[#1] Blaski i cienie Pegasosa II

@TomK, post #5

Co do czasu, to może być sprawa rozładowanej baterii na płycie -> wymień ją.
Skoro poprzedni właściciel nie podpiął diody od HDD i USB do p-łyty, to zrób to sam. U mnie działało. Tyle że USB to 1.1, ja wolałem kartę USB 2.0. Pod OS4 chyba też można dopiąć dodatkową kartę USB. Czy może nie?
Problemów z kartą graf. nigdy nie miałem. Ogólnie Peg II to solidnie wykonany sprzęt . Może spróbuj przeczyścić slot AGP.
[#2] Re: X1000 blaski i cienie
Ależ, mufo, to tylko dowodzi, jak nędznie jest przepisany OS4 na Pega2.
Wierz mi że powody dla których chętnie wróciłbym do AOne nie wynikają tylko z softu.
[#3] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #2

co jeszcze jest nie tak?
[#4] Re: X1000 blaski i cienie

@michal_zukowski, post #3

Pegasosy II mają fundamentalną wadę - są skażone Morphosem.
[#5] Re: X1000 blaski i cienie

@michal_zukowski, post #3

Musiałby poprzedni właściciel mojego Pega powiedzieć publicznie czemu nie podpiął diody twardego dysku i kostki z pinami USB przez te kilka lat użytkowania Pega. Potrzebne "amigowe" rzeźbienie w sprzęcie. Już dwa razy Peg przestał mi widzieć kartę graficzną pomogło odprawianie jakże "amigowych" czarów. Czy pod Mosem Peg też gfubi od czasu do czasu ustawiony czas czy to wina systemu?
[#6] Re: X1000 głaski i ciernie

@TomK, post #5

Czy pod Mosem Peg też gfubi od czasu do czasu ustawiony czas czy to wina systemu?


Nic takiego nigdy się nie wydarzyło, przynajmniej na moim Pegu II.
[#7] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #5

Z tymi pinami i ledami to nie wiem, może miał lewe łapki. Co do czasu to trza by pewnie baterie wymienić. Mam pega2 od nowości i poza tym ze przyszedł uszkodzony z "fabryki" /bplan pomógł/ przez lata nie miałem z nim żadnych problemów. Napisz konkretnie z czym sobie nie dajesz rady, pomożemy:).
[#8] Re: X1000 blaski i cienie

@wali7, post #1

Wali ale problem polega na tym że aby podpiąć diodę trzeba rzeźbić bo inaczej za Chiny ludowe się nie da. Jak podpiąć wtyk 3-pinowy w gniazdo 2 pinowe obudowane tak jak to jest w Pegu przecież tam wszystkie piny są wyprowadzone na takie kretyńskie gniazdo obudowane. Czy wy już naprawdę nie pamiętacie jak to jest rozwiązane w Pegu
Głupi nie jestem baterię wymieniłem nie raz.

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 23:35:32 przez TomK

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2013 23:36:01 przez TomK
[#9] Re: X1000 blaski i cienie
Również nie zgadzam się z niektórymi wypowiedziami Mufy. Ok są trochę naciągane ale z drugiej strony jest tak samo. Kiepski sprzęt? Ok. W takim razie ja publicznie napiszę że zwolennicy Mosa ukryli czyli skłamali wiele na temat Pega. Kolejna perełka kłamaliście że do Pega łatwo dobrać pamięć na 7 modułów tylko 2 działają ok ale też tylko osobno za Chiny razem nie. Zostałem oszukany i nabrałem się na ten badziewiasty sprzęt który nawet pamięci nie obsługuje prawidłowo. OK? Może tak być, jest remis? Czy zaraz usłyszę że miałem po prostu pecha? Już to od kogoś usłyszałem, kiedyś.
[#10] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #8

Ja dostałem z Pegiem instrukcję, gdzie były opisane wszystkie gniazda. Wszystko podpiąłem i działało jak się patrzy. Jeśli nie masz instrukcji, to sprawdź w Pegasos Book. http://downloads.morphzone.org/download/The_Pegasos_Book_(English)
Jesli nie bateia, to może coś jest nie tak... ale dziś to żaden problem, dorzuć sobie do user-startup (jest chyba w OS4) jakąkolwiek komendę pobierającą czas z NTP i będziesz miał o wiele lepiej niż z najlepszym rtc.
[#11] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #9

Nikt nie kłamał. Informacja że Pegasos II nie lubi dwóch modułów pamięci była powszechnie znana. Nikt kto o tym pisał nie był szykanowany jako "czerwony prowokator".
Z tym, że pod samym Morphosem dwa moduły pamięci z reguły działały OK, dopiero Linux lubił się wysypać. Dopóki używałem Pega wyłacznie z Morphosem to miałem dwa moduły po 512 kB, dopiero po instalacji Linuxa musiałem rozejrzeć się za pojedynczym modułem 1 GB.
Nie ma więc żadnego remisu. Mufa bawi się w uprawianie taniej propagandy. Po co? Nie mam pojecia, chyba nie sądzi, że namówi w ten sposób kogos do kupna sprzętu za 12 tyś zł. Może chce sie dowartościować? Możliwe, niektórzy lubią, gdy inni im zazdroszczą.
Jednocześnie znam wielu użytkowników OS4 którzy traktują swoje amigowanie jako hobby, a nie religię.

PS. Informacja o problemach z dwoma ddr np. tu http://www.ppa.pl/faq/pegasos/45/jakie-pamieci-zastosowac-w-pegasos-ii . Notka napisana w 2005 roku, a więc dostępna od dawna.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 00:18:54 przez wali7
[#12] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #9

Walli opisal dosyc dokladnie roznice w tym porownaniu. Pamietaj ze peg 2 byl sprzedawany jako stacja robocza i byla pelna dokumentacja do sprzetu, obsluga/serwis, z tego co slyszalem byl tez w porzadku. No i nikt nie ukrywal tych wad.

Spojrz na np. film z porownania pb i x1000, to nie jest ciekawe,smieszne, to jest zenujace porownanie. Chodzi wlasnie o ten brak dystansu do siebie i sprzetu.

Pamietaj ze akcja rodzi reakcje, im bardziej ktos probuje tuszowac pewne informacje tym wieksza sensacja/pozywka sa gdy wyplyna na swiatlo dzienne.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 09:07:33 przez AmiChris
[#13] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #9

Źle się dzieje jeżeli ktokolwiek (niebieski, czerwony, czarny, starokolorowy) nie napisze prawdy o posiadanym sprzęcie. To jest absurd, żeby wkręcać potencjalnych klientów w imię jakiejkolwiek idei. Jeżeli coś nie działa jak należy, to trzeba to poprawić albo przyznać, że się nie da lub nie umie. Po co ktoś ma wtopić kasę i być rozczarowany. To się tyczy wszystkich stron. Jak ktoś tego nie potrafi zrozumieć to pozostaje tylko pomodlić się za niego żeby w końcu zrozumiał. Prawda jest taka, że każde istniejące na naszym rynku rozwiązanie ma plusy i minusy, można je zaakceptować albo nie. Ciągłe najazdy na którąś ze stron kończą się agresją drugiej strony, bo ileż można siedzieć cicho, a całość powoduje niepotrzebny smród na tym portalu.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 23:08:57 przez Ender
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#16] Re: Blaski i cienie Pegasosa II

@wali7, post #1

dlaczego ten wątek został przeniesiony do działu morphos skoro dotyczył problemów użytkownika OS4?
[#17] Re: X1000 blaski i cienie

@wali7, post #10

Oj Wali, Wali jeszcze raz jak podpiąć wtyczkę o szerokości 3 pinów w miejsce o szerokośc 2 pinów. TRy mi tu z instrukcją nie wyjeżdżaj :). Och źżebym miał czas to bym zdjęcia wrzucił, może kiedyś znajdę czas.
[#18] Re: X1000 blaski i cienie

@wali7, post #11

I znowu odrwacasz kota ogonem. A co ma do tego Linux którego nawet nie mam? Peg wogóle się nie inicjuje.
I tlyko ta kasa i kasa. Zazdrościsz mu że ma?
[#19] Re: Blaski i cienie Pegasosa II

@michal_zukowski, post #16

Ponieważ ten użytkownik ma również Mosa i na Mosie też ma problemy np. z pamięcią. Błędna koncepcja z gniazdem na wtyczki z obudowy również automagicznie pod Mosem nie znika, w wogóle to moderator ma zawsze rację.
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#21] Re: X1000 blaski i cienie

@Ender, post #13

No widzisz a wyżej znowu gadka jaki to Peg doskonały a że użytkowikwi nie działa 5 modułów pamięci to ... jego wina
[#22] Re: X1000 blaski i cienie

@Andrzej Drozd, post #14

Oba rozwązania mają swoje plusy i minus. O wczoraj np. Mos przegrał bo padł mi internet i jakoś GoogleDocs nie działał. A AbiWord pod Aosem i ixami jakoś tak. OK
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#25] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #17

Masakra, wyjecie + i - z wtyczki 3 pinowej to nie jest rzecz niewykonalna. A jak nie umiesz to kup sobie "kompatybilną" obudowę:).
[#26] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #21

Nie Twoja wina, tyle że miałeś wyjątkowego pecha, albo nie jesteś do końca szczery
[#27] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #17

Popatrzyłem u siebie i faktycznie podłączenie diody HD, led, reset jest prostopadle do całego gniazda, które jest obudowane i wtyczka 3 pinowa nie wejdzie. Ale powiem szczerze, że na kilka obudów, które przejrzałem wszystkie są 2 pinowe. Ja podłączyłem u siebie wszystko bez problemu i od kilku lat działa poprawnie.
Jeśli chodzi o pamięć to ja mam włożoną jedną kość 1 GB, a to dlatego, że miałem długi czas Linuksa, a pisano, że on ma problemy w Pegu2 jak są kości w dwóch bankach. Obecnie nie mam Linuksa, a nie tstowałem jak MOS (AmigaOS4 mam na AmidzeOne) zachowuje się przy dwóch kościach. Natomiast nie miałem problemu z pamięciami, kupiłem na allegro pierwszą lepszą i działa.
Co do karty graficznej, to napisz, jakie masz objawy problemu. Popatrzę u siebie co i jak.

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 08:33:17 przez AS
[#28] Re: X1000 blaski i cienie

@TomK, post #9

Ja pamietam ze Peg byl wybredny odnosnie pamieci.
Nic sie chyba nie zmienilo od 200X roku
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: X1000 blaski i cienie
[#30] Re: Blaski i cienie Pegasosa II

@TomK, post #19

To ewidentnie ten egzemplarz Pegasosa jest uszkodzony. Trzeba wysłać do bPlanu, oni zajmują się serwisem (o szczegóły pytaj Draco - wiem że serwisowali mu kiedys jego Pega, w razie czego poradzi jak to załatwiać).
Co do wtyczki, to miałem Pega w dwóch różnych obudowach, jakoś nie przypominam sobie problemów z wtyczką. Mogłem oczywiście przerobić wtyczkę z 3 pinowej na 2 pinową, albo już taka miałem w obudowie (bywają i takie i takie), mam w razie czego pudełeczko z różnymi częściami tego rodzaju. Jeśli nadal masz problemy, to wyślij mi tego Pega, albo przyjedź z nim na Amimajówkę (będzie niedługo - ustalamy termin) - przerobię Ci wtyczkę nieodpłatnie. :) . I podepnę USB, jeśli tego nie zrobiłeś.
W zamian będziesz mniej uszczypliwy w stosunku do Morphosa i wszystkiego co się z nim wiąże przez powiedzmy tydzień ;) (długość tego okresu negocjowalna ;) )
Jak pisałem, ja pod Morphosem problemów z pamięcią nie miałem nigdy. A pamięci róznych trochę się przez niego przewinęło (kupiłem go z 256 MB, potem było drugie 256, potem jedna 512 i 256 MB, potem dwie 512, a na końcu jedna 1 GB, bo Linux z dwiema kostkami bywał niestabilny). I zawsze działało ładnie. Z problemów z pamięcią słynął Peg I.
Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o sprzęt z PPC, to produkty Apple bija nasze sprzęty (Pegasosy, wszelkie AmigiOne i Samanthy) na głowę z prostej przyczyny: gdyby Apple wypuścił bubla, to przy produkcji w skali setek tysięcy egzemplarzy jego naprawy gwarancyjne byłyby bardzo kosztowne, nie wspominając o utracie prestiżu. Zresztą firmę tej wielkości stać na solidne testowanie produktów, a nie robienie tego juz na klientach. Dokładnie tak samo, jak było w przypadku Commodore.
Inna sprawa, ze rozumiem przywiązanie do "naszego" sprzetu. Bawiąc się Pegasosem miałem komputer unikalny, z unikalnym systemem, myslę, że podobnie maja użytkownicy AmigOne. Mając Maka z Morphosem znika juz część tej wyjątkowości. W zamian mam szybszy i lepiej przetestowany sprzęt, chociaż starszy. Trudno. (piszę całkiem serio, to nie ironia - zreszta hobby trudno osądzać według 100% racjonalnych przesłanek)


Ostatnia aktualizacja: 29.04.2013 10:32:09 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem