[#1] Słownik pisowni j.polskiego
Czy istnieje taki słownik do podpięcia w Morphie 2.4

Wiem wiem każdy powinien mieć go w głowie :P

Pamiętam, że miałem taki podpięty w WordWorth 7 i nawet fajnie działał ale dawała się we znaki znikoma moc 030. Teraz na G4 działałoby to znakomicie, ale czy istnieje ?

[#2] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #1

uzyj tego co kiedys na 030 :)
[#3] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@Valwit, post #2

On był tylko dla WordWortha ...

[#4] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #3

Wordworth działa pod MorphOS-em.

[#5] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #1

Słownik to nie problem - w parę minut można go "wyciągnąć" np. z OpenOffice (moim zdaniem najlepszy słownik - znacznie lepszy od tego co jest w MSOffice - kiedyś, po małej konwersji, podpiąłem go pod AmiTekst), tylko co z tego, gdy nie ma oprogramowania, które potrafiłoby z niego skorzystać. :(

[#6] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #5

Najlepszłe podpiencie było by do OWB :P

[#7] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #5

W MUI i ustawienie TextEditor ma zakładkę "Spell Checker". Jest nawet instrkcja jak użyć.
Może tutaj da się podpiąć słownik z OpenOffice ?

NoWinEd użuwa TextEditor...

[#8] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #7

Pod AOS 3.x bez żadnych problemów - wystarczy konwersja pliku słownika na ISO lub APL i wczytanie go do AlphaSpella, który to "podpina" się do TextEditora za pomocą Arexxa. Pod MOSem pewnie też zadziała ten patent.
Swoją drogą - YAM też używa tej klasy chyba?

[#9] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #8

To może ktośby zrobił dokładną instrukcje wraz z konwersa słownika i zapodał na PPA.PL

[#10] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #8

Naprawdę tak się da? Jestem szczerze (pozytywnie) zaskoczony. :)

[#11] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #9

@MaveRick
Krótka instrukcja:
1. Wyciąga się słownik z K:Program FilesOpenOffice.org 3shareextensioninstalldict-pl.oxt - czy gdzie kto ma zainstalowane OOo (wystarczy jakiś program obsługujący zip - np. 7zip od razu pyta czy rozpakować archiwum, w przypadku innych programów nie wiem, ale może trzeba będzie zmienić rozszerzenie z .oxt na .zip). Dobrze jest pobrać przed tym najnowszą aktualizację słownika.
2. Po rozpakowaniu przerabiamy wypakowany plik pl_PL.dic na ISO i każemy AlphaSpellowi zrobić z tego pliku słownik.
3. Na koniec podpinamy AlphaSpella do TextEditora za pomocą Arexxa wg. opisu znajdującego się w klasie i to na tyle...

@MDW
Ano da się, ogólnie ASpella da się podłączyć nawet do CEDa, jest tylko jedno małe ale - ASpell jest komercyjny, a przynajmniej był kiedyś, ciekawe jak to wygląda dziś...



Ostatnia modyfikacja: 23.02.2010 20:56:45
[#12] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #11

czyli się da. ...

APC74 a czy ty na chwile obecną masz tak podpięte w swoim amisystemie

Jak tylko znajdę chwilkę to spróbóję wg twojego schematu podpiąć słownik do NoWinEd`a

[#13] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #11

A jak przerobić ten słownik na ISO ?

[#14] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@Pero, post #13

Z tego co się orientuję to plik tekstowy więc można na przykład przy pomocy APC (mam na myśli taki stary program grupy WFMH do konwersji polskich znaków, a nie osobę, która nam tutaj doradza, czyli APC74).

[#15] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #11

Ledwie ASpella uruchomiłem i już poczęstował zestawem hitów. Chyba będzie trzeba go sobie odpuścić...
[#16] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MaveRick, post #12

Na tą chwilę nie - chociaż może na klasyku... musiałbym sprawdzić.
Enyłej wczoraj śpieszyłem się trochę i dałem ciała: słownik z OOo ma w niektórych wyrazach dodane "kody sterujące", które trzeba usunąć, roboty niewiele, bo wystarczy proste, zapętlone makro w CEDzie, żeby to zrobić. Sorki za sklerozę i wprowadzenie w błąd.
W tym archiwum znajduje się obrobiony (usunięte zbędne kody sterujące) i skonwertowany na ISO słownik z OOo + bonus (w ramach kary dla mnie ;) za sklerozę): wyrypana baza HOL ze wszystkimi (mam nadzieję) tytułami amigowych gier, którą również można dodać do słownika, żeby nie pultał się przy Superfrogu i Settlersach ;)

http://www.apc74.ppa.pl/T/spell.lha

Listy słów można podpiąć nie tylko do AlphaSpella - w sumie trochę tych programów do sprawdzania pisowni na Aminecie leży - a jak który ma Arexxa, to można go podpiąć do klasy TextEditor (to tak przy okazji uwagi Kamula o wieszaniu się ASpella).

Dodane: Myślałem też o liście ksyw userów PPA, ale pomysł umarł - na pewno znalazłoby się parę osób, które nie życzyłyby sobie być dodanymi do takiego słownika a pytać każdego z 3107 userów o pozwolenie, to ponad moją cierpliwość jest. Heh i w ten zgrabny sposób wykręciłem się od roboty... :)



Ostatnia modyfikacja: 24.02.2010 18:41:04
[#17] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MDW, post #14

APC - mój ulubiony program do konwersji kodowania tekstu, sam nie wiem czemu. ;)

[#18] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@APC74, post #16

ACP74, możesz jeszcze raz udostępnić ten słownik ?

Pozdrawiam!

[#19] Re: Słownik pisowni j.polskiego

@MarX, post #18

Obawiam się, że powędrował >NIL:, bo jakoś znaleźć go nie mogę.

[#20] Re: Słownik pisowni j.polskiego dla WordWortha 7

@MaveRick, post #1

Podepnę się pod temat, choć suchar niesamowity. Od jakiegoś czasu wróciłem do używania WW 7, oczywiście hobbystycznie, ale dobrze mi się w nim pisze. Brakuje mi tylko kompletnego słownika języka polskiego. Zastanawiałem się czy gdzieś taki istnieje (na Aminecie nie znalazłem). Owszem można ściągnąć z sieci zapisać do txt, przekonwertować na APL, ISOPL (ja akurat używam ISO, w WW także) i potem dodawać do słownika wyraz po wyrazie. Ale tym sposobem może do emerytury się wyrobię. Co radzicie?
[#21] Re: Słownik pisowni j.polskiego dla WordWortha 7

@don_rafito, post #20

[#22] Re: Słownik pisowni j.polskiego dla WordWortha 7

@forge, post #21

Dzięki. OK
Dawałem inne kryteria wyszukiwania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem