kategorie: eMac, MorphOS 3.x
[#1] Youtube/OWB
Piszę już do Was z eMaca z MorphOSem, na razie nie zarejestrowanym :) Ale do rzeczy: nie mogę uruchomić nic na Youtube, ściągnąłem nowe skrypty do OWB, ale player stoi na znaczku od ładowania (pasek na dole widać). I drugie pytanie: dlaczego kursor od myszki "haczy" przy ładowaniu OWB? Przy innych operacjach na dysku tego nie zauważyłem.
[#2] Re: Youtube/OWB

@Tom3k, post #1

A uruchomiłeś te skrypty w OWB (menu-okno-skrypty: tam dodaj, trzeba oba)?
[#3] Re: Youtube/OWB

@AS, post #2

No już wiem czemu nie działało :) Teraz działa, dzięki.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 23:10:52 przez Tom3k
[#4] Re: Youtube/OWB

@Tom3k, post #1

Potrzebujesz jeszcze swfdec_plugin link, ale i tak nie wszystkie filmy będą działać. Dawniej na starych skryptach jak jeszcze youtube nie namieszało z jakimiś blokadami to działało wszystko pomijając reklamy, a teraz jest tak jak z włączonym YouTube HTML5 videoplayer. Poza tym zauważyłem, że nowe skrypty długo załączają filmy albo nie załączają filmu i trzeba przeładować strone, a nowy swfdec_plugin-2.0 ma jakieś ploblemy z synchronizacją dźwięku z obrazem, a niestety swfdec_plugin-1.2 działa tylko ze starszymi wersjami OWB.

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 23:18:03 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#5] Re: Youtube/OWB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Zaraz pokombinuję, ale ogólnie filmy na youtube zaczęły działać, więc nie jest źle.
[#6] Re: Youtube/OWB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Zainstalowałem tę wtyczkę flasha i działa bardzo ładnie. Szczerze mówiąc jestem w lekkim szoku, bo do tej pory myślałem, że flash w ogóle nie działa. A tu wszedłem sobie na youtube i fullscreen no problem :) Chyba zaraz zarejestruję MOSa ;)

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2013 23:26:01 przez Tom3k
[#7] Re: Youtube/OWB

@Tom3k, post #6

Wtyczka flasha potrafi powiesić wiele stron (jest to linuksowy port starej wersji flasha), więc radzę jej się przyjrzeć. Natomiast filmy na youtube w fullscreen to zasługa skryptu, który powoduje, że w fullscreen chodzą lepiej niż w okienku.
[#8] Re: Youtube/OWB

@AS, post #7

Dopiero zacząłem korzystać, ale na razie sprawuje się całkiem dobrze. Pewnie zauważę w międzyczasie wszystkie ew. niedogodności.
[#9] Re: Youtube/OWB

@AS, post #7

(jest to linuksowy port starej wersji flasha)


"Swfdec - to nazwa projektu, którego celem jest/było stworzenie zamiennika programu Adobe Flash Player firmy Adobe Systems. Swfdec to również biblioteka multimedialna służąca odtwarzaniu animacji, filmów wideo (przy wykorzystaniu biblioteki libavcodec) oraz stron internetowych stworzonych z wykorzystaniem technologii Adobe Flash."
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem