kategoria: Efika
[#1] Problem z ustawieniem daty na Efice
Mam mala prosbe do osob posiadajacych Efike. Chodzi o maly test. Ale uprzedzam ze skutki moga byc rozne.

Nalezy ustawic pewna date, ale pokolei.

1. resetujemy Efike i ustawiamy dowolna date konczaca sie na ostatnim dniu miesiaca (np 31 lipiec, 30 kwiecien itp)
2. dajemy "SAVE"
3. w konsoli wpisujemy SETCLOCK LOAD
4. obserwujemy zegar.

Pytanie: czy czas sie wyzerowal odmierzajac go od 00:00:00 1 styczen 1978?
[#2] Re: Problem z ustawieniem daty na Efice

@Phibrizzo, post #1

Pytanie mały off top. Sorry szkoda mi pisać nowy wątek.

Jak Mos chodzi na Efice ?
Czy lepiej, lub w ogóle ruszy na moim starym PM G4 , 400 MHz, 1,5 GB Ram, Voodoo 5500/64 mb ??

;)

[#3] Re: Problem z ustawieniem daty na Efice

@Wojox, post #2

Wcześniej czy później zabraknie ci ramu na Efice. Co do PM to sprawdź na www.Morphos.pl jest artek jakie maki są obsługiwane.


http://www.morphos.pl/hardware.php



Ostatnia modyfikacja: 06.10.2011 19:45:09
[#4] Re: Problem z ustawieniem daty na Efice

@Phibrizzo, post #1

Z tym zegarem to faktycznie jest coś nie tak, bo jak był 31 grudnia to wyświetlało 30, a po zmianie na 31 i resecie znowu był 30 z inną godziną i pomyślałem, źe bateria padła, lecz następnego dnia nie musiałem już nic ustawiać, bo wyświetlało 1 stycznia z dobrą godziną.

Zrobiłem ten test. Zmieniłem na 31 stycznia dałem use, w shellu wpisałem setclock load i od razu zmieniła się data na 1.7.2013 i godzina na inną, ale nie 00:00:00.
[#5] Re: Problem z ustawieniem daty na Efice

@Wojox, post #2

Powinien pójść, problemem może być dźwięk oraz sieć, trzeba będzie dołożyć coś pod PCI.
[#6] Re: Problem z ustawieniem daty na Efice

@Phibrizzo, post #1

Poprawka. Teraz dałem na save i jest tak jak napisałeś 00:00:00 1 styczen 1978.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem