[#1] Shogo na MorphOS
Kupiłem oryginalne Shogo. Zainstalowało się poprawnie (po drodze był wybór jaki procesor 68k i PPC; nie pamiętam jaki wybrałem; czy to ważne?).
Po instalacji klikam na ikonkę i odpala się "ShogoLauncher". Wybieram rozdziałkę sterownik Radeon [msi.ren] (cos takiego) Teraz klikam na Launch Shogo ... i nic.
Snoopium nic nie pokazuje...

Kolega waldiamiga podesłał mi link do poprawionego ShogoLauncher ale nic nie dało.

Czy ktoś wie jak uruchomić tą grę na MorphOS

[#2] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #1

Coś poczarowałeś. Po instalce śmiga od strzału - jedyny problem to sound a raczej jego brak.

[#3] Re: Shogo na MorphOS

@11MASTEr, post #2

Nie do konca:). Sound brak i nie ma mozliwosci zmiany łeponow.

[#4] Re: Shogo na MorphOS

@11MASTEr, post #2

Zainstalowalem raz jeszcze i to samo czyli nic. Po kliknieciu na przycisk "Launch Sogo" okno znika.
Czy musze zainstalować Warp3D ktory jest z grą

[#5] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #4

nie, nie instaluj warp3d, przeciez masz go w mosie, lepiej sprobuj uruchomic mosa ze stara obsluga pameici

[#6] Re: Shogo na MorphOS

@rzookol, post #5

Czyli jak

[#7] Re: Shogo na MorphOS

@rzookol, post #5

Spoko spoko na nowym tez dziala, trza zdaje sie launchera podmienic

[#8] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #1

Bawiłem się parametrami w ikonce i zaznaczyłe, żeby pokazywał okienko.
Wyskakuje taki błąd:

client: plik nie jest wykonywalny
t:ShogoCmdLine Deleted

I co teraz

[#9] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #8

posprawdzaj bity protekcji, ale dodaj kazdemu plikowi RWED i uruchom ponownie gre
[#10] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #1

A podaj ten link. Zobaczymy.

[#11] Re: Shogo na MorphOS

@11MASTEr, post #10

http://www.meta-morphos.org/download.php?op=mydown&did=553

[#12] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #1

A gdzie znajdę demo Shogo Sprawdzę jak demo działa i czy u mnie działa.

[#13] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #12

Np. z Aminetu
Tu masz update do dema.

[#14] Re: Shogo na MorphOS

@waldiamiga, post #13

Zassałem i działa (demo)
Skopiowałem plik "client" do katalugu z pelna wersja gry i gra sie uruchamia do menu. Wybieram "New Game" "Easy" i wywala błąd, że nie może załądwać"levelu" i wraca do menu.
Czyli jednak walnięty jest plik "client".

Czy ktos ma orginał i mógłby mi podesłąć ten włąśnie plik z pełnej wersji gry

[#15] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #14

Kurde jak to rzeczywiście ten plik... mogli chociaż Ci w dwóch egzemplarzach wypalić. Jak dystrybucja oryginału ma tak wyglądać to lepiej niech ktoś wrzuci pełną razem z demem na rapida jakiegoś ... z odpowiednią adnotacją i pozdrowieniami.

[#16] Re: Shogo na MorphOS

@ede, post #15

Skontaktowałem się ze sprzedawcą. Odpisał mi na razie, że ten plik jest ściśle powiązany z rejestracja produktu... :/
Opisałem dokładniej problem i wysłałem. Pytał się o mój system i komputer...
Zobaczymy co odpisze.

A i jeszcze jedno. Jeśli zainstaluje grę od nowa i nawet jak dogram nowy ShogoLaucher jest dziwna sprawa.
Okno w którym ustawia się wszystkie parametry przed odpaleniem gry to nie zapamiętuje ustawień. Za każdym razem trzeba ustawiać na nowo.
W demie ustawienia są zapamiętywane. Gdy przerzucę ten plik "client" do katalogu z pełną grą ustawienia są już zapamiętywane i można następny, razem uruchomić bezpośrednio grę.

I jeszcze coś. Demo oraz pełna wersja (na podmienionym pliku client i BEZ filmików) uruchamiają się z kaszaną ekranu. Przypadkiem wpadłem, że przeskok ekranów (L+Command i m) "naprawia" ekran.
Jeśli odpali się grę z filmikami na początku to w filmikach jest dźwięk a menu gry odpala się już bez kaszany i bez dźwięku.


Ostatnia modyfikacja: 10.12.2010 01:11:22



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2010 01:15:02



Ostatnia modyfikacja: 10.12.2010 01:16:48
[#17] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #16

ZProblem znaleziony. To plik "client" na 110%.

Jest to plik automatycnzie generowany podczas wbijania klucza i danych.
Widocznie na Mosie nie daje się "zrobić"

P.S. Czy ktoś ma orginał na MorphOSie

[#18] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #17

Widocznie na Mosie nie daje się "zrobić"

Pod MorphOSem ma bank się da zainstalować tą grę oraz wpisać s/n i inne dane.

[#19] Re: Shogo na MorphOS

@waldiamiga, post #18

Ale ja nie napisałem, że sie nie da zainstalować i nie można wpisać danych, bo się da i to robię. Chodzi mi o wygenerowanie pliku "client". Ten plik powinien być "Executable" a taki nie jest i gra nie uruchamia się. Teraz nie wiem czy to tylko umnie czy wogole na MOSie...

P.S. Wcześniej pisałem, że zainstalowałem grę i podmieniłem pliki "client" i gra uruchamia sie.



Ostatnia modyfikacja: 17.12.2010 16:18:14
[#20] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #19

Problem jest tylko u Ciebie, u mnie poszlo z kopyta, tylko jak pisze nie ma dzwieku a co gorsza nie da sie zmienic broni.

[#21] Re: Shogo na MorphOS

@fazior, post #20

Odkopuję stary temat bo może to komuś się przyda.

Otóż testuję obecnie G-REXa z BlizardemPPC pod Mosem PUP 1.4.

Miałem podobne problemy co niektórzy z Was, czyli brak dźwięku i brak możliwości zmiany broni.
Po pierwszych nieudanych próbach rozwiązania problemu przetrząsnąłem "cały internet" i okazało się, że są te same problemy, ale niestety brak rozwiązania.
Po kilku godzinach jednak sukces

1. Zmiana broni. Trzeba wyedytować plik konfiguracyjny dla fontów o nazwie: fonts.conf
Ja miałem tam wpisane 2x Hevletica.font. Takiej czcionki pod MOSem nie miałem więc zmieniłem ten wpis na xHewletica.font (taka czcionke pod MOSem mam) i problem rozwiązany.
2. Dźwięk. Jednostka AHI który wskażemy w preferencjach gry powinna być typu ++, najlepiej ustwić ją na 22khz i najważniejsze!
W preferencjach AHI trzeba ustawić pełną głośność (ja miałem ustawioną bezpieczną).
[#22] Re: Shogo na MorphOS

@BULI, post #21

a Q3 moze testowales?
[#23] Re: Shogo na MorphOS

@michal_zukowski, post #22

Tak, działa całkiem znośnie w 800x600 z teksturami na przed ostatnim poziomie- prawie max). Z jednym i dwoma botami nawet idzie pograć (jest szybciej niż analogiczny port pod AOS4.1). Całkiem fajne techno-demo na Amidze OK

Jedyny mankamentem to brak dźwięku. Nic nie udało mi się z tym zrobić. Z shella wypisuje mi, że otwiera AHI (słuchać w głośnikach) a później dostaje Sound MUTE
[#24] Re: Shogo na MorphOS

@BULI, post #23

tak samo jest w demie Kioea pod mosem 1.4.5, a na mosie AGA bez karty graficznej z shella wypisuje, że demo zostało odpalone na karcie graficznej i odpala demo w 640x480, ale to inny temat.

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 03:34:28 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#25] Re: Shogo na MorphOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #24

No właśnie SKOLMAN, jak to jest z demkami pod AGA i MOS PUP 1.4?
Odpalają te demka, tzn AGA działa?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2016 07:49:37 przez BULI
[#26] Re: Shogo na MorphOS

@BULI, post #25

link

pod mosem 1.4 na AGA działają takie, które nie korzystają z systemowego sterownika monotora, czyli pod mosem 1.4 nie odpalisz dema Kioea na AGA.

graphics.library pod mosem 0.x jest łatany CGX tak jak pod amigaos, a od mosa 1.0 system CGX to graphics.library.

1. brak sterownika monitora AGA dla CGX
2. Ambient działa na ekranach >15bit
[#27] Re: Shogo na MorphOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

co do Ambienta to nie jest potrzebny, ale skoro emulator Macintosha może pracować na AGA w 15bitach link (Savage/MuEVD) i to całkiem sprawnie w hiresie na 68k, to czemu nie można tego zrobić na mosie?
[#28] Re: Shogo na MorphOS

@MaveRick, post #1

Podbijam stary temat, może ktoś coś wie i pomoże.

Zachciało mi się postrzelać w Shogo. Z racji, że mój A1133 ma R300, to Warp3D nie jest obsługiwany. Ale Wazp3D daje radę i taki WipeOut 2097 nie narzeka. Ściągałem z Aminetu demo Shogo + update. Początkowo po uruchomieniu stwierdziłem, że nic z tego nie będzie bo w grze wszystko było pomarańczowe. Nie dałem jednak za wygraną i grzebałem w preferencjach Wazp3D. Ostatecznie wyłączenie mgły (Fog) naprawiło problem. Gra działa elegancko, nawet dźwięk. Zaopatrzyłem się więc w pełną wersję, ale mam problemy z instalacją. Pod MorphOS-em nie jestem nawet pytany o dane rejestracyjne, praktycznie wszystkie pliki są wypakowywane na dysk, ale w pewnym momencie instalator wywala błąd i gry z dysku nie można uruchomić. Próbowałem zainstalować grę pod AmigaOS 3.9 aby później przenieść wszystko na MOSa, ale tutaj również wyskakuje błąd w trakcie instalacji. Otwiera się okno rejestracyjne, a po sekundzie drugie okno z komunikatem błędu, mimo tego że ja nawet nie zdążyłem nic wpisać.

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 22:18:51 przez Ponki1986
2
[#29] Re: Shogo na MorphOS

@Ponki1986, post #28

Nie wiedziałem, że Wipeout działa pod Wazp3D. Dzięki za info! OK

Właściwie wkrótce te wszystkie kombinacje nie będą potrzebne, bo jednym z założeń tego co teraz robi Bigfoot jest żeby przywrócić kompatybilność z tymi starociami.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 22:20:04 przez MDW
[#30] Re: Shogo na MorphOS

@MDW, post #29

to nie bigfoot robi wrapper na warp3d
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem