kategoria: eMac
[#1] Zasilanie eMaca jeszcze raz
Mój eMac jest zamontowany w obudowie ATX. Zasilacz ma zwarte piny w gniazdku ATX i działa od razu po podłączeniu do sieci.
Jednak sam eMac aby działał wymaga przyciśnięcia klawisza Power (jest podłączony pod zworkę na płycie eMaca). Zazwyczaj robię to od razu - włącznik listwy i zaraz potem Power.

I teraz moje pytanie: czy jeśli włączę zasilacz, ale nie przycisnę Powera przez dłuższy czas to nie będzie miało negatywnego skutku dla płyty eMaca?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 22:24:59 przez tOMashBe
[#2] Re: Zasilanie eMaca jeszcze raz

@tOMashBe, post #1

A dlaczego tak miało by być? Przecież fabrycznie płyta jest na czuwaniu i tak. Czyli płyta zasilanie dostaje z zasilacza cały czas. Tego fabrycznego. Tok jest też w PC i w moim maku mini.
[#3] Re: Zasilanie eMaca jeszcze raz

@tOMashBe, post #1

Możesz sobie do zasilacza dorobić włącznik. A co do płyty to jest bezpieczna.
[#4] Re: Zasilanie eMaca jeszcze raz

@gilban, post #2

Tak pytam na wszelki wypadek, bo zdawało mi się, że jest tak jak piszesz. Chodziło mi o to, żeby wraz z biegiem czasu nic nie padło.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 14:07:07 przez tOMashBe
[#5] Re: Zasilanie eMaca jeszcze raz

@mikser, post #3

Wiem, ale chcę właśnie uniknąć dorabiania włącznika. Za dużo przycisków już bym miał
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem