kategorie: MorphOS 3.x, Pegasos II
[#1] Network
Witajcie,
Zainstalowałem sobie na świeżo MorphOS-a 3.3 i nie mogę dojść do ładu z dostępem do neta. Miałem wcześniej 3.0.
Mam internet DSL. Na końcu kabla dostępowego jest router z WiFi Netgear. Dostęp do internetu mam po statycznym IP, masce, bramie i DNS. Wszystkie te ustawienia są zapisane w routerku Netgear, który jest na końcu kabla dostępowego. Ten routerek rozsiewa mi sieć bezprzewodowo. Sieć jest za bezpieczona.
Do Pegasosa podpięty jest kablem kolejny routerek WiFi, który skonfigurowany jest jako AP client i korzysta z sygnału z Netgear-a.
Przed instalacją MorphOS-a 3.3 miałem na dysku 3.0 i internet działał. Po instalacji świeżego 3.3 przestało to funkcjonować. W ustawieniach Network miałem CHYBA Dynamic IP, ale nie jestem pewien.
Próbowałem już chyba wszystkich możliwości i nic.
Pomóżcie. Jak to odpalić?

Dodam, że adres tego routera podpiętego kablem do Pega to routerlogin.net. Nie działa wpisanie tego w OWB przy ustawieniach Dynamic IP, a nie wiem co wpisać w Network przy wybraniu Static IP.

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 23:12:03 przez R-Tea
[#2] Re: Network

@R-Tea, post #1

Smartfonem podepnij się do sieci WiFi (dowolnej). Zobacz jaki masz IP przydzielony przez router.
W Static IP wpisz podobny, np. 192.168.0.200 (jeśli podsieć to 192.168.0.0 - w praktyce możesz mieć tylko podsieci: 192.168.x.0 lub 10.0.x.0).
Maska 255.255.255.0
brama (gateway) - taka sama jak w smartfonie

DNSy takie same jak w smartfonie.
[#3] Re: Network

@R-Tea, post #1

A więc przegraj sobie ze starego Mosa 2.7 katalog NET Z MOSYS/(chyba) Prefs/ (po prostu poszukaj)
Mam ten sam problem od wersji 3.0 - na form temat był już poruszany. U mnie Mini nie współpracuje z AP Edimaxa. "Stare" pliki załatwiają sprawę.
Jeszcze jedno - mam wszystko w DHCP. Na mosie 3.x do chwili resetu nawet sieć działała, ale tylko na IP statycznym.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 10:30:51 przez Pero
[#4] Re: Network

@Pero, post #3

Ja mam teraz 3.3. Na 3.0 działała mi sieć pięknie w takiej właśnie konfiguracji.
Ten AP, do którego mam wpiętego Pegaza to właśnie Edimax. Myślałem, że może w nim coś przypadkiem się pokopało, np. się zresetował - stracił ustawienia, ale nie. Zajrzałem do niego z laptopa z Win i wszystko gra. Internet na tym laptopie podpiętym do tego AP Edimaxa śmiga. Czyli AP ma wyjście na internet i udostępnia go w gniazdku tylko MOS 3.3 coś nie potrafi z tego skorzystać.

AHA. Spod tego MOS-a 3.3 udało mi się wbić na stronę z ustawieniami tego AP Edimaxa. W prefsach network ustawiłem statycznie bramę 192.168.2.1 i IP 192.168.2.2 i poszło.
Tylko tyle mogę obejrzeć w OWB, bo jak już przełączę MOS-a na DHCP i próbuję wbić np. na ppa, to nie działa.

W archiwach mam tylko MOS-a 1.4.5. Może ktoś mógłby mi podesłać te prefsy z 2.7 na priv?
[#5] Re: Network

@R-Tea, post #4

Poszło!
[#6] Re: Network

@Pero, post #5

Dodam jeszcze z mojego dzisiejszego doświadczenia. PowerBook 5,6 z kartą TP Link WG-310 na Atheros 5000. Oczywiście nie było sieci. Po kilkunastu próbach musiałem w preferencjach zmienić na dynamiczne DHCP i oczywiście zrestartować. Morph OS akceptuje sieć jak ją ma ustawioną poprawnie od startu, więc każda zmiana wymaga restartu OK A ja tego nie lubię,,hehe,, przyzwyczajenia z "jedynie słusznej platformy"
[#7] Re: Network

@R-Tea, post #1

Podpinam się pod stary wątek - do użytkowników Access Pointów - jakich modeli AP używacie z maczkiem mini, które nie powodują problemów z nowym stosem TCP?
Edimax EW-7206APG musi pracować na starym stosie z MOS 2.7 , a nowym jakie?
[#8] Re: Network

@Pero, post #7

U mnie TP-Link TL-ML3420. Działa OK.
[#9] Re: Network

@wali7, post #8

Dzięki!
[#10] Re: Network

@Voyox, post #6

Faktycznie obecnie nie ma możliwości ponowienia automatycznego setup'u sieci bez wyłączenia stosu - jeśli użyć DHCP. Problem będzie poprawiony w 3.6.
[#11] Re: Network

@Jacek Piszczek, post #10

Właśnie zaktualizowałem sobie MorphOS z 3.6 na 3.7

Problem j.w. nadal istnieje. I też jak poprzednio pomogła podmiana NetStack na wersję z MorphOS 2.7
[#12] Re: Network

@R-Tea, post #11

Jeśli to NetStack, to najwyraźniej nie lubi się z routerem i tyle. Pech.
[#13] Re: Network

@R-Tea, post #11

A możesz sprawdzić z innym routerem ?
[#14] Re: Network

@Drako^BB, post #13

Niestety nie. Ale uspokaja mnie info, że to może być tylko kwestia specyfiki tego routerka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem