[#1] skrypt do konwersji returnów
Miałem kiedyś skrypt, który w CEdzie zjadał returny na końcu linii, aż napotkał podwójny enter. Dzięki temu można było łatwo przenieść taki plik na peceta i tam (np. w wordzie) otwierał się on z punktu widzenia windowsa normalnie, tzn. return występował dopiero na końcu akapicie (po podwójnym enterze w pliku oryginalnym). W MOS-owej wersji CEda ten skrypt chyba nie chciał mi działać, a ponadto gdzieś go zgubiłem :). Może ktoś ma coś zbliżonego?

[#2] Re: skrypt do konwersji returnów

@Leander, post #1

Nie wiem, czy to pomoże, ale w OS3.x jest commodity o nazwie CrossDOS, które pozwala konwertować pliki tekstowe pomiędzy różnymi formatami, tak aby pecet dobrze je odczytywał. Nie wiem, czy MOS ma odpowiednik tegoż commodity.

[#3] Re: skrypt do konwersji returnów

@Leander, post #1

Znaczy się ten skrypt - jak był jeden 'LF' to zamieniał na spację, a jak było "LFLF' to zamieniał na 'LF'?
1x Enter -> Spacja
2x Enter -> 1x Enter

[#4] Re: skrypt do konwersji returnów

@APC74, post #3

Tak, właściwie tak to można określić w sposób prostszy. Przy takim przedstawieniu sprawy to właściwie siąść i samemu napisać hehe...

[#5] Re: skrypt do konwersji returnów

@Minniat, post #2

Commodity z OS3.x działają pod MOSem, ale czy przypadkiem nie robił on jedynie konwersji w locie przy zapisie/odczycie plików na pc0? Bo w takim przypadku nie przyda się na wiele.
[#6] Re: skrypt do konwersji returnów

@wali7, post #5

To commodity w ogóle nie będzie przydatne, bo ono zamienia 'LF' na 'CRLF' (i odwrotnie) a nie o to chodziło Leanderowi, tylko o to, żeby zamienić akapit na linię.

[#7] Re: skrypt do konwersji returnów

@Leander, post #4

a nie mozesz skorzystać z seda i/lub tr ?

[#8] Re: skrypt do konwersji returnów

@rzookol, post #7

Pewnie mógłbym, ale znalazłem sed-a na OS4 tylko :), może słabo szukałem...

[dodane]

Słabo szukałem :). Sprawdzę w domu, bo już widzę, że coś jest.



Ostatnia modyfikacja: 07.05.2009 13:57:17
[#9] Re: skrypt do konwersji returnów

@Leander, post #8

Odkpouje temat bo sam mialem ostatnio problem z zmiana znaku RETURN z LF na CRLF.
Jesli ma sie MOSa to najprostrzym sposobem jest uzycie FlowStudio.
W preferencjach da sie ustawic jakiego typu ma byc ten znak.
Po ustawieniu na CRLF wczytujemy dowolny plik i odrazu zapisujemy.

Voila :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem