kategoria: Efika
[#1] AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID
[#2] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

A ja mam pytanie, jak Ty ją w nią włożysz? Efika ma przecież tylko 1 gniazdo PCI + przelotkę ze złączem AGP, do umieszczenia karty graficznej. Więcej złącz PCI w Efice już nie ma. Czyli raczej proponował bym poszukać adaptera umożliwiającego podpięcie do złącza 44 pin na płycie dysku SATA. Po za tym jeżeli już to MorphOS tej karty nie obsługuje.

Do MorphOSa wymagana jest karta na układzie sii3114 z dwoma gniazdami SATA a nie z czterema.
[#3] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@gilban, post #2

Wedle strony podanej ta karta jest oparta o uklad sil3114
[#4] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@gilban, post #2

Zawsze może zastosować taką np. przejściówkę link tylko rodzi się pytanie czy oba sprzęty zadziałają.
Ja np. przetestowałem przejściówkę od EFIKI w mediatorze TX i np. VOODOO 3 3000 na AGP działa w Amidze, fakt jest taki że nigdy nie osiągnie prędkości AGP.
[#5] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Karta nadaje się do Efiki.

root@efika:~# uname -a
Linux efika 2.6.34-efika #1 Thu May 20 22:57:01 CEST 2010 ppc G2_LE Efika 5200B PowerPC System GNU/Linux
root@efika:~# lspci
00:18.0 RAID bus controller: Silicon Image, Inc. SiI 3114 [SATALink/SATARaid] Serial ATA Controller (rev 02)
00:1c.0 Bridge: Motorola MPC5200B
root@efika:~# hdparm -T -t /dev/sdb

/dev/sdb:
Timing cached reads: 176 MB in 2.01 seconds = 87.52 MB/sec
Timing buffered disk reads: 116 MB in 3.02 seconds = 38.42 MB/sec

http://www.powerdeveloper.org/forums/viewtopic.php?p=13482&sid=2c8739eade4611413a674bfcbe1bd449#p13482
[#6] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

W razie braku portów polecam :
link OK

Poza tym na stronce oficjalnej od MorphOSa jet taki wpis :

SATA Adapter: SiI3x1x two-port cards,, więc czemu zaznaczacie 3114...

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 12:00:18 przez Voyox
[#7] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@superbonio, post #4

Ja np. przetestowałem przejściówkę od EFIKI w mediatorze TX i np. VOODOO 3 3000 na AGP działa w Amidze, fakt jest taki że nigdy nie osiągnie prędkości AGP.

No właśnie jest problem z Voodoo pod PCI, ma ktoś dokładne namiary na przejściówkę PCI-AGP która na pewno zadziała z Mediatorem i Voodoo3 AGP?
[#8] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@BULI, post #7

ma ktoś dokładne namiary na przejściówkę PCI-AGP która na pewno zadziała z Mediatorem i Voodoo3 AGP?

W swoim życiu widziałem tylko jedną taką przejściówkę. Na obrazku...
Konia z rzędem temu kto mógł taką przejściówkę dotknąć.
O wkładaniu do medka nie wspominając.
[#9] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@stachu100, post #8

Ja też byłem sceptycznie nastawiony do tematu, ale kolega superbonio napisał, że z riserm z efiki to działa i moja nadzieje odżyła ;\
[#10] Re: AXAGO PCIS-50 PCI 4X SATA RAID

@stachu100, post #8

Superbonio pisze wczesniej, że przejściówka od Efiki działa w Mediatorze TX. Inna sprawa, że trzeba by chyba kupić uszkodzoną Efikę, bo nie widziałem tych przejściówek sprzedawanych osobno.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem