[#1] RC-FTPd
Zapytam z pozycji laika. Ustawilem opcje dostepne w preferencjach w/w programu. Wszystko wygląda ok. I w tym miejscu pojawia sie "ale", jaką nazwę ma mój serwer i gdzie ją ewentualnie odczytać, tak abym mógł ja umieścić w ustawieniach klienta?

[#2] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #1

Jeżeli dobrze zrozumiałem o co pytasz to nazwą serwera jest IP komputera na którym go postawiłeś. Ja tak używam serwera na Pegasosie od lat i jest ok. Wymiana plików w mojej domowej czterokomputerowej mini-sieci odbywa się głównie właśnie przez FTP.



Ostatnia modyfikacja: 27.04.2009 23:29:44
[#3] Re: RC-FTPd

@MDW, post #2

No i to sie wszystko zgadza i ruszylo bez problemu - bardzo dziekuje za wskazowki. Mam jednak pytanie czy da sie jakos "uwidocznic" moj server "na zewnątrz". Niestety po drodze jest ruter do ktorego sa podpiete dwie inne maszyny.

[#4] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #3

da sie, tylko musisz skonfigurowac router odpowiednio. Na moim planete robi sie to w advanced setup>NAT>Vitrual Server gdzie podajesz IP kompa i portu (w przypadku ftp to 21).

Pozostaje jeszcze problem tego, ze musisz znac numer IP na ktorym dziala twoj net.
[#5] Re: RC-FTPd

@nelson, post #4

Tak, to wygląda rozsądnie. Mam, coprawda ruter Netgeara, ale jest tam advanced setup dla 'Port Forwarding/Port Triggering" i można ustawić rodzja usługi oraz port servera, ale w wypadku podania wewnętrznego adresu LAN mojego komputera, informuje mnie o błędzie. Ponadto mój adres internetowy jest ustawiany dynamicznie, więc skąd i jak go mam pobrać?

[#6] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #5

Dawno temu też miałem dynamiczny adres IP. No i wtedy po prostu po każdym łączeniu mój zewnętrzny FTP miał inny adres. :( Ale są na to sposoby. Na pewno zaraz ktoś mądrzejszy coś podpowie.

[#7] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #5

moj router ma opcje ustawiania Dynamicznych DNS (DDNS). Zakladasz sobie konto na dyndns.org konfigurujesz i podajesz opowiednie parametry w ustawieniach routera. Router komunikuje sie co jakis czas z serwerem dyndns.org dzieki czemu zna on aktualny numer IP. Potem z zewnatrz jako adres ftp podajesz przykladowo zbysiuk.dyndns.org i juz jestes u siebie ;)
[#8] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #5

Żeby udostępnić swój serwer poprzez router musisz zrobić trzy rzeczy:
1. Wyszukać w ustawieniach modemu opcję, która pozwoli na bezpośrednie przekierowanie aktualnego adresu IP na wybrany komputer z Twojej sieci, często nazywa się to "virtual server".
2. Odblokować w ustawieniach firewalla port który chcesz wykorzystać do łączenia z ftp - zazwyczaj są one odpowiednio opisane np. http, ftp, itd.
3. Jeśli nie masz stałego adresu IP skorzystaj z darmowej usługi oferowanej na tej stronie http://www.dyndns.com/services/dns/dyndns/

Mam nadzieję, że to coś pomoże.

[#9] Re: RC-FTPd

@il_capitano, post #8

Tak..., czeka mnie trochę pracy.
W punkcie 1 jest mowa o modemie, nie ruterze, to nie pomyłka.
Zaraz sprawdzę te stronę. Dziękuje za podpowiedzi.

[#10] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #9

Miałem na myśli ruter z modemem, ale jeśli masz te urządzenia osobno to szukaj ustawień w ruterze.



Ostatnia modyfikacja: 29.04.2009 08:29:59
[#11] Re: RC-FTPd

@il_capitano, post #10

Jestem w połowie drogi. Uzyskaem połączenie z zewnęrzem. Mam jednak pytanie - gdzie można znaleźć RC-FTPd w wersji 3.x? Autor chwali się, ż e jest dostepna jako komercyjna. Wiadomo coś na ten temat?

[#12] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #11

No i klapa :( Uruchomiłem server - działał, przesyłałem nim co tylko można, sprawdzając na wszystkie sposoby. Po trzech dniach, najpierw klient (ATC) nie mógł odczytać nic w katalogu, który ustawilem dla niego. Postanowiłem zainstalować złośliwca ponownie. Niestety obecnie żaden klient nie wykrywa mojego servera. Może, ktoś miał podobne przygody z RC-FTPd?

[#13] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #12

I jeszcze jedno pytanie - mógłby mi ktoś polecić jakiś inny server? Uczepiłem się tego RC-FTPd a może jest coś lepszego?

[#14] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #13

Ja używam OrangeFTPD. Czy lepszy? Zależy do czego. Cenię go sobie za to, że jest mały i pisany pod amigowy system, a nie jakiś tam szybki port spod Linuksa. Używam go od ładnych paru lat i jak dla mnie wystarcza. Główną jego wadą jest fakt, że nie obsługuje niektórych komend ftp. Przykładowo nie jest możliwe zdalne usunięcie katalgu na serwerze.
[#15] Re: RC-FTPd

@Zbysiuk, post #12

Ja mialem na poczatku problemy aby poprawnie skonfigurowac udostepnione katalogi, ale od tego czasu wszystko dziala poprawnie.
Serwer widziany jest z zewnatrz, jesli ustawie odpowiednio router, jak i po wewnetrznej sieci.
Logowanie dziala z przegladarki www z klienta ftp. ( z haslem i bez)
Do ftp mozesz logowac sie jako LOCALHOST, wlasne IP, alias ktory wpisany masz w HOSTS oraz przez zewnetrzne IP

ps.
moge podeslac Ci przykladowy konfig do rc-ftpd
[#16] Re: RC-FTPd

@Norbert, post #15

No i chodzi ostatecznie. Bardzo prosze o ten config i dziekuje za rady. :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem