kategorie: MorphOS 3.x, PowerMac
[#1] iMac G5
czołem, mam iMaka G5 z przełomu 2005/2006 z ATI Radeon X600 (PCI Express).
Są jakieś szanse na MorphOSa? Gdzie mogę sprawdzić, czy są planowane jakieś porty?

Szkoda mi wynosić tego kompa do piwnicy, bo póki co pod OSX jest ślamazarny nawet w prostych zadaniach typu www bez flash, filmy 720p to już powodują zadyszkę proca, po prostu Apple nie wykorzystało należycie mocy drzemiącej w tym sprzęcie.
[#2] Re: iMac G5

@charliefrown, post #1

Tradycyjnie, póki port nie będzie ogłoszony nic nie wiemy na pewno. Są jednak pewne przesłanki...
[#3] Re: iMac G5

@recedent, post #2

Są jednak pewne przesłanki...


Ja tam bym sie nie sugerował, całkiem możliwe, że z tyłu jest miniacz przyklejony pałertejpem...
[#4] Re: iMac G5

@ede, post #3

http://www.osnews.com/story/24181/New_Year_s_Teaser_MorphOS_on_iMac_G5/
[#5] Re: iMac G5

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Skolman tradycyjnie z konkretem ;). Enchanced display nawet działa na RV380.


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2013 13:31:00 przez ede
[#6] Re: iMac G5

@charliefrown, post #1

OSX jest ślamazarny nawet w prostych zadaniach OK
Tez to zauwazylem. G5 2X2500 Mhz/5 GB Ram a odczucia pod OS X 10.5 jakbym na jakims starutkim Athlonie 2500+ smigal.

Apple nie wykorzystało należycie mocy drzemiącej w tym sprzęcie.
To takze prawda, mam wrazenie, ze sprzet projektowali dobrze, ale spece od oprogramowania go sie w ogole nie popisali...

Tez liczylem ze sie zalapie na Maca z PCI ex, ale nie chcialo mi sie czekac na port Morph OSa. Nie wynos do piwnicy, szkoda tego sprzetu na takie traktowanie...
[#7] Re: iMac G5

@Voyox, post #6

Zgadza sie, nawet Mac Pro G5 2,5 Ghz zamula przy flashu - pewnie kiepsko wykorzystuje karte grafiki do wspomagania. Mialem iMacG5, odradzam. Brak 2 rdzenia i slaby zegar mocno ogranicza kompa (przynajmniej pod OSX).
[#8] Re: iMac G5

@Voyox, post #6

iMac G5 smiga bardzo fajnie, ale na MacOS X 10.4. 10.5 to juz bylo po przesiadce na Intele i dzialal na PPC zeby zachowac kompatybilnosc wstecz. Za to 10.5 na Intelu dzialal bardzo dobrze mimo, ze owczesne iMaki z Intelem wiele nie odbiegaly wydajnoscia od PPC.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem