kategoria: MorphOS 1.4.x
[#1] Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a
Wiem ze moge sie gdzies doszukac tego itd. ale tak na szybkiego nie moglem nic znalezc (pozno jest i wogole zima) a musze miec odpowiedz dosc szybko wiec mam pytanko - czego moge sie spodziewac w kwestii mozliwosci chulania Morphosa kupujac taki sprzecik (podaje dokladne info jakie posiadam):
Apple Power Mac G4, MDD, Dual 1,42 GHZ,1.5 GB Ram, ATI Radeon 9000 Pro 64 MB

Czy bedzie dzialalo i czy bedzie milo chulalo :)
Jesli tak to moze juz na poczatku 2013 bede sie tym bawil.

Pozdrawiam brac amigowo-motylkowa i z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.
[#2] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #1

A czego się można spodziewać? Chyba wszystkiego najlepszego :) Sprzęt dokładnie pod MOSa, nawet może trochę za szybki :)
[#3] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #1

Powinno działać wszystko z wyjątkiem drugiego procesora :) Z pewnością, jak mawiał klasyk "będzie pan zadowolony".
[#4] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #1

na moim (identyczna konfiguracja) wszystko działa .
[#5] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #1

Ogólnie MDD nie występuje z tą prędkością (tylko FW800, wyglądające prawie identycznie). Więc się dowiedz czy aby nie kręcony. Jeśli jednak to wersja FW800 to polecam jeszcze podkręcić i wersja ta ma USB 2.0 więc odpada kupowanie karty USB 2.0.

Jakbyś miał jakies pytania to pytaj. Mam 2 MDD (kręcone z 1.25 do 1.42) i jednego FW800 więc jakby co pomogę.
[#6] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@michal_zukowski, post #5

a gdzie to mozna wyczytac ze FW800 maja usb 2.0 ??
[#7] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Kwiatki, post #6

to usb 2.0 to taka wiedza tajemna ale morphos team ją posiadł i od mosa 3.0 powinno dzialać :)

http://www.xlr8yourmac.com/archives/sep03/091103.html
[#8] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Zbysiuk, post #2

Dzieki wszystkimza odpowiedzi, heh, Zby - takie odpowiedzi sa zwlaszcza mile widziane. - nawet za szybko haha dobre.
Panna od ktorej to najprawdopodobniej odkupie (jak dobrze pojdzie za 160e,z dyskiem 300gb na dokladke,ale bez monitora) podobno osobiscie pielegnowala to cacko, czyscila i piescila :) wiec jest rzekomo w stanie idealnym, no ale to moze byc tylko marketing heh za taka cene chyba warto zaryzykowac zwlaszcza ze w takiej konfiguracji raczej ciezko znalezc to. A swoja droga poczytalem o tym modelu to faktycznie nie powinien byc MDD, musze dopytac o co ho. Kurde mam nadzieje ze to nie jakas sciema.

Mam monitor LCD 19' ale niestety tylko VGA, tam zapewne jest cyfrowe wyjscie tylko, ale standardowa przelotka DVI-VGA powinna zalatwic sprawe nie? Czekam na jej odpowiedzi na pare pytan, ale mysle ze biore (o ile mnie ktos nagle nie wyprzedzi).
[#9] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #8

160 euro??
[#10] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Kwiatki, post #9

No chyba nie zl :) A co to tak duzo? Widzialem ceny na ebay i wcale nie jest taniej. No ale ostatnio cos nie odpisala, jest zajeta, lub sprzedala i nie raczy mnie o tym poinformowac :/ No ale zobaczymy. Znalazlem inne ogloszenie, proc 1.25, 1.25ram,80gb hdd+monitor 21" za 130e, chyba nieglupia opcja tez co? Zwlaszcza ze drugi proc nie bedzie widziany, a podobno mozna tez odkrecic (tu potrzebowalbym porad) wlasciwie to leprza od poprzedniej (bo taniej + monitor Apple), no ale musze dopytac jaka grafa itd. Ale jednak wolalbym dual cpu i duzy dysk, no ale coz..
[#11] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #10

nie tylko ja ostatnio chciałem sprzedać takiego PowerMaca - z mniejszym dyskiem za 530pln i nie było nikogo chetnego
[#12] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #10

mdd 1.25 chodza od 180-260zl na allegro
[#13] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@michal_zukowski, post #12

Mieszkam w Irlandii, wiec nie wiem jakby to wygladalo z Allegro i czy by sie oplacalo. No ale to nieistotne narazie i tak.
Otoz, w sobote jade po odbior PM G4 1.25ghz, 1.25gb ram (zapewne 2x512 i 1x250 czy jakos tak, na pewno dorzuce do przynajmniej 1.5gb), 80 hdd z OSX 10.3.2 i monitorem Apple 21". Zagadka pozostaje grafa, no ale trudno zaryzykuje, najwyzej dokupic bedzie trzeba. Takze zabawa z MorphOS zaczyna sie z nowym rokiem, 2013.. lepiej pozno niz wcale nie? Narazie wersja demo, za jakis czas wykupie licencje ofcoz.

Narazie pobawie sie tym co jest. Dorzuce tylko hdd 1 x 160gb hdd i ram. No i zapewne bede szukal co i jak w kwestii overclockingu do 1.5, bo wiem ze sie da. Moze jakies linki? Ja narazie srednio pomocne znalazlem.. Morph nie obsluguje wi-fi zdaje sie przez Airport(?), wiec odpuszcze narazie zakup..
[#14] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #13

ja mam dwa mdd kręcone z 1.25 na 1.42 i działają nad wyraz stabilnie

info o kręceniu:
http://web.archive.org/web/20110722181011/http://bitsandpieces.info/Multipliers.htm

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 12:29:34 przez michal_zukowski
[#15] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@michal_zukowski, post #14

Dzieki wielkie. Ha, mialem nadzieje na troche prostrze sposoby (np. reczna wym. kwarcu jak w Apollo itd. heh) ;) No ale cos sie poradzi. Poki co naciesze sie tym co bedzie (odbieram w sobote), dorzuce co sie da za jakis czas (ram,hdd,airport,gfx ew.) no i postaram sie zainstalowac jak najszybciej MorphOS oczywiscie, podlaczyc do sieci itd.

Happy days :D

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 23:42:28 przez Eith

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 23:43:20 przez Eith
[#16] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #15

Jeżeli grafa by Ci się trafiła Nvidia, to postaraj się kupić ATI 9000 Pro typowo makowe. Czyli nie flashowane. Karty flashowane nie są zbyt stabilne i niektóre pozycje pod mosem nie chcą działać. Mamy tu przykład Endera.
[#17] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@gilban, post #16

No wlasnie mam cicha nadzieje na ATI, ale to troche loteria w tym przypadku gdyz gosc nie wiedzial gdzie tego szukac .. No ale znalazlem juz 9000pro za jakies 15funtow; takze jak cos bedzie trzeba jeszcze poczekac i tyle..

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 22:57:30 przez Eith
[#18] Re: Pytanko ad Powermaka Dual 1,42 GHZ i MorphOS'a

@Eith, post #17

No i wszystko jasne heh - gfx ati, model 2003 1.25, dodatek w postaci scsi wpietego w pci, moye warto zakupic kiedys jakis naped do tego. Morphos ciekawe czy obsluzy. Wszystko w bdb stanie, takze dobrye jak narazie. Poki co zmieniam panther na tigera i zrobie partzcje spod live cd linux, nastepnie na dniach Morph
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem