kategoria: eMac
[#1] Wskaźnik myszki
Podczas zwiększonej aktywności dysku (ładowanie dużego programu lub kopiowanie pliku) wskaźnik myszki nie rusza się płynnie. Wykombinowałem, że to przez zajętość procesora czy też magistrali, nie wiem czy dobrze. Ale czy można coś z tym zrobić? Chciałem pokombinować w systemowych ustawieniach SFS, ale nie wiem czy dobrze myślę.

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2013 23:22:38 przez Tom3k
[#2] Re: Wskaźnik myszki

@Tom3k, post #1

Może trochę detali więcej? Na jakim sprzęcie np?
[#3] Re: Wskaźnik myszki

@Jacek Piszczek, post #2

eMac 1,42 przetaktowany na 1,83, Radeon 9600 64MB, 1 GB RAM, zwykły dysk 80 GB ATA. Gdy dysk intensywnie pracuje wskaźnik myszki odświeżany jest jakoś z opóźnieniem i przeskakuje z miejsca na miejsce (myszka USB bezprzewodowa jeśli to ma znaczenie). Nie jest to bardzo uciążliwe, ale jeśli można coś poprawić to chętnie skorzystam z porady :) Zauważyłem, że po zwiększeniu buforów dysku (w preferencjach SFS) jest trochę lepiej, ale dalej nie do końca płynnie. Poza tym nie ma żadnych problemów z transferem danych, dużych plików, opóźnień itp. Tylko kwestia wskaźnika.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 15:20:13 przez Tom3k
[#4] Re: Wskaźnik myszki

@Tom3k, post #1

Nie tylko przy kopiowaniu tak się dzieje. Wytarczy uruchomić Defrag, wtedy czasami wskaźnik myszy stoi i trzeba się nieźle nakombinować by przerwać ten proces. Po prostu za wolne komputery mamy :)
[#5] Re: Wskaźnik myszki

@lubmil, post #4

za wolne komputery mamy

Możliwe, ale na Miniaczu tego nie obserwuję, więc chyba nie jest za wolny ;)
[#6] Re: Wskaźnik myszki

@lubmil, post #4

Niektóre PM mają 3 porty IDE o różnych parametrach.
Może to jest przyczyną "skakania" wskaźnika myszy w czasie pracy Defrag
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem