[#1] MOLK i dostęp do partycji MacOS
Witam!

Sprawa w skrócie wygląda tak. Znajomy swego czasu używał MOLKa. Potem z jakichś powodów MOLK przestał działać. Aktualnie zależy mu jedynie na dobraniu się do danych leżących na makowej partycji. Sam nigdy z MOLKiem nie miałem do czynienia. Stąd prośba do Was: w jaki sposob najłatwiej uzyskać dostęp do tych danych?

[#2] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@Kamul, post #1

podmontowac partycje na linuxie

[#3] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@rzookol, post #2

To jest właśnie to, co i mnie przyszło do głowy. Choć cicho liczyłem, że być może da się to jakoś podmontować pod Morphosem.

W każdym razie dzięki za odzew.
[#4] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@Kamul, post #3


A co na to Mounter z Morphos 2.2 ?
[#5] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@ede, post #4

mounter nie zamontuje niczego do czego nie ma filesystemu

[#6] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@rzookol, post #5

ano nima filesystema , ale skoro HDConfig saportuje MAC partition layout ... to i filesystem by sie przydal. W mos 2.3 chyba juz bedzie ... zwlaszcza z punktu widzenia posiadaczy niecierpliwiacych sie mini mac'ów, byc powinien.

PS. ja tak z ciekawosci. bo partcji makowych (narazie) nie mam, tak sobie myslalem, ze 2.2 pozytywnie zaskoczy i w tym temacie :)



Ostatnia modyfikacja: 05.05.2009 23:22:17
[#7] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@ede, post #6

tzn jest crossmacfilesystem ale on nie obsługuje chyba hfs+

[#8] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@rzookol, post #2

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś ISO linuksa (najlepiej okrojona wersja przeznaczona do tego typu zabaw) które będzie zawierało wszystko, co co jest potrzebne do przegrania tych danych? Oczywiście chodzi o coś, co uruchomi się na Pegu. Problem polega na tym, że dane muszę skopiować u kogoś i chciałbym uniknąć wszelkich komplikacji...
[#9] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@Kamul, post #8

OS8.1 rozpoznaje hfs+
Tylko jak go uruchomic na Pegu, jesli Basilisk nie potrafi zabootowac z takiej wersji systemu?
Mozna sie tez ratowac emulowana Amiga i na niej odpalonym Shapeshifterem.
[#10] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@Kamul, post #8

Stawialbym na The Gentoo Universal LiveCD. Cos przypomina mi sie ze z Ubuntu moga byc jakies problemy z prawami dostepu, rootem etc. (byc moze latwe do obejscia), aczkolwiek lepiej byloby
gdyby ktos bardziej obeznany polecil jakas dzialajaca dystrybucje ;) bo gentoo na screen'ach tylko widzialem

PS. moze link sie przyda http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/2004.3/handbook-ppc.xml?part=1&chap=2&style=printable

PS.ps. no i dobra zasysam tego lajwa zobaczymy czy to odpali w ogóle, hfsa plusa to chyba dzisiejsze kernele maja ?...
http://gentoo.mirror.pw.edu.pl/releases/ppc/2008.0/installcd/install-powerpc-universal-2008.0.iso



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2009 12:54:28
[#11] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@ede, post #10

Ostatni link z postu 10 mozna sobie raczej darowac. Znalazlem jeszcze cos takiego mogloby to pomodz,
supportuje sfs (nie wiem jak z hfs+) http://czpug.lukysoft.cz/clanky/livedvd.html
Kwestia jeszcze skad pobrac i czym wypalic (jak sie ma tylko makecd).



Ostatnia modyfikacja: 08.05.2009 17:17:09
[#12] Re: MOLK i dostęp do partycji MacOS

@ede, post #11

Przeszukałem pół internetu i jedyne co znalazłem to niedziałający torrent..

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem