety... Przecież to bez sensu z tymi taśmami.

Dzięki WIELKIE za pomoc. Kto wie kiedy sam bym wpadł na to, że to taśma. Pewnie po kupnie nowego dysku. :D

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem