[#1] Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?
Może mi ktoś powiedzieć skąd mogę wziąć wszystko czego potrzebuję do pisania pod OpenAL dla MorphOS? W polskiej Wikipedii jest napisane, że istnieje MOSowa wersja OpenAL: http://pl.wikipedia.org/wiki/OpenAL

[#2] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@MDW, post #1

http://fabportnawak.free.fr/openal

[#3] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@rzookol, post #2

Dzięki wielkie! Dokładnie o to mi chodziło. Nie liczyłem na aż tak konkretną odpowiedź. :)

[#4] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@MDW, post #3

Szkoda, że tego OpenAL dla MorphOS nikt nie wrzucił na Aminet. Byłoby znacznie łatwiej szukać. Jednak Aminet to nadal pierwsze miejsce poszukiwań amigowego softu. OpenAL dla AmigaOS4 jest na Aminecie.

[#5] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@MDW, post #4

Chciałem to wrzucić na MorphOS Files, ale obejrzałem i zrezygnowałem... Nie wiem czemu w sumie.

[#6] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@Grzegorz Kraszewski, post #5

Jednak OpenAL jest to jakiś uznany w świecie multiplatformowy standard do obsługi dźwięku bardzo przydatny przy portowaniu czegoś albo tworzeniu multiplatformowych projektów. Oczywiście nikt nie myśli OpenAL używać przy tworzeniu jakiegoś specyficznego i specjalistycznego softu do dźwięku (jak na przykład DigiBoosterPro). Jednak w innych przypadkach używanie tego jest uzasadnione. Bardzo fajnie, że ktoś przygotował wersję dla MorphOS i fajnie by było gdyby łatwiej można było ją zdobyć skoro już jest. :)

[#7] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@rzookol, post #2

Przy próbie kompilacji czegoś co wykorzystuje OpenAL dostaję na końcu:
/gg/lib/libopenal.a(al_buffer.o): In function `_alBufferDataWithCallback_LOKI':
/RAM/openal/linux/src/al_buffer.c:1118: undefined reference to `kprintf'
collect2: ld returned 1 exit status
make: *** [bin/gcc-morphos-stable/airports] Error 1


Źródełko korzystające z OpenAL jest kompilowane tak (debug jest):
g++ -lSDL -lGL -lGLU -ldebug -lopenal -lalut -noixemul -traditional-cpp -c -o o/gcc-morphos-stable/Sound.o Sound.cpp


Co mogę z tym zrobić żeby mi się to zlinkowało?



Ostatnia modyfikacja: 08.07.2009 17:41:42
[#8] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@MDW, post #7

zrób funkcje kprintf() która nic nie robi w jakims pliku

[#9] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@rzookol, post #8

Albo wywalić tego kprintf()-a, przecież to tylko debug...

[#10] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@Grzegorz Kraszewski, post #9

przecież to biblioteka linkowalna się do niego odnosi, jak ma go więc wywalić :)

[#11] Re: Skąd wziąć OpenAL dla MorphOS?

@rzookol, post #8

Zadziałało. Dzięki za dobrą radę. :)

Niestety ten OpenAL jest jakiś trochę nie tego. Ostre zwisy zaliczam w miejscach, które bez problemu działają na OpenAL pod Windows i OpenAL dla iPhoneOS. Szkoda... to na pewno opóźni wypuszczenie wersji dla MorphOS. :(



Ostatnia modyfikacja: 08.07.2009 21:17:52
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem