kategoria: Efika
[#1] Efika charczy ...
Mam taki problem z Efiką, że dźwięk w stereo charczy i już nie wiem co zrobić, żeby nie charczał. Problem jest od samego początku. Kiedyś myślałem, że to wina pierwszych wersji sterownika dźwięku i zostanie poprawione, ale niedawo po dość długim czasie nieużywania odpalam Efike i dalej jest ten sam problem.
[#2] Re: Efika charczy ...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Dokładnie to coś charczy tylko w jednym kanale(raz w prawym a innym razem w lewym) tylko jak gra muzyka i tylko w trybach ahi-stereo, w trybach ahi-mono nie charczy, więc jest jakiś bug w obsłudze dźwięku.
[#3] Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Kolejny problem to słaba jakość dźwięku w niektórych częstotliwościach także na Mac mini i możliwe, że też na innych sprzętach...

Więcej w tym wątku:
http://www.morphzone.org/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9012&forum=11
[#4] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Gniazdko uziemione? Jeśli nie to bierz druta i do kaloryfera przypnij.
[#5] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Wiesz, efiki nigdy nie miałem, jednak miałem pegasosa I i na dołączonym Soundblasterze 5.1 (nieważne jakim egzemplarzu - kilka próbowałem), też miałem charczenie, ale tylko wtedy, gdy w grach, lub wygaszaczu ekranu włączał mi się w grafice trym 3D.

Na maku mini nic nie charczy, choć jakość muzyki na pewno już nie jest tak idealna, jak choćby muzyki spod MacOsa. Jednak to już jest wina AHI, które nie jest dopracowane i niczego więcej. Inna sprawa, może głośniki i wzmacniacz do nich podpięty, może masz kiepskiej jakości. Co doAHI, to zauważyłem nawet na zwykłej Amidze 1200, że dźwięk przez Ahi jest gorszej jakości, niż z ominięciem AHI.

ps. A jeszcze - jak Ty na na Maku Mini zainstalowałeś AmagaOS 4.0 ??? Szok Chciałbym bardzo wiedzieć.


Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 11:35:12 przez gilban
[#6] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@R_J_MacReady, post #4

Do kaloryfera może przypinać, jak rury ma metalowe doprowadzające wodę z pieca. Jak natomiast plastikowe, to to nic nie pomoże.
[#7] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@gilban, post #5

ps. A jeszcze - jak Ty na na Maku Mini zainstalowałeś AmagaOS 4.0 ??? Szok Chciałbym bardzo wiedzieć

Moana project :D
[#8] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@waldiamiga, post #7

Moana project

A można jaśniej, bo to dla mnie czarna magia.
[#9] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@gilban, post #8

Wpisz w wujku gugielu. Projekt nie jest zbyt legalny więc linków nie podaję.
W mojej Efice dzwięk nie charczał ale używałem w niej tylko słuchawek dousznych...
[wyróżniony] [#10] Re: Efika charczy ...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

To charcznie u mnie w Efice tez wystepuje i tylko w jednym kanale. Na poczatku myslalem ze to jakas usterka hardwarowa bo nikt inny o tym nie pisal. Jednak widze ze to nie tylko ja tak mam.
[#11] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@waldiamiga, post #9

W mojej Efice dzwięk nie charczał


"ALL Efika users" ? link

Waldi komu sprzedałeś Efike?
[#12] Re: Efika charczy ...

@Phibrizzo, post #10

Jak zobaczyłem to link o podobnym problemie z dźwiękiem w Sam460ex/AmigaOne500 to już sam nie wiem, ale przez sprzętowy mikser z Line in/Mic dźwięk jest OK.
[#13] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Waldi komu sprzedałeś Efike?

Paczka poszła na wyspy, ale kupił ją krajan.
[#14] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@waldiamiga, post #13

Wyślij mi namiary na priva (zrobi się szybki test audio).
[#15] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Może potestuję późnym wieczorem i dam znać jak jest u mnie.
[#16] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Padł mi dysk w Efi i chciałem zainstalować na nowym dysku MOSa 3 aby sprawdzić dźwięk.
Załadowałem plik img na pendrive na PC a potem wpiąłem go do Efi.

Efi widzi dysk i pendrive ale nie działa komenda:

boot scsi:0 morphos-3.5.1-efikainstall.img

Zamiast scsi:0 sprawdzałem scsi0, scsi, hd, hd0, scsi0:1 itp i nic to nie daje.

Jak sprawdzam urządzenia to widzi po nazwie dysk i pendrive (Kingston) jednak na pendrive nie widzi plików (ls).
Próbowałem z pendrive w FAT i FAT32.

Co może być nie tak? Jaki system plików powinien być na penie?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 02:23:05 przez pong777
[#17] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@pong777, post #16

zamiast ls uzyj list-files
http://www.morphzone.info/modules/newbb_plus/viewtopic.php?topic_id=9161&forum=11

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 07:00:25 przez Norbert
[#18] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@pong777, post #16

FAT16o i FAT32o, bez "o" zwykły FAT32 nie działa, z "L"?

Nazwa pliku boot dowolna, na przykład "mos351" bez img.

Dysk możesz zainstalować na Amidze (ja mam jedną partycje 60GB w SFS).
[#19] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Wypaliłem plik z .img na CD i zabootowałem z CD-ROMu na USB. Próbowałem na innych pendrive'ach ale nie udało się. Teraz mam inny problem. iWizzard zamiast wyświetlać okien z czasem, ekranem, myszą itd. wyświetla tylko powitanie, chociaż na belce tytułowej zmieniają się nazwy, to cały czas wyświetla się dźwig. Jak docieram do "instalacji" znika mi przycisk "dalej". Co może być nie tak?
[#20] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@pong777, post #19

Pendrive musi być w odpowiednim FAT (pod systemem można przeformatować na odpowiedni).

Jeszcze nie instalowałem systemu instalatorem to nie wiem, aktualizacji z automatu też nie robiłem, tylko ręcznie (filemenagerem) kopiuje pliki na partycje.

Pierwszą instalację MorphOS-a na dysku dla Efiki robiłem na A1200.


Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 15:15:07 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#21] Re: Słaba jakość dźwięku EFIKA/MacMini

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Też pewno zainstaluję na A1200. Mam nadzieję, że bezproblemowo pod Fast Atą obsłuży mi dysk SSD 2.5'' 30 GB PATA. Problem jest z typem filesystemu na pendrive bo z CD-ROMu się uruchomił i działała komenda list-file widząc plik .img .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem