[#1] TFT
Chciałem kupić jakiś dobry monitor LCD, niestety nie znam się na tym. Pytam więc czym się kierować tak, aby nie popełnić jakiejś gafy. Myślę o przekątnej 22-24' i maksymalnej rozdzielczości. Jaka firma waszym zdaniem jest godna zaufania czy może jakiś konkretny model jest godny polecenia.

[#2] Re: TFT

@Zbysiuk, post #1

Ja mam jakiegoś Samsunga 21"' 1600x1200 (chyba model 204B). Nic dobrego ani nic złego o tym monitorze napisać nie mogę. Po prostu działa. Dla mnie najważniejsza była rozdzielczość min. 1600x1200 i dwa wejścia. Panoramy w stylu 1680x1050 mi nie bardzo pasują, bo zależy mi żeby jednak w pionie było min. 1200. Matryca to jakieś biedne TFT więc cudów nie wymagam. Przy 1200 pixelach w pionie gradient pionowy jest już niestety znaczny. Kolory na górze ekranu różnią się trochę od tych na dole ale to normalne w tych matrycach i przy tej rozdzielczości pionowej. Monitor się obraca o 90 stopni ale uważam to za absolutnie zbędny bajer. Kupiłem go, bo wówczas w tym przedziale cenowym nie było czego kupić w rozdzielczości min. 1600x1200. Generalnie monitor nie sprawia jakichkolwiek problemów ale na pewno wymienię go na coś poważniejszego jak tylko fundusze na to pozwolą.



Ostatnia modyfikacja: 25.03.2009 09:10:16
[#3] Re: TFT

@Zbysiuk, post #1

Polecam taki monitorek:
http://allegro.pl/item579797237_iiyama_e2407hds_24_dvi_fullhd_hdmi_3_lata_gw.html
Działa elegancko i z PC i z Pegiem.

[#4] Re: TFT

@Arbuz, post #3

a polecacie jakiegos LCD do Amigi 1200 tak zeby i BVision i AGA na nim dzialala (przez Composit video...) no ...i zeby mozna podlaczyc stereo amigi :D

[#5] Re: TFT

@Arbuz, post #3

IIYAMy sa dobre (tak słyszałem, zresztą to był pierwszy monitor LCD jaki zobaczyłem). Potrzebuje jednak czegoś o większej rozdzielczości w pionie. Obecnie używam Della 21' w rozdziałce 1920x1440 przy plamce 0.24mm daje to niezly efekt. Jestem z niego b. zadowolony, niestety ostatnio pojawiły sie kłopoty z odchylaniem i musiałbym go transportować do naprawy a i sam uklad do odchylania nie jest tani co w rezultacie skłoniło mnie do poszukiwań.

[#6] Re: TFT

@MDW, post #2

[b][i]"Matryca to jakieś biedne TFT więc cudów nie wymagam"

Dlaczego piszesz "biedne"? - Rozumiem, ze sa jakieś inne, jakie?[/code]

[#7] Re: TFT

@Zbysiuk, post #6

Rodzaje matryc LCD:

http://en.wikipedia.org/wiki/TFT_LCD

[#8] Re: TFT

@Zbysiuk, post #1

Ja kupiłem (zresztą za radą Kornila) Samsunga 2053BW, to wprawdzie 21 cali ale większe modele też są. Mogę go polecić z czystym sumieniem.

[#9] Re: TFT

@HOŁDYS, post #4

Potrzebujesz monitora z tunerem TV - np. SAMSUNG 932MW

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem