kategoria: eMac
[#1] eMac 1.42 i MorphOS - dziala?
Mam mozliwosc kupienia tego sprzetu w USA. Wolalbym najbardziej wypasionego stad pytanie.
Najlepiej gdyby ktos potwierdzil uruchomienie MOSa na tym sprzecie - karta grafiki, sieciowka, dzwiek, etc. wydaja sie nie zmienione ale jednak zostaje ten procesor.

[#2] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #1

Gdybym ja go planował kupić to na pewno szukałbym z 512MB RAM i 64MB VRAM. Procesory w tych nowszych modelach są całkiem spoko. Najbardziej mnie boli ten VRAM, RAM i monitor CRT. Chyba wybrałbym Maca Mini. Chociaż jeżeli faktycznie masz tego eMaca kupić za grosze to na pewno będzie wypas.

Takich czasów dożyliśmy, że licencja na system operacyjny jest znacznie więcej warta niż cały, kompletny sprzęt. Fajnie. :)

[#3] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #1

Działać powinien, chodź testowany nie był. Nie będzie też 3d. Ja mam eMaca 1,25 tam 3d działa. Generalnie jestem bardzo zadowolony szczególnie że go nabyłem za 300 PLN. Do mini maca musiał bym dokupić monitor głośniki itp.

[#4] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Sventevith, post #3

[...] Nie będzie też 3d.

Jak to? Radek 9200 jest wspierany a 9600 nie?

[#5] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #4

Do Radeonów opartych na rdzeniu R300 (czyli 9550/9600/9700/9800) nie ma jeszcze sterowników 3D. Dopiero powstają i mamy nadzieję iż wkrótce będą dostępne z MorphOS 2.x :)
Łedyta: Ja też za kilka dni stanę się posiadaczem eMaca G4 1.25Ghz w cenie dwóch kartonów fajek :)



Ostatnia modyfikacja: 11.01.2011 20:01:19
[#6] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@MDW, post #2

Gdybym ja go planował kupić to na pewno szukałbym z 512MB RAM i 64MB VRAM. Procesory w tych nowszych modelach są całkiem spoko.

Tak łatwo to nie mam - mogę poprosić to mi kupią i wyślą ale z wiedzą techniczną jest kłopot, zwłaszcza jeśli chodzi o wariantowanie.

Wolałbym więcej VRAMu, RAMu na pewno dołożę, dyski większe także przetestuję

Najbardziej mnie boli ten VRAM, RAM i monitor CRT. Chyba wybrałbym Maca Mini. Chociaż jeżeli faktycznie masz tego eMaca kupić za grosze to na pewno będzie wypas.

Dotąd pracuję na CRT - i sobie chwalę, słabo świecę
Plan wygląda tak: jakikolwiek eMac pod MorphOSa za drobne pieniądze. Myślę głównie o sprzęcie dla Hollywood.

[#7] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #6

Tak jak pisal MDW, zastanow sie moze nad mini 1.5 i 64vram. Podobno w usa czesciej spotykane.

[#8] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@AmiChris, post #7

I o wiele lżejsze.. Zdajesz sobie sprawę ile będzie kosztować wysyłka emaca ze stanów?

[#9] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #6

mogę poprosić to mi kupią i wyślą, ale z wiedzą techniczną jest kłopot, zwłaszcza jeśli chodzi o wariantowanie.


Ale raczej nie będzie kłopotu z odczytaniem numeru seryjnego i identyfikacją po nim. To sprawdzony i wiarygodny sposób.

[#10] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #6

W USA na ebay właściwie w każdym momencie znajdziesz kilka miniaków 1.5 GHz z 64 MB VRAM. Ja mojego kupiłem za 190$.
I rzeczywiście uważaj na koszty przesyłki, są naprawdę spore - wysyłalem ostatnio dwie paczki z USA do Polski, masa ok. 2.5 kg każda (czyli sporo mniej niż emac) i zapłaciłem razem 80$ w USPS (cena mocno zależy także od gabarytów).
A ceny przesyłek możesz sprawdzić: http://ircalc.usps.gov/ (emac wejdzie chyba tylko do package lub large package). Chyba że to jakoś ktoś zabierze samolotem jako bagaż...
Ja zdecydowanie polecam miniaka :)
[#11] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@wali7, post #10

Po raz kolejny napisze, ze znowu sciemniacie. W stanach sa polskie firmy kurierskie i zajmuja sie wysylka paczek z duzych sklepow w usa oraz ebay.
Polamerusa.com i http://www.domaexport.com/ Cena za wysylke MiniMaca to gdzies 25-30$ lotnicza (1-2tyg) z dostawa do domu za potwierdzeniem podpisem.
Jednak pojawiaja sie ostatnio problemy bo potrafia w polsce oclic taka paczke... "krysyz" wiec szukaja frajerow (dziekuje ci PO).
Nigdy nie pros amerykanina na ebay zeby wyslal od siebie do europy...

[#12] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@MaveRick, post #11

minimaca powinno dać się wysłać jako paczkę "flat" przez USPS, więc też będzie podobnie (do 30$). I trzeba pamiętać, że przy korzystaniu z usług firm typu Polamer trzeba też zapłacić za przesyłkę do ich amerykańskiej siedziby.
A jeśli chodzi o wątek w którym odpowiadasz, to przecież głównie chodzi o kwestię sensowności zakupu emaca w USA, a nie miniaka. A to robi różnicę: koszty wysyłki nawet z USA do USA wynoszą (jak przed chwilą sprawdziłem) przy emacu około 40$, czyli prawie drugie tyle co cena. Razem masz już około 100$, plus oczywiście zapłata dla Polameru. To już sporo.
A na pytanie miniak, czy emac odpowiadam: tylko miniak.


A na marginesie za przesyłkę minimaca z USA do siebie płaciłem coś koło 5$



Ostatnia modyfikacja: 12.01.2011 01:29:38
[#13] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@wali7, post #12

Zgadza sie. Nie ma sensu sciagania eMaca z USA. Po pierwsze babaryty i waga a po grugie to moze sie uszkodzic. Zdecydowanie taniej wyjdzie macmini.
Zbic cene na przesylce mozna poprzez znalezienie aukcj z opcja "FreeShipping".

[#14] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@MaveRick, post #13

eMac to 17 kg, liczyłem się opłatami za przesyłkę, choć planowałem transport morski. Dłuższy ale tańszy.

Argumenty za mini bardzo sensowne.

[#15] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@AmiChris, post #7

Dość często. Nie miałem zbyt dużych kłopotów z zakupem 4 szt. w jednym terminie i różnych konfiguracjach.

[#16] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #14

Jesli mowa o Morskiej (USPS nie ma wysylek morskich do europy; wszystko idzie i liczone jest lotnicza) i przy uzyciu polskiego kuriera to jeszcz emozna sie zastanawiac, ale pamietaj ze to polski kurier i czyba kazdy wie jak traktuja paczki (jak w Polsce).
Ja bym na twoim miejscu szukal MiniMaca i dokupil LCD...

[#17] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@Skotos, post #14

eMac to 17 kg


no to taki eNiac wspolczesnych komputerow



Ostatnia modyfikacja: 12.01.2011 16:05:35
[#18] Re: eMac 1.42 i MorphOS - dziala?

@1989, post #17

27" iMac z pudłem waży ok 19 kg pomysł

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem