kategoria: eMac
[#1] Instalacja Morphosa eMac
Stawiam pierwsze kroki w temacie.
Posiadam eMaca z Morphosem 3.2. Chcę zaktualizować do 3.5.

Stanąłem w momencie gdy wg instrukcji trzymam klawisz C lub lewy alt.
Pokazują się trzy ikonki lub jedna, nie wiem co mam zrobić aby ruszyć instalację dalej.

Obraz wypaliłem na dvd i przegrałem także na pendrive (format fat).
[#2] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #1

Zabootuj z DVD i powinno pojść jak z płatka. Wszystko po polskiemu...
[#3] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #1

No, wybierz ikonkę urządzenia, na którym jest instalacja MOSa OK
[#4] Re: Instalacja Morphosa eMac

@Voyox, post #2

Ha! Jakby tak poszło to by nie było tematu.
Komputer bootuje się od razu z hd. Nawet po uruchomieniu napęd nie widzi płyty w systemie, z innymi nie ma problemu.
Płytę nagrywałem na pc i morphosie.

@arti
Może wymienię napęd ale inne płytki widzi...

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 21:17:59 przez iZi
[#5] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #4

źle wypalona plyta lub uszkodzony obraz ISO
[#6] Re: Instalacja Morphosa eMac

@Norbert, post #5

Płyta może być DVD? A pójdzie z USB?
[#7] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #6

np:
boot usb1/@1:,\boot.img BI umsd0:morphos35.iso

boot.img musisz wczesniej wyciagnac z obrazu ISO


Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 21:39:33 przez Norbert
[#8] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #1

Nagraj na CD niektóre płyty DVD są fochliwe/albo napęd w Maku. Wybierasz język polski, opcję uaktualnij i jazda, no chyba że chcesz od nowa sobie postawić, ale pamiętaj żeby wcześniej skopiować klucz do systemu, jeżeli masz zarejestrowany. Najprościej na początek nic nie zmieniać, system ustawi wszystko jak trzeba. Ja wolę robić aktualizację z płyty.
[#9] Re: Instalacja Morphosa eMac

@Ender, post #8

Poszło z cd, linii poleceń się nie udało bo klawirka zajechana... No ale cd lata i jest zabawa.
Dzięki za pomoc.
[#10] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #1

Ja zawsze wypalam obraz Morphosa na płycie CD. I używam do tego oryginalnej klawiatury Apple. I działa wszystko jak trzeba. Te klawiatury od PC często nie chcą gadać z OpenFirmware Maka. Dodatkowo na oryginalnej klawiaturze maka trzeba wcisnąć przycisk alt aby wywołać bootmenu.
[#11] Re: Instalacja Morphosa eMac

@gilban, post #10

Też mam klawiaturę Apple ale już chyba lekko wysłużoną...
[#12] Re: Instalacja Morphosa eMac

@iZi, post #11

Ja mam modecom (nie pamiętam dokładnie, była w wykazie na PPA) i działa, te makowe jakoś mi nie podchodzą, podobnie jak myszki.
[#13] Re: Instalacja Morphosa eMac

@Ender, post #12

Podepne się. Sam chciałem zrobić update z 3.4 do 3.5, wypaliłem CD i po uruchomieniu instalatora i wybraniu języka wyskakuje mi komunikat (z pamięci piszę), że boot.img jest za stary. O co biega? Pierwszy raz takie coś mam...

Tu jest niby napisane, że jak nie wystartuje się z CD, to tak się dzieje no ale ja startuje z CD (trzymam wciśnięty "C" przy uruchamianiu komputera).

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 09:04:04 przez _arti
[#14] Re: Instalacja Morphosa eMac

@_arti, post #13

Jeszcze nie aktualizowałem bo wczoraj nie miałem już czasu a dziś jak przełożę do nowej budy to napiszę czy mam tak samo jak u Ciebie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem