kategoria: Mac mini
[#1] Maksymalne podkręcenie maca mini
Szukałem w sieci informacji na temat podkręcania miniaków i wszystko co znalazłem dotyczy modeli 1,25 i 1,33 a maksymalne uzyskane stabilne taktowanie to 1,67. Zastanawia mnie czy modele 1,42 i 1,5 także da się podkręcić o podobne wartości co modele wolniejsze np. 1,5 na 1,83.

Prosiłbym o doświadczenia własne użytkowników w tej materii lub linki do stron gdzie komuś się udało przekroczenie 1,67 (oczywiście w pełni stabilne i używalne).

[#2] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Bigo, post #1

Wiem że pampers swojego mini 1.5 podkręcił do 1.82 Ghz i dzialał bez problemów ;)

[#3] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Drako^lM, post #2

Zgadza się. Pampers. Wal do niego albo poczekajmy czy tu odpisze, bo to On MIAŁ podkręconego Mini 1.5 GHz do coś 1.8GHz

[#4] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Bigo, post #1

Potwierdzam, moj mini 1.5 chodzil bezproblemowo na 1.83ghz, jutro zapodam linki bi dzisiaj juz leze w wyrku.

[#5] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@pampers, post #4

Mam jeszcze pytanie. Czy sprawdzałeś jak na 1.5 i 1.83 chodzą filmiki na youtube oczywiście pod mac os x?
Dokładnie chodzi mi o to czy można było płynnie odtwarzać filmy w rozdzielczości większej niż 360p.

[#6] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Bigo, post #5

Polecam lekturę tego wątku, znajdziesz tam parę linków oraz wszystkie niezbędne informacje do podkręcania miniaka.

Co do filmów YT nie potrzebujesz do tego OSX, przecież OWB doskonale radzi sobie z YT w HTML5. Z tego co pamiętam 720p na pełnym ekranie chodziło w miarę znośnie ale głowy nie dam, bo rzadko korzystam z YT.

[#7] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@pampers, post #6

Wiem że OWB z HTML 5 daje rade ale u mnie jeszcze przez jakiś czas będzie mieć limit czasu działania 30 minut. ;)
Więc moim podstawowym systemem jest mac os x i właśnie flash trochę zbyt wolno działa.

P.S. Chyba zapomniałeś wkleić linka w poprzednim poście.

[#8] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Bigo, post #7

No tak, skleroza nie boli: http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=6780&forum=11#69460

Pod OSX spodziewaj się ciągłej pracy wiatraka, niestety.

[#9] Re: Maksymalne podkręcenie maca mini

@Bigo, post #1

Mialem mini z 1.25 kolega z rumi w pomorskim podkrecil mi go na 1.67 ( niby najlatwiej bo tylko poprzerywac trzeba bylo mostki ) Sprzet w tym stanie uzywalem przez okolo roku . Teraz od juz dwoch lat uzywa go moj szwagier z leopardem na pokladzie i bardzo sobie chwali . Hd video w 720 mu bezproblemowo pod osx biega .

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem