kategoria: MorphOS 3.x
[#1] net
Mam pewien klopot z siecia i ustawieniami. W procesie instalacji Morphosa 3.2 zdecydowalem sie na update. Wszystko przebieglo pomyslnie z jednym wyjatkiem - nie mialem sieci. Postanowilem wiec zainstalowac system ponownie z ta roznica, ze skorzystalem z 'New Installation' na wczesniej sformatowanej partycji - pelen sukces. Chcialbym jednak zglebic temat, poniewaz w ustawieniach 'Network Interface' nic sie nie zmienilo, czyli uzywam 'eth0' i zaptaszkowany jest 'Dynamic IP Address (DHCP)' a jednak, gdy sprawdzic adres w NetStat w pierwszym przypadku, sa tylko same zera (0.0.0.0). Nie musze dodawac, ze gdy montuje system jako 'New Instalation' adres jest podawany i siec dziala. Wynika z tego, ze z jakiegos powodu DHCP nie jest odczytywane po zainstalowaniu updatu - dlaczego?
[#2] Re: net

@Zbysiuk, post #1

Wyślij zgłoszenie przez mosa, zapewne jest to jakiś błąd.
Działa ci net przy ip zerowym?
[#3] Re: net

@Zbysiuk, post #1

Zbysiuk - używasz jakiegoś access pointa?
[#4] Re: net

@AmiChris, post #2

Nie, nie dziala. Ale wydaje sie, ze sprawa dotyczy switcha, ktorego uzywalem. Wyrzucilem drania i teraz hula, ale 3.1 dzialal poprawnie - ciekawe. A jeszcze bardziej jest to, iz na tym samym switchu "wisial" PB i nie bylo problemu :). Teraz mam TP-Linka w PB i zdecydowanie postanowilem pozbyc sie rupiecia.
Testowalem dwa rozwiazania w obu przypadkach tzn.:
3.2 na 3.1 ze switchem - porażka
3.2 na formatowana partycje ze switchem - sukces
3.2 na 3.1 ze switchem - sukces
3.2 na formatowana partycje -sukces
Rzeczony switch to Sweex 8 portow 10/100 MBps
[#5] Re: net

@Zbysiuk, post #1

MorphOSa 3.2 jeszcze nie odpalałem, ale od 3.0 teź tak miałem i coś mnie naszło źeby w ustawieniach sieciowych nic nie zmieniać tylko dać na use i ... shock, sieć zadziałała, a potem dałem tylko na save.

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2013 21:40:14 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#6] Re: net

@Zbysiuk, post #4

Jakieś stare prefsy robią bałagan. Wyślij info do most-u. Coś nie jest kasowane poprawnie podczas aktualizacji.
[#7] Re: net

@AmiChris, post #6

Nic by nie pomogli, bo tak jest jak się odpala system na czysto. Dziś odpaliłem MOSa 3.2 i jest tak samo, czyli gdyby ktoś nie miał internetu to musi zrobić tak jak pisałem.
[#8] Re: net

@Zbysiuk, post #1

Mam podobną sytuację. Przez jakiś miesiąc nie uruchamiałem MOSa i po ponownym uruchomieniu net przestał działać. Wcześniej nigdy nie miałem podobego problemu. Tzn działa raz na 20 rebootów :) albo i rzadziej. Pomogło zainstalowanie sterownika z wersji 2.7 :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem