kategoria: Mac mini
[#1] MacMini 1.5Ghz 64MB gfx
Mac Mini 1.5Ghz 64MB gfx

To nie ja sprzedaję, ale pomyślałem że może parę osób byłoby zainteresowanych.
Sprzęt wygląda całkiem nieźle ;)

Enjoy OK

W sam raz na Mosa 2.3 :D



Ostatnia modyfikacja: 11.04.2009 11:01:08
[#2] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Sir_Lucas, post #1

Widać, że nasi już to wykumali. JacaDcaps już licytuje. :) To potwierdza, że sprzęt jest idealny dla MorphOS-a. :)

[#3] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@MDW, post #2



[#4] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@MDW, post #2

Ja poczekam jednak, aż MorphOS na Maca Mini wyjdzie oficjalnie... A potem pewnie i tak nie kupię bo za co.

[#5] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Sir_Lucas, post #1

A juz myslalem ze nikt nie zauwazy tej oferty :D

Pokazala sie tez aukcja z mini 1.75GHz.
Bylaby to najszybsza maszyna z MOS.
[#6] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Norbert, post #5

Powerbooki do 2GHz podkręcali :>.

[#7] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Korni, post #6

Jakby kogoś naszło na podkręcanie swojego Mini Maka - mały poradnik:

http://www.lbodnar.dsl.pipex.com/macmini/

Tak swoją drogą to mógłby już ten MorphOS wyjść.. zanim wszystkie G4 Mini Maki wylądują na złomie..



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 14:36:33
[#8] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Szewski, post #7

A jak ktoś ma jakieś poradniki/informacje jak naprawić zdechłego mini to chętnie poczytam. Mój niestety w zeszłym tygodniu dokonał żywota w niewyjaśnionych okolicznościach (po zwisie już nie wstaje). Objawy: dioda się świeci, brak obrazu, brak reakcji na klawiaturze, brak reakcji napędów (cd zawsze gmerał coś na starcie). Większość podstawowych metod naprawy już sprawdzałem (resetowanie ustawień przyciskiem power, czyszczenie, rozbebeszenie i odłączenie zbędnych części), bez efektu.

[#9] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Norbert, post #5

gdzies czytalem ze max to 1,67GHz przy wiekszych czestotliwosciach AltiVec glupieje nie mowiac o wydzielaniu ciepla to juz lepszy bylby support G5.



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 15:50:44
[#10] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Norbert, post #5

Hmmm a jest z 1.75 ? G4 ? Na http://en.wikipedia.org/wiki/Mac_mini nie widzę takiego. Do 1,5 były produkowane. Niestety większość Mac Mini jest mocno wysłużona. :( Mi jakiś czas temu udało się kupić prawie nie używanego ( podobno 1 miesiąc ) ale 1,25 wersję B. Myślę, że taki mi wystarczy na grafice mi nie zależy, zupełnie.

[#11] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@sand, post #10

jak podkrecisz to bedzie

[#12] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@sand, post #10

Na forum o maku czytalem ze gosciu przez pomylke podkrecil do 2Ghz. :D
Nawet przez chwile dzialalo.
http://www.myapple.pl/tuning-benchmark/11724-tuning-mac-mini-1-25ghz-1-5ghz-1-67ghz-4.html
[#13] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@Norbert, post #12

przetaktowałem swojego mini z 1,33 na 1,67 bez kłopotów - zupełnie inna maszyna juz kilka godzin bez żadnych złych objawów.

Ciekawe, że 0.34 robi taką różnicę. Na pecetach to bez znacznenia.



Ostatnia modyfikacja: 25.04.2009 20:15:31
[#14] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@a5p, post #13

A mnie włosy się jeżą na głowie, jak czytam o tych ludziach, którzy z taką beztroską kręcą swoje Mini, nie wiedząc, że będzie je jeszcze eksploatowało tysiące MOSowiec - skoro ten sprzęt jest po takich eksperymentach ze strony byłych userów, to będzie padał jak muchy! ok, racja
[#15] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@recedent, post #14

Ja moje mini swego czasu tez pogonilem z 1.25 na 1.67. W tym wypadku bylo to najlatwiejsze rozwiazanie ( wystarczalo tylko troszke elemantow odlutowac ).

Uzywalem go "pogonionego" ponad rok poczym sprzedalem szwagrowi .Maszyna biega do dzis wpelni sprawna z podkreconym dodatkowo ukladem graficznym o okolo 10%.Pamiec jaka wladowalem do niego to ddr 400mhz .Standartowo maszynka supportuje 333 .Ale w testach 400tka wyadala lepiej mimo zejscia na 333,porownujac do orginalnej kosci .

Sprzet chodzil natyle sprawnie i wydajnie ze bezproblemu ogladalem na nim mkv w 720stce czyli tz hdready.
[#16] Re: MacMini 1.5Ghz 64MB gfx

@a5p, post #13

Nie wszystkie pecetowe procesory dobrze się kręcą, z Pentium III bywały problemy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem