[#1] Peg2 - początki.
Mam kilka pytań odnośnie tego kompa.

1. W końcu rozpakowałem sprzęt, podłączyłem i... mam problem z myszą (firmy Microsoft, a jak :) ). Podłączam ją pod USB (ale nie pod port USB na płycie głównej tylko pod złącze naoddzielnej karcie, którą dostałem już z tym kompem), pojawia się stosowna informacja, że wykryto mysz MS blabla... ale mysz nie działa (dioda pod nią się nie świeci). Co może być problemem?

2. Czy ktoś z użytkowników MOSa instalował już drugi system tj.Amiga OS 4.1 i używa dwóch naprzemiennie? Jak mogę zrobić wybór systemu przy starcie kompa?

[#2] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #1




Ja na pegazie mając linuxa i mosa używałem Boot Creatora a poźniej Gruba .
Oczywiście polecam Gruba . Powinien dzialac z OS4.1 .
Dostępne są na stronie Morgoth-a : http://tbs-software.com/morgoth/projects.html

[#3] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #1

A musisz mieć mychę pod USB? Przecież bardzo dobrze działają myszy pod PS2.
Krashan używa obydwóch systemów na pegu

[#4] Re: Peg2 - początki.

@Drako^lM, post #2

OK. Dzięki.


Arbuz - no nie muszę , ale tylko taką mam pod ręką. Ale zaraz, zaraz... Znaczy się co? Mysz pod USB NIE DZIAŁA w MOS 2.2? Poważnie? Eeee... to lipa straszna :). Pod OS 4.0, mysza mi działała.

[#5] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #4

Mi ladnie dzialaja mychy pod USB ;) . I nie mam z tym problemow

[#6] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #4

Pod Efiką działały mi wszystkie (dwie), które testowałem :) Było kupić porządny sprzęt
[#7] Re: Peg2 - początki.

@Drako^lM, post #5

Ale... CZY TO JEST NORMALNE? :) Ten stan, że mysz Ci działa pod USB? :) Bo Arbuz tak to ujął, jakby standardowo na USB mysz nie działała. Może Twój sprzęt jest po tunningu :).

OK. Zaraz sprawdzę Logitecha MX Rev.


Sprawdziłem. Działa.

Za to mysz z MS poznała się na sprzęcie i ma gdzieś Pega.

Na innych kompach i systemach działa.



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 20:42:30
[#8] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #7

Nie jest po tuningu . To nie A1 :P

No i git że działa inna mysz :)

[#9] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #4

Nie napisałem że nie zadziała. Jest po prostu większe prawdopodobieństwo ze nie zadziała mysz na USB niż na PS2.



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 20:48:19
[#10] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #7

U mnie każda mysz USB działała w PeguII (teraz mam zarówno mysz, jak i klawiaturę USB). MOS chyba od zawsze działa z myszami USB. Nie słyszałem aby ktoś miał z tym problemy.
Jak rozumiem, sprawdzałeś tylko w USB na karcie PCI. Spróbuj z USB na płycie, czasami jest tak, że niektóre urządzenia bardziej się lubią z konkretnym portem. A jeśli nie, to pozostaje wymienić myszkę na inną.
[#11] Re: Peg2 - początki.

@Arbuz, post #9

Zgadza się, że nie napisałeś. :) Tak jednak - dla mnie - wynikało z Twojej odpowiedzi, skoro jasno nie napisałeś, że powinna działać chyba, że jest niekompatybilna. :)

Wiesz, znając klimaty między OS4 vs MOS, uznałem Twoje niedomówienie za czytelną odpowiedź. :)

W każdym bądź razie - winę za to ponosi mysza MS. Nawet myszy zrobić nie potrafią... :)

Sprawdzałem porty na płycie i dodatkowej karcie. Dioda pod myszą się nie świeci, chciaż jest poprawnie wykrywana przez system. Podłączona do Aliena - działa normalnie.

Może fazy brakuje w Pegazie ;)...



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 21:03:08
[#12] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #1

Czy myszkę podłączasz do portu USB w płycie Pegasosa czy może do jakiegoś frontowego panelu obudowy? Wiem, dziwne pytanie, ale czasami spotykam się z takimi problemami użytkowników pc, podłączenie bezpośrednio do portu USB w tylnej części obudowy rozwiązuje problem, wszystko zależy od obudowy i tej przejściówki/panelu.

[#13] Re: Peg2 - początki.

@grxmrx, post #12

Mysza jest podłączana z tyłu. Z przodu nie próbowałem, ale tak jak już napisałem: system wykrywa ją, ale mysz nie działa (nie świeci się dioda). Dziwne w sumie, bo ta sama mysz działała bez problemu na A1 oraz w A4000T podpięta pod kartę Deneb USB.

[#14] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #13

Myszka działa z USB 1.1? W sumie powinna, chyba że ma jakąś zworkę kompatybilności, tryb pracy, etc. :)

[#15] Re: Peg2 - początki.

@grxmrx, post #14

Dlaczego: "Myszka działa z USB 1.1?". Chodzi Ci o A1? Tam działała bez problemu.

Wychodzi na to, że jest niekompatybilna z systemem.

Pełna nazwa:

MS Comfort Optical Mouse 3000 v1.0 :)

Nie ma żadnych zworek.

[#16] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #11

Fazy raczej nie brakuje. Podobnie jak w PC - dopóki mysz USB nie zostanie poprawnie wykryta przez stos USB i skonfigurowana, to się nie zaświeca. Widać wystąpił u Ciebie jeden z serii problemów z Poseidonem. Być może zbliżający się wielkimi krokami MOS2.3 (ma zawierać poprawki Poseidona) przyniesie rozwiązanie tego problemu. A do tego czasu używaj innej myszki, USB czy PS2, powinno być wszystko jedno.

Bo widzisz, to jest tak, skoro MOS jest PRAWIE we wszystkim lepszy od OS4, to chociaż w JEDNEJ rzeczy musi być od niego gorszy - padło na obsługę Twojej myszki. ;)

A na koniec, jakoś nie znalazłem informacji - używasz MOSa 1.4.5 czy 2.2?



Ostatnia modyfikacja: 26.04.2009 22:08:00
[#17] Re: Peg2 - początki.

@wali7, post #16

"Bo widzisz, to jest tak, skoro MOS jest PRAWIE we wszystkim lepszy od OS4, to chociaż w JEDNEJ rzeczy musi być od niego gorszy...".

Tego to już nie musiałeś pisać, zaraz znowu będzie wojna. :)

{btw: mnie te wojny nie dotyczą - stoję z boku, używam różnych systemów i sprzętów}

Co do wersji systemu, bo nie podałem - sorry, moja wina - jest to 2.2.

Fajnie to ogólnie wygląda (i do tego gołą laskę na blacie już dostałem) :).

[#18] Urwę się z choinki

@Deftronic/..., post #1

ale naprawdę nie wiem.

Czy AOS4.1 działa tylko na Pegu 2, czy także na jedynce?
[#19] Re: Peg2 - początki.

@Deftronic/..., post #4

Mi też działa mysz USB.
[#20] Re: Urwę się z choinki

@Daclaw, post #18

Tylko na dwójce.
[#21] Re: Peg2 - początki.

@wali7, post #10

wali7 napisał(a):

> U mnie każda mysz USB działała w PeguII (teraz mam zarówno
> mysz, jak i klawiaturę USB).

A taka klawiatura USB działa w Open Firmware?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem