kategorie: MorphOS 3.x, Pegasos II
[#1] MPlayer i filmy z DVD
Mam dużo filmów na płytach DVD z gazet i czasopism. Praktycznie wszystkie są z lektorem polskim.
Lecz na palcach jednej ręki mogę policzyć te płyty, po których odpaleniu w MPlayerze usłyszałem polską ścieżkę dźwiękową.
Jak wybrać w MPlayerze tę polską ścierzkę, czyli polskiego lektora? DVD Menu przeważnie mi się nie włącza, a jak już się pojawi to nie da się go obsłużyć klikaniem myszki.
[#2] Re: MPlayer i filmy z DVD

@R-Tea, post #1

Trzeba naciskać na "select audio track" do momentu, aż pojawi się napis na filmie z odpowiednią dla nas scieżką dźwiękową.
[#3] Re: MPlayer i filmy z DVD

@R-Tea, post #1

Odpal z parametrem "-alang pl", a jeśli chcesz napisy to "-slang pl".
[#4] Re: MPlayer i filmy z DVD

@deez, post #3

A jeżeli odpalam z GUI, to gdzie podać ten parametr? W tooltype-ach?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 19:27:38 przez R-Tea
[#5] Re: MPlayer i filmy z DVD

@AS, post #2

z górnego menu "Adio" -> "Select Audio Track"?
Jeżeli MPlayer widzi kilka ścieżek dźwiękowych to z elementu "Select Audio Track" rozwija się kolejne podmenu, ale w przypadku akurat tego filmu tak nie jest.
[#6] Re: MPlayer i filmy z DVD

@R-Tea, post #4

Raczej tak, on działa z CLI, a czy z ikony pójdzie nie wiem, ale raczej powinien.
[#7] Re: MPlayer i filmy z DVD

@R-Tea, post #5

U mnie w Select Audio Track są wszystkie ścieżki. Jeśli nie ma polskiej, to może jej nie ma na płycie. Natomiast nie wyświetla nieraz wszystkich napisów i wtedy naciskam kolejno Cycle subtitles do czasu aż pojawi się polski.
[#8] Re: MPlayer i filmy z DVD

@AS, post #7

Polska ścieżka jest na 100%. Pisze to na okładce filmu -> dźwięk: DD 5.1 (polski lektor), i jak puszczam film na stacjonarnym odtwarzaczu, to domyślnie włącza się polski lektor.
[#9] Re: MPlayer i filmy z DVD

@R-Tea, post #8

Przetestowałem kilka filmów i u wszystkich w menu mam pełną ścieżkę dźwiękową do wyboru. Tylko czasami mam problem z napisami, ale można sobie z tym poradzić jak opisałem.
Może jest jakiś błąd w programie, że zdarza się nie widzieć mu wszystkiego poprawnie w jakiś przypadkach?


Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 22:23:16 przez AS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem