kategorie: MorphOS 1.4.x, Pegasos II
[#1] Monitor LCD 27" HD i MOS 1.4 - problem ze ScreenMode i full HD
Podłączyłem Pegasosa z MOSem 1.4 pod monitor LCD Iiyama ProLite E2773HDS (27", 1920 x 1080) przez złącze DSUB (pod DVI podpięty jest pecet). Karta GFX to Radeon 9200 Pro.

Niestety nie mogę uzyskać w ModeEdit pożądanego efektu, tj.obrazu dopasowanego do monitora, czyli wchodzącego "pixel w pixel" w natywną rozdzielczość monitora. Jak już wpisałem parametry monitora (bandwidth i pozostałe) i udało mi się ustawic rozdzielczość 1920 x 1080 to najlepszy efekt, jaki uzyskałem to obraz normalny w pionie, ale przesunięty ok. 10 pixeli w górę oraz ściśnięty w poziomie (do ok. 1800 pixeli) oraz przesunięty jakies 100 pixeli w prawo. W zwiazku z tym na lewo i u dołu mam czarną pustą przestrzeń, a ekran jest przesunięty w górę i w prawo, a dodatkowe reskalowanie w poziomie powoduje znaczne obniżenie wyrazistości liter oczywiście. Eksperymentowałem z sync length, pulse offset i pulse length oraz pixel clockiem obserwując reakcję monitora i na chwilę obecną nie jestem w stanie uzyskać optymalnego wyniku.

Czy ktoś ma wiedzę, jakie wartości należy wpisać w ModeEdit dla monitora 27" HD? Proszę o pomoc. Chcę, by Pegasos z MOSem prezentował się należycie dla mnie i przed znajomymi. Wydawało mi się zawsze, że na amigowych systemach ustawić i wyrzeźbić można wszystko, a tu niespodzianka. :)

Zrzut zawartości okna tu: editmode.jpg
[#2] Re: Monitor LCD 27" HD i MOS 1.4 - problem ze ScreenMode i full HD

@CJ Warlock, post #1

odpal mosa 3.0, ddc pobierze ci dane z monitora, spisz je sobie i wpisz juz bezposrednio w 1.4
[#3] Re: Monitor LCD 27" HD i MOS 1.4 - problem ze ScreenMode i full HD

@michal_zukowski, post #2

No, to zapowiada się trochę kombinowania, ale da się radę. ;)
[#4] Re: Monitor LCD 27" HD i MOS 1.4 - problem ze ScreenMode i full HD

@CJ Warlock, post #3

A jakie tam kombinowanie.
Najprosciej wypalić płytę CD.
Można też uruchomić z ISO na twardym dysku
Potem już tylko przepisać dane dla monitora.
[#5] Re: Monitor LCD 27" HD i MOS 1.4 - problem ze ScreenMode i full HD

@Norbert, post #4

 

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 21:07:40 przez krashan_
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem