kategoria: PowerMac
[#1] Problemy początkującego (głównie sieć)
Ostatnio drogą kupna za flaszkę od kumpla, odkupiłem PowerMaca G4 (400 mhz ~ 400 mb ramu), w związku z tym mam kilka pytań.

1. Nie działa mi sieć, pod macOS działa. Próbowałem zarówno konfiguracji pod DHCP jak i statycznej. Po wsadzeniu realteka na chipie 8139, nie mogę odpalić w ogóle ustawień sieci.
2. Jakie podzespoły mogę dołożyć? Jak przeglądałem topici to karty graficzne wymagają fleszowania, czy tak? Ramy rozumiem można spokojnie dokładać. (SD ramy), a z prockiem da radę coś zrobić?

To tak na początek. :)

Pozdrawiam
[wyróżniony] [#2] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Mir3k, post #1

Lista kompatybilnego sprzętu.

Jeśli wbudowana sieciówka nie działa to widocznie wersja PM nie jest zgodna.
Na liście kart sieciowych pisze Realtek RTL8139C 10/100MBit, może brak tej literki C ma znaczenie?

Karty graficzne muszą być ATI w wersji do maka, pecetowe podobno da się flashować, ja osobiście flashowałem jedną na kilka sposobów i nie działała, po którymś fleszowaniu odmówiła posłuszeństwa, w końcu kupiłem na ebayu odpowiednią kartę.

Ktoś tu kiedyś flashował karty i sprzedawał, musiałbyś poszukać na forum.
[#3] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@kjb666, post #2

A da się jakoś sprawdzić co nie tak jest z tą siecią? Wklepałem co prawda ifconfig, coś tam wyskoczyło, próbowałem skonfigurować, ale klops. Nie mam zielonego pojęcia gdzie tu mam jakieś pliki konfiguracyjne, a google daje dupy :D

A realtek rzeczywiscie z literką D zamiast C. :(

Nieważne już znalazłem winowajcę...
On-board 10/100/1000MBit Ethernet on Power Mac (excluding early PowerMac3,1)


Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 02:00:49 przez Mir3k

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 02:14:32 przez Mir3k
[#4] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Mir3k, post #3

Alternatywa moze byc karty sieciowe na USB.
Tez dzialaja z Poseidonem, ciekawe z czy PM
[#5] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Norbert, post #4

Nie pamiętam, żeby ktoś się chwalił takim rozwiązaniem więc raczej nie jest to możliwe. Wiem, że kiedyś ludki próbowali access pointy na usb, trzeba by przeszukać morphzone.org jak to się skończyło. Generalnie jednak koszt obsługiwanego realteka jest tak niski, że nie warto kombinować ;)
[#6] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@pampers, post #5

dziala

http://www.ppa.pl/forum/amiga/7284/poseidon-4.4-i-obsluga-wifi-na-usb#m90620


ostatni post

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2012 12:17:53 przez Norbert
[#7] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Norbert, post #6

Ani słowa tam o MorphOS, może sam spróbujesz? :)
[wyróżniony] [#8] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Mir3k, post #3

A realtek rzeczywiscie z literką D zamiast C.

Wszystkie 8139 działają (A/B/C/D).
[#9] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@pampers, post #7

Poseidon to poseidon.
Jak tylko bedzie okazja sprawdze jak dziala USB LAN na mosie.
[#10] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@krashan_, post #8

OK. To w takim razie co zrobić, zeby sieć wstała,
PCITool pokazuję mi, że karta działa.
Przy próbie dodania nowego urządzenia w ustawieniach, po wybraniu sterownika rtl_8139pci.device i unitów z przedziału 0-9. "Nie mogę otworzyć urządzenia lub numeru".

Co robić?
[#11] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Mir3k, post #10

Czasem warto przełożyć kartę do innego portu PCI.
[#12] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Jacek Piszczek, post #11

Ok poszlło. Piszę już spod mosa. :) Teraz lecimy dalej:
Chciałbym kupić karte grafiki do tego maczka oraz dzwiękówkę, bo w tym macu zintegrowana nie jest obslugiwana.
Czy taka karta powinna działać?
http://allegro.pl/creative-sound-blaster-live-5-1-sb0060-sklep-lodz-i2217796961.html
Co do grafiki myśłałem zeby kupić jakąś 9200 i ją próboeać fleszwać? Jakieś rady jak to zrobić?
Kolejne pytanie już bardziej software'owe, mianowicie isieje jakis patch do gry foundation pod mosa?

Pozdrawiam
Mirek
[#13] Re: Problemy początkującego (głównie sieć)

@Mir3k, post #12

Tak, ten Soundblaster będzie działał.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem