kategoria: Pegasos
[#1] Basilisk II + problemy
Witam!

Co zrobić aby MacOS 7.5 zainstalowany pod Basiliskiem II widział płyty macowe. Pod Shapeshifterem na Amidze i Fusionem też na Amidze widziane są prawidłowo.

Co zrobić aby BasiliskII obsługiwał koprocesor. Zainstalowałem polski system 7.5 a ten mi krzyczy że koprocesora nie ma (przy romie, który go nie obsługuje). Przy romie który wymaga koprocesora, Basilisk nie chce się odpalić, krzycząc, że ROM wymaga koprocesora. Ręce opadają. :(

Kiedyś, gdy używałem Shapeshiftera, jeszcze pod Amigą z kartą apollo 68040 takich cyrków nie było.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 22:20:25 przez gilban
[#2] Re: Basilisk II + problemy

@gilban, post #1

Witam

Musiałbym odkopać swojego Basiliska który działał mi z tego co pamiętam bezproblemowo. Tak półżartem - zawsze można zrobić dualboot.

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2012 23:12:50 przez pampers
[#3] Re: Basilisk II + problemy

@pampers, post #2

Jak można to poproszę, bo ten z Aminetu płata takie figle jak opisałem.
[#4] Re: Basilisk II + problemy

@gilban, post #1

Odkopuje watek.

Czy ktos ujazmil tego potwora?
Walczylem z tym troche i nic. Podalem obraz romu, podkladalem rozne rodzaje plikopartycji. Nawet ta z ACSa 1/01 gdzie jest system 7.5.
I nic poza dyskietka z pytajnikiem nie otrzymalem :(
Czy ten emulator wymaga np. plikopartycji w inny formacie?
Ktos-cos?
[#5] Re: Basilisk II + problemy

@Phibrizzo, post #4

U mnie działa dokładnie ta sama plikopartycja, której używam pod Shape'm i Fusionem.
[#6] Re: Basilisk II + problemy

@_arti, post #5

U mnie tak samo. W sumie ładnie śmiga i czasem zaciupie w Settlers II, mimo że emuluje 030/60MHz działa to nawet szybko.

Tu shot zrobiony jeszcze na Efice i MacOS8

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 20:50:50 przez waldiamiga
[#7] Re: Basilisk II + problemy

@waldiamiga, post #6

No to nie wiem co moge miec nie tak.
Moze mam zla wersje ROMu albo nazwy plikopartycji musza byc odpowiednie?
[#8] Re: Basilisk II + problemy

@Phibrizzo, post #7

Nazwa partycji nie ma raczej znaczenia ale ROM może być uszkodzony. To możliwe.
[#9] Re: Basilisk II + problemy

@_arti, post #8

Mi bez problemu dzialalo na instalce OS8.0 na morphos2.3. Testowalem na arkuszu IceXL, nawet wywalczylem free licencje dla morphosowcow, po klucz zapraszam na prv.

A jak ktos chce plytke z Australii z OS8 po kosztach przesylki (nie uzywam juz) to tez zapraszam na priv.

DD

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 21:53:20 przez DiskDoctor
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem