kategoria: PowerMac
[#1] Flashowanie Radeona 7000 (Mac)
Mam taką kartę graficzną. Sciągnąłem BIOS do Maka z tej strony. Dokładnie ten, oznaczony "ati_ret_7000_226_pciagp_full". Udało się ją zflashować ale po włożeniu do komputera jest cały czas czarny ekran, choć komputer normalnie startuje. Trzeba jeszcze jakieś rezystory przelutować, jak w R9200-9250 czy jak?
[#2] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #1

Sprawdzałeś wszystkie wyjścia? DVI? DSUB? Masz jeszcze 3 biosy do sprawdzenia na stronie.
[#3] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #1

Czy niektóre biosy niektóre na tej stronie są od Ciebie?
[#4] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #1

themacelite, cultofmac - nie ma co, do wymyslania powaznych nazw fanboje apla maja talent
[#5] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #1

W Macu karta ma jeszcze takie zwierające złącze do czegoś, pisali że to związane z monitorem, nie wiem, zapomniałem. Ale tak w zasadzie to służyło tylko do zwierania styków.
Zobacz jeśli wiesz o czym mówię.
link
To jest przed złączem AGPOK
[#6] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@Wojox, post #5

to w przypadku używania monitorów Applea z ADC gdzie idzie złączem jeszcze zasilanie. Jeśli korzystasz z VGA lub DVI to to nie jest potrzebne,.
[#7] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@Korni, post #2

Sprawdzalem DVI i Vga. Ten sam efekt. Dzis przetestuje pozostale biosy.
[#8] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #7

Spróbowałem wszystkich ROMów jakie miałem, dokładnie czterech, zarówno Full jak i reduced (mam kartę z pełnym romem, 128Kb) - wszystkie się flashują prawidłowo. Zalepiłem nawet piny 3 i 11 na złączu ( rozpoznawanie AGPx8 ) ale na żadnej wersji Mac nie chce wyświetlić obrazu. Ani pod OSX'em ani pod Morphosem. Może ktoś z Was ma ROM do R7000/32MB AGP i mógłby podesłać.




Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 21:38:14 przez _arti
[#9] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #8

Arti, zobacz tę stronę:
Radeon 7000 Mac
[#10] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #8

Może samo fleszowanie karty nie wystarczy, pewnie trza ingerować w PCB karty.
[#11] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #8

Ja zmarnowałem jednego radeona 9250,128mb/128bit i nie zadziałał.
Może się za niego wezmę jak znajdę czas i miejsce, bo na razie mam lipę z tym drugim...OK
[#12] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@AS, post #9

Tym programem i ROMem się udało OK Obraz jest. Teraz tylko inny problem - Mac mi nie wykrywa płyty z MorphOSem. Tzn. nie chce z niej startować. Ściągnąłem pakiet Ultimate. Czyżby ten obraz nie był bootowalny i trzeba zacząć od standardowej instalacji MOSa?
[#13] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #12

tak
[#14] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #12

Najpierw MOSa, a potem pakiet Ultimate. Sam pakiet nie jest bootowalny, to nakładka na MOSa i programy dla niego.
[#15] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@AS, post #14

Już się instaluje Ultimate :) Mam nadzieje, że zdąży się zainstalować przed upływem 30 minut

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2013 14:55:35 przez _arti
[#16] Re: Flashowanie Radeona 7000 (Mac)

@_arti, post #15

da rade bez paniki
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem